Strona główna » Piękne nogi na dłużej

Piękne nogi na dłużej

przez Redakcja

Letnie dni to czas, gdy kobiety chętnie zrzucają z siebie zbędne części garderoby i pokazują więcej opalonego ciała. Jednak aby przyciągać męskie spojrzenia, nie wystarczy, żeby skóra była zarumieniona przez słońce. Musi być też gładka. Niestety, jak wiadomo golone czy depilowane kremami włoski szybko odrastają. Co zrobić aby uniknąć uciążliwych, wymagających systematycznego powtarzania zabiegów?  

Rozwiązaniem jest depilacja laserowa. To pierwsza powszechnie stosowana metoda, która umożliwia pozbycie się niechcianych włosków raz na zawsze. Skutecznie, łatwo, szybko i bezpiecznie.

Jak działa laser?

Seria zabiegów w 2-3 miesięcznych odstępach pozwala na niemal całkowitą depilację wybranych obszarów ciała, takich jak twarz, nogi, pachy czy bikini. Efekt zależy głównie od karnacji ? im jaśniejsza skóra i ciemniejsze włosy, tym lepsze rezultaty. Podczas jednej wizyty usuwane jest ok. 30% widocznych włosów. Gabinet należy odwiedzić jeszcze co najmniej 2 razy, dzięki czemu możemy liczyć na pozbycie się nawet 80-92% owłosienia. Depilacja przy pomocy lasera to metoda całkowicie nieinwazyjna. Polega ona na oddziaływaniu na skórę łagodną wiązką promieni, które pochłaniane są przez zawartą we włosie melaninę. W rezultacie jest on niszczony wraz z cebulką i nie ma podstaw do ponownego wzrostu. Laser jest w stanie usunąć jedynie włoski, które znajdują się w danym momencie w fazie wzrostu. Dlatego też konieczne jest wykonanie serii zabiegów. Jest to przy tym metoda szybka, a przy użyciu odpowiednich maści ? niemal całkowicie bezbolesna. Nic więc dziwnego, że depilacja laserowa staje się coraz bardziej popularna.

Tylko profesjonalny gabinet

Konsultacja z lekarzem, przed poddaniem się laserowej depilacji to podstawa. W czasie obowiązkowego wywiadu medycznego określany jest stan skóry oraz jej podatność na działanie lasera. Rozmowa ze specjalistą to gwarancja bezpieczeństwa i braku późniejszych powikłań.

– Skuteczność i komfort zabiegu zależą w głównej mierze od jakości sprzętu, za pomocą którego jest wykonywany ? mówi Katarzyna Kęsek kosmetolog z Centrum Kosmetyczno-Dermatologicznego DER-MED, specjalistka w dziedzinie depilacji laserowej. ? Lasery diodowe wyposażone w chłodzącą, szafirową głowicę minimalizują odczuwane pieczenie i redukują ryzyko poparzeń. Ważne jest także przeprowadzenie odpowiednio wcześniej próby na małym fragmencie ciała, co pozwoli na optymalne ustalenie parametrów. Klient powinien być poinformowany o wszystkich przeciwwskazaniach oraz o zasadach pielęgnacji skóry, która przez kilka dni może być wrażliwa i podrażniona.

Opcja na lato?

Jeśli planujemy wyjazd na urlop, depilację laserową najlepiej wykonać z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Skóra po takim zabiegu jest bardzo wrażliwa i przez miesiąc nie należy jej wystawiać na słońce. W tym okresie dobrze jest tez używać kremów przeciwsłonecznych z bardzo wysokim filtrem, powyżej SPF 35.

Gdy podrażnienie zniknie pozostaje nam tylko cieszyć się piękną i na długi czas gładką skórą.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej