Strona główna » Medycyna estetyczna – kiedy i jak warto z niej skorzystać?

Medycyna estetyczna – kiedy i jak warto z niej skorzystać?

przez Redakcja
Medycyna estetyczna - kiedy i jak warto z niej skorzystać?

Klinika medycyny estetycznej to miejsce, które chętnie odwiedza coraz większa grupa zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej pozwalają bowiem pozbyć się wielu niedoskonałości, które często odejmują nam pewności siebie. Medycyna estetyczna pozwala także poczuć się młodziej, zadbać o siebie, kondycję swojej skóry. Trzeba z niej korzystać jednak umiejętnie. 

Dla kogo jest medycyna estetyczna?

Estetyczna medycyna daje dzisiaj naprawdę wiele możliwości poprawy wyglądu skóry, usuwania blizn, różnego rodzaju niedoskonałości. Kobiety chętnie wybierają lifting skóry, stawiają na zabiegi odmładzające, popularnością cieszy się powiększanie ust, stosowanie wypełniaczy, usuwanie zmarszczek. Specjaliści z Abramowicz Clinic podkreślają, że oferta zabiegów medycyny estetycznej jest bardzo zróżnicowana i dzięki temu daje możliwości dostosowania zabiegu do konkretnych oczekiwań pacjentki. 

Często po pierwszym zabiegu zapada decyzja o kontynuacji serii, natomiast przed podjęciem wyboru warto zawsze bardzo dokładnie omówić z lekarzem swoje oczekiwania, specyfikę zabiegu, ewentualne przeciwwskazania, zalecenia po zabiegu. To znacznie ułatwia wybór zabiegu, którego dokonuje się świadomie.

Lekarz medycyny estetycznej — czego możesz od niego oczekiwać?

Niezależnie od tego, czy chcesz się pozbyć zmarszczek czy poprawić owal twarzy, zawsze powinnaś uważnie przedyskutować wszystko możliwości z lekarzem medycyny estetycznej. Dzisiaj istnieje naprawdę bardzo wiele nieinwazyjnych metod usuwania różnego rodzaju niedoskonałości, poprawiania kondycji skóry, modelowania ust czy owalu twarzy. Możesz także postawić na mało inwazyjne zabiegi, zanim zdecydujesz się na poważniejsze rozwiązania. Dowiedz się najpierw, jakie możliwości masz do wyboru. 

Skorzystaj z wiedzy osoby, która miałaby cię przez zabieg lub serię zabiegów przeprowadzić. 

Lekarz medycyny estetycznej to nie tylko osoba, która ma wykonać zabieg. To od niej możesz uzyskać wszelkie dodatkowe informacje o zabiegu, możesz przedyskutować swoje wątpliwości, porównać dostępne rozwiązania. Lekarz w tym przypadku jest w dużej mierze doradcą dla swoich pacjentów. Ma pomóc w wyborze optymalnego rozwiązania. Warto skorzystać z możliwości konsultacji w klinice, zanim zapiszesz się na konkretny zabieg. Specjalista z dziedziny medycyny estetycznej może ci tutaj w znaczącym stopniu pomóc w obraniu najbardziej dopasowanej do twoich potrzeb i oczekiwań ścieżki. 

Dzisiaj w cenie są przede wszystkim zabiegi, które pozwalają na korekty niedoskonałości, poprawę kondycji skóry twarzy i ciała. Bardzo wielu kobietom zależy jednak na tym, aby po zabiegu nadal wyglądać naturalnie. Dzisiaj medycyna estetyczna idzie nie tyle w stronę wielkich metamorfoz, które mają sprawdzić, że będziesz miała zupełnie nowe ciało czy twarz. Chodzi o podkreślanie naturalnego piękna, eliminowanie problemów czy poprawę niektórych aspektów wyglądu z zachowaniem poszanowania dla naturalności każdej z nas. Także i pod tym względem lekarz medycyny estetycznej będzie cennym doradcą.

Jakie zabiegi oferuje klinika medycyny estetycznej?

Każda klinika medycyny estetycznej oferuje indywidualny pakiet różnego rodzaju zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Mogą to być zabiegi nieinwazyjne, o niewielkiej inwazyjności lub też zaawansowane zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej. Wiele zależy tutaj od samej kliniki, zespołu zgromadzonych w nie specjalistów, możliwości lokalowych, przygotowania zespołu i… zainteresowania samych klientek i klientów. 

Dzisiaj bardzo dużym powodzeniem cieszą się przede wszystkim zabiegi nieinwazyjne, takie jak: mezoterapia, zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, osocza bogatopłytkowego, toksyny botulinowej czy hi-fu oraz inne odmiany laseroterapii. Związane jest to oczywiście z trendem podkreślania naturalnego piękna ciała. Oczywiście w niektórych przypadkach osiągnięcie określonego efektu nie jest możliwe z wykorzystaniem nieinwazyjnych zabiegów. Wtedy do akcji wkracza najczęściej chirurgia plastyczna. 

Jak wybrać zabiegi z zakresu medycyny estetycznej?

Warto przede wszystkim skorzystać z pomocy specjalistów w wyborze konkretnego rodzaju zabiegu. Zmarszczki, ślady blizn oraz inne niedoskonałości można usuwać na wiele różnych sposobów. Wybór jest uzależniony od bardzo wielu czynników, dlatego warto zasięgnąć opinii lekarza medycyny estetycznej, który zabieg w przypadku konkretnej osoby i problemu, z jakim pojawia się ona w klinice, będzie najlepszym rozwiązaniem. 

Oczywiście zasada jest taka, że wybiera się najmniej inwazyjny z zabiegów, które pozwalają na osiągnięcie zamierzonego efektu. Wielu zmian można dokonać bez sięgania po skalpel czy bardzo radykalne metody i terapie. 

Warto mieć także z tyłu głowy pytanie o możliwe konsekwencje zabiegu, jego ryzyko, konieczność stosowania się do zaleceń lekarza. Nieinwazyjne zabiegi kobiety kochają także w dużej mierze za to, że w żaden sposób nie ograniczają one ich codziennej aktywności, a pozwalają w stosunkowo krótkim czasie osiągnąć upragniony efekt. 

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej