Strona główna » Leczenie kanałowe pod mikroskopem w Gdyni

Leczenie kanałowe pod mikroskopem w Gdyni

przez Redakcja

Rozwój medycyny i stomatologii usprawnia pracę lekarzy, jak również pozwala zminimalizować powikłania czy nieprzyjemne dolegliwości bólowe pacjenta. Leczenie kanałowe pod mikroskopem jest nowoczesnym zabiegiem z zakresu endodoncji, czyli dziedziny zajmującej się chorobami miazgi zęba oraz tkanek okołowierzchołkowych. To precyzyjna metoda, która umożliwia dokładne opracowanie kanałów zębowych.

Wskazania do leczenia endodontycznego

Gabinet stomatologiczny DentalSand został wyposażony w sprzęt najnowszej generacji, który pozwala na znaczne powiększenie leczonego kanału i przeprowadzenie skutecznej terapii. Zabiegi z zastosowaniem nowoczesnych technologii są często jedyną szansą na uratowanie zęba. Leczenie kanałowe pod mikroskopem wykonywane jest w Centrum Stomatologii DentalSand w Gdyni przy użyciu specjalistycznej aparatury, czyli mikroskopu zabiegowego niemieckiej firmy Karl Kaps. Urządzenie zapewnia doskonałą widoczność pola zabiegu, co wpływa na jego dokładność. Wykorzystanie mikroskopu bywa pomocne w diagnostyce oraz leczeniu nietypowej anatomii zęba lub jego urazów, wąskich bądź zakrzywionych kanałów zębowych czy złamań korzenia.

Na czym polega leczenie kanałowe pod mikroskopem?

Endodoncja mikroskopowa umożliwia wgląd do wnętrza komory zęba i kanałów korzeniowych, których nie widać gołym okiem. Zabieg przy użyciu mikroskopu ma wiele zalet, wśród których warto wymienić brak reinfekcji, szczelność wypełnienia kanałów czy krótszy czas leczenia. Przez wielu stomatologów uważany jest za najlepszą formę leczenia kanałowego. Mikroskop Karl Kaps pozwala na dokładne opracowanie każdego ubytku próchnicowego oraz oczyszczenie zęba bez naruszenia jego zdrowych tkanek. Wszystko odbywa się w znieczuleniu miejscowym, więc pacjenci mogą liczyć na pełen komfort. Nowoczesna klinika stomatologiczna DentalSand zlokalizowana jest w Gdyni, przy ulicy Bosmańskiej 30. Zapraszamy na stronę www.dentalsand.pl, gdzie znajduje się pełen zakres usług stomatologicznych.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej