Strona główna » Makijaż oczu kiedy nosisz okulary. Na co zwrócić uwagę?

Makijaż oczu kiedy nosisz okulary. Na co zwrócić uwagę?

przez Redakcja
Makijaż oczu kiedy nosisz okulary. Na co zwrócić uwagę?

Makijaż oka jest niełatwy do wykonania. Trzeba uwzględnić kształt i oprawę oczu, ich wypukłość, wielkość powieki oraz stan skóry dookoła, a wreszcie również wrażliwość wszystkich tkanek narażonych na kontakt z kosmetykami. Dodatkową trudność w doborze makijażu sprawiają na pewno okulary. Na co zwrócić uwagę malując oczy, jeśli nosisz szkła? Sprawdź, co radzą specjaliści!

Rozświetlacz – absolutne must have dla „okularnic”

Jeśli nosisz okulary, koniecznie uzupełnij swoje kosmetyki do makijażu o naprawdę dobry rozświetlacz. Większość oprawek rzuca cień, który sprawia, że nawet starannie pokryte korektorem i podkładem dolne powieki oraz obszar pod oczami nabierają ziemistej barwy. Z pomocą może przyjść tu rozświetlacz, który nie tylko poprawi owal twarzy i odświeży skórę, ale także nada blask zacienionym przez oprawki miejscom. Zredukuje przy tym zmarszczki, które u kobiet noszących „plusy” są niestety z natury rzeczy bardziej widoczne.

Czego wystrzegać się przy „plusach”, a czego przy „minusach?

Jesteś krótkowidzem, ale koniecznie chcesz zrobić sobie kreski na dolnych powiekach? A może nosząc „plusy” zależy ci na błyszczących cieniach z dodatkiem brokatu? Niestety, do takiego makijażu będziesz musiała zdjąć okulary albo nałożyć soczewki kontaktowe zamiast klasycznych szkieł.

Decydując się na okulary i będąc dalekowidzem, wystrzegaj się połysku na powiekach i wybierz matowe cienie, najlepiej w ciemniejszych odcieniach. Możesz także obrysować oko ciemną kredką – ten zabieg optycznie je pomniejszy, co przy „plusach” nie jest zwykle problemem. Z kolei nosząc „minusy” korzystnie będziesz prezentować się w jaśniejszych, nieco opalizujących cieniach. Dolną powiekę „wykończ” białą kredką. Te zabiegi optycznie powiększą oko.

Co zrobić z rzęsami?

Każda kobieta, która nosi okulary i została przez naturę obdarowana dłuższymi rzęsami wie, jak bardzo przeszkadzają one w życiu ciągle zahaczając o szkła. A  jeśli dodatkowo usztywnimy rzęsy dobrym tuszem, włoski ocierające się o okulary przy każdym mrugnięciu oka zaczynają naprawdę mocno denerwować. Jak temu zaradzić? Zrezygnować z tuszu? Skrócić rzęsy? Nic podobnego! Wystarczy po prostu zastosować zalotkę. Dobrze podkręcone i pomalowane rzęsy będą się pięknie prezentować, niezależnie od tego, czy nosimy „plusy”, czy „minusy”. Zrezygnować natomiast powinnyśmy z doczepiania rzęs sztucznych.

Kiedy oprawka dominuje oko…

Dostępnych na rynku kształtów, fasonów i kolorów oprawek jest bardzo dużo. Biorąc pod uwagę makijaż oka, warto podzielić okulary na te bez oprawek lub z bardzo delikatnymi „ramkami” w neutralnych kolorach oraz na wyraziste, o intensywnych barwach.

Subtelne okulary pozwalają oczywiście na zdecydowanie bardziej widoczny makijaż oraz intensywne, przykuwające uwagę kolory. Z kolei „mocnym” oprawkom nie należy robić konkurencji – wystarczy wspomniany rozświetlacz, ewentualnie naturalny cień (opalizujący lub matowy, w zależności od tego, czy nosisz „plusy”, czy „minusy”) oraz tusz do rzęs.

Brwi – ujarzmij je, jeśli nosisz okulary

Podobna zasada jak przy intensywności makijażu oka obowiązuje w przypadku brwi. Jeśli nosisz okulary bez oprawek, możesz pozwolić sobie na dość szerokie brwi w intensywnym kolorze. Kiedy twoje oprawki odznaczają się „mocną” barwą i wyrazistym kształtem, niech brwi pozostaną nieco cieńsze, bardziej naturalne i jaśniejsze, jeśli takimi obdarzyła cię natura.

Niezależnie jednak od kształtu, koloru i grubości brwi, kiedy nosisz okulary, muszą być one jeszcze bardziej zadbane niż u kobiet, które nie stosują szkieł. Okulary przyciągają wzrok do górnej połowy twarzy, a ich regularne, symetryczne formy sprawiają, że „rozwichrzone” włoski z ubytkami prezentują się bardzo niekorzystnie. Dlatego zawsze dbaj o dobrą linię brwi.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej