Strona główna » Makijaż permanentny

Makijaż permanentny

przez Redakcja

30-stopniowy upał, palące słońce, plaża, piasek, bryza znad morza i lekkie podmuchy wiatru. Czy coś mogłoby popsuć tę chwilę? Tak, rozmazane smugi wokół oczu i ust. To nasz spływający makijaż daje o sobie znać. Możemy jednak zapobiec takiej sytuacji ? zrezygnować latem całkowicie z makijażu lub pomalować się raz a dobrze? na kilka lat.

Kosmetyki kolorowe na plaży czy na basenie często w kontakcie z wodą rozmazują się. Dobrym rozwiązaniem na krótki czas są kosmetyki wodoodporne. Na dłuższą metę idealny będzie jednak makijaż permanentny. Istnieją przynajmniej cztery powody, dla których warto się nad nim zastanowić.

Powód pierwszy: trwałość

Makijaż permanentny to zabieg znany i stosowany przez kobiety od ponad 2000 lat. Przez ten czas zmieniały się tylko metody jego wykonywania. Zabieg polega na wprowadzaniu barwnika do głębszych warstw naskórka za pomocą specjalnego aparatu igłowego. Dzięki temu, że barwnik trafia pod skórę, możemy cieszyć się efektem nawet 2-5 lat.

Makijaż permanentny zawsze pozostaje na swoim miejscu, bez względu na to, czy akurat uprawiamy sport, odpoczywamy na plaży, korzystamy z sauny i jacuzzi, kąpiemy się w morzu. Niestraszny mu upał i ekstremalne warunki atmosferyczne. Idealnie wygląda zarówno w dzień, jak i w nocy oraz z rana, tuż po przebudzeniu.

Powód drugi: naturalność

Celem makijażu trwałego jest wydobyć naturalne piękno kobiecej twarzy, zniwelować drobne niedoskonałości, skorygować asymetrię i podkreślić to, co w nas najpiękniejsze. – Makijaż pozwala poprawić wygląd prawie wszystkich części twarzy ? wyjaśnia Agata Bula, linergistka w Centrum Kosmetyczno-Dermatologicznym DER-MED. ? Panie mogą przyciemnić lub zagęścić brwi, poprawić kolor ust lub tylko wyrównać ich kontur. Można też podkreślić oczy w sposób, który daje efekt eye-linera. Paleta barw jest bardzo szeroka. Kolory dobiera się tak, by pasowały do odcienia włosów i karnacji ? dodaje Agata Bula.

Dzięki tym właściwościom, makijaż permanentny umożliwia poprawę wyglądu kobietom, które ucierpiały na skutek chorób czy asymetrii twarzy. Zaleca się go paniom, w podeszłym wieku, tym, które mają problem ze wzrokiem, są pozbawione brwi czy rzęs. Przykładowo, technika włoskowa stosowana do wypełniania braków w brwiach, sprawia, że po zagęszczeniu włoski wyglądają jak prawdziwe, co daje niezwykle naturalny efekt.

Makijaż permanentny

Powód trzeci: oszczędność czasu

Nie ulega wątpliwości, że makijaż permanentny w znacznym stopniu wpływa na oszczędność czasu. Dlatego szczególnie zalecany jest paniom, które uprawiają sporty, często podróżują, bywają zapracowane, są młodymi matkami. Takie rozwiązanie doskonale sprawdza się w życiu codziennym – czas przeznaczony na poranny makijaż możemy zagospodarować w inny sposób.

Powód czwarty: bezpieczeństwo

Makijaż wykonywany u specjalisty i w renomowanym gabinecie kosmetyczno-dermatologicznym jest całkowicie bezpieczny. Przed wybraniem linergisty sprawdźmy jednak wcześniej jego portfolio, certyfikaty i dyplomy, spytajmy o to, jakie ma doświadczenie.

Dla wielu z nas perspektywa trwałego, naturalnego makijażu, który pozostaje na swoim miejscu, pomimo upalnej pogody, może brzmieć niewiarygodnie. Na szczęście takie rozwiązanie jest już w zasięgu ręki. Zalety makijażu permanentnego dostrzeżemy nie tylko latem. Dzięki niemu, każda z nas rano i wieczorem może wyglądać bardziej wyraziście, a przez to atrakcyjnie, każdego dnia i w każdej sytuacji.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej