Strona główna » Podkład rozświetlający – skóra pełna naturalnego blasku

Podkład rozświetlający – skóra pełna naturalnego blasku

przez Redakcja

Najczęściej zimą skóra traci swój promienny wygląd ze względu na ograniczony dostęp do słońca, a nawet tlenu, ponieważ dni są krótkie i gdy wracamy z pracy jest już ciemno, więc trudno zmobilizować się, żeby wyjść jeszcze na spacer. Poza weekendami większość zimy spędza się w zamkniętych pomieszczeniach.

Chociaż dostęp do warzyw i owoców jest spory, to jednak z nastaniem chłodów chętniej sięgamy po czekoladę. W efekcie cera staje się poszarzała i mogą pojawiać się na niej niedoskonałości. Na szczęście z pomocą spieszy podkład rozświetlający.

Przywitaj wiosnę z lekką formułą

Jesienią i zimą stosuje się podkłady o cięższej konsystencji, które dodatkowo zabezpieczają skórę przed wiatrem oraz mrozem, ale z nadejściem wiosny warto postawić na ich lżejszą wersję, która pozwoli skórze lepiej oddychać. Podkład rozświetlający zapewnia wypoczęty wygląd. Dzięki niemu cera odzyskuje naturalną promienność i wygląda na młodszą. Osoby, które rzadko eksperymentują z kosmetykami często obawiają się efektu nadmiernego błyszczenia się twarzy, ale wysokiej jakości kosmetyki zapewniają jedynie satynowe wykończenie. Podkład z rozświetlającymi drobinkami powoduje wyrównanie kolorytu skóry. Może być stosowany na dzień lub wieczór. Zdrowy wygląd pełen blasku zostaje uzyskany dzięki temu, że światło odbija się od powierzchni skóry.

Rozświetlające drobinki i odżywcze składniki

Każdy podkład rozświetlający zawiera świetliste drobinki, które decydują o efekcie jego działania, ale w składzie znajdują się coraz częściej także inne substancje, które poprawiają wygląd skóry poprzez jej pielęgnację. Za dobrą kondycję, wyrównanie kolorytu skóry i jej dotlenienie odpowiadają różnorodne kompleksy nawilżające i odżywcze, które zawierają m.in. witaminy C i E. Stosowanie podkładu eliminuje suchość skóry i wpływa na jej uelastycznienie.

Poziom krycia

Podkład rozświetlający nie masuje niedoskonałości tak mocno jak kryjący, ale jego poziom krycia może być naprawdę wysoki. Utrzymuje się długo na skórze i może być stosowany samodzielnie lub wyłącznie w newralgicznych punktach twarzy jako uzupełnienie makijażu. Do newralgicznych punktów zalicza się: czoło, łuki brwiowe, kości policzkowe, nos, broda i łuk kupidyna, czyli miejsce tuż nad  środkiem górnej wargi. Podkład optycznie ogranicza widoczność drobnych zmarszczek, ale w przypadku głębokich odradza się stosowanie, ponieważ może je uwidocznić jeszcze bardziej. Również przy znacznych niedoskonałościach skóry zaleca się stosowanie wyłącznie podkładu kryjącego lub ewentualne naniesienie kosmetyku rozświetlającego w którymś z wymienionych powyżej obszarów.

Podkład idealnie stapiający się ze skórą

Podkład rozświetlający ma konsystencję, która znakomicie stapia się ze skórą. Można go śmiało rozprowadzać opuszkami palców, ponieważ pod wpływem ich naturalnego ciepła jeszcze lepiej przylgnie do twarzy. Idealny efekt można uzyskać również dzięki pędzelkom.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej