Strona główna » Pielęgniarka domowa, dlaczego warto korzystać z takich usług?

Pielęgniarka domowa, dlaczego warto korzystać z takich usług?

przez Redakcja
Pielęgniarka domowa

Pogotowie pielęgniarskie zapewnia całodobową pomoc medyczną w domu pacjenta. Swoje usługi oferuje całą dobę na terenie Gdańska i okolic. Od chwili zgłoszenia pielęgniarka średnio przyjedzie do twojego domu w ciągu godziny, także w święta i dni wolne od pracy. Oferta kierowana jest do osób, które chcą uniknąć kolejek u lekarzy, czy mają utrudnioną możliwość wyjścia z domu. Pielęgniarka domowa pomaga osobom, których stan nie wymaga hospitalizacji.

Jakie zabiegi są wykonywane przez pielęgniarkę domową?

Są to między innymi: kroplówki, zastrzyki, pobieranie krwi, zdjęcie szwów, lewatywa, stawianie baniek, toaleta chorego, respiratory. Cena usługi wizyty domowej to koszt od 50 złotych. Pogotowie Pielęgniarskie w Gdańsku to wyspecjalizowane i doświadczone pielęgniarki, które dbają o najwyższą jakość wykonywanej usługi, a przede wszystkim o  dobro pacjenta.

Przyczyny zatrucia pokarmowego

Już godzina od spożycia zakażonego pokarmu może powodować zatrucie, wśród występujących objawów można wymienić silny ból brzucha, wymioty, wzdęcia, biegunkę, powodujące wyczerpanie organizmu. Przyczyną zatrucia może być spożycie produktu nieświeżego, który zawierał wirusy, bakterie, toksyny, czy pasożyty.

Jak uniknąć zatrucia pokarmowego?

Najważniejsza jest higiena rąk, przed i po jedzeniu, a także przyrządzaniu. Ważne jest również, w jaki sposób przechowujemy żywność. Należy zwrócić uwagę na datę produktu oraz jak długo przetrzymujemy go po otwarciu. Jeśli na produkcie pojawi się pleść, musimy go natychmiast wyrzucić. Należy uważnie dobierać przyrządy, które używamy do obróbki żywności, aby nie przenieść tą drogą bakterii. Korzystamy z oddzielnych przedmiotów do żywności surowej i przygotowanej. Ważne jest także, aby myć owoce i warzywa.

Jak leczyć?

Leczenie zatrucia pokarmowego polega na: nawadnianiu organizmu, przyrządzaniu wyłącznie lekko strawnych posiłków i odpoczywaniu. Jeśli występują silne wymioty, najlepiej wstrzymać się ze spożywaniem pokarmów na kilka godzin. Jeśli zatrucie nie ustępuje, a występuje gorączka, należy zgłosić się do lekarza. Również, jeżeli zatrucie nie mija oraz zauważyliśmy u siebie niepokojące objawy.

Kroplówka na zatrucie pokarmowe

W celu poprawienia stanu pacjenta wyczerpanego zatruciem pokarmowym skutecznie pomoże  podanie kroplówki, jeśli występują takie objawy jak wymioty, biegunka, nudności czy zgaga. Pozwoli to uniknąć tak niebezpiecznego odwodnienia, dalszych konsekwencji oraz pozwoli na szybszy powrót do zdrowia.

Źródło zdjęć: freepik.com

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej