Strona główna » Profesjonalne kosmetyki do stylizacji włosów – farby 

Profesjonalne kosmetyki do stylizacji włosów – farby 

przez Redakcja
Profesjonalne kosmetyki do stylizacji włosów - farby

Wśród zabiegów stylizacyjnych na włosy znajduje się między innymi ich farbowanie. Wiele kobiet do tego celu używa farb dostępnych w drogeriach, co nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem dla włosów. Wiele marek kosmetycznych nie do końca dba o bezpieczeństwo składników umieszczanych w swoich produktach. Przeciwnie wygląda sytuacja w przypadku profesjonalnych kosmetyków do włosów.

Czym wyróżniają się profesjonalne kosmetyki do włosów?

Do pewnego czasu profesjonalne farby fryzjerskie były używane wyłącznie w salonach, obecnie stały się ogólnodostępne, co zmieniło popularne decyzje zakupowe. Kosmetyki do stylizacji włosów, powinniśmy kupować od sprawdzonych producentów, posiadających certyfikaty. Warto o tym pamiętać, zwłaszcza, że farbowanie włosów to nic innego jak zabieg chemiczny, który przy zastosowaniu niewłaściwych produktów może trwale uszkodzić cebulki włosów.

W farbach do włosów znajdują się środki z barwnikami naturalnymi lub syntetycznymi, dzięki którym możliwa staje się zmiana koloru wyjściowego włosów. Klientki salonów fryzjerskich zazwyczaj mają swoje oczekiwania, dlatego należy się w nie dokładnie wsłuchać i je spełnić. Takie postępowanie wpływa na pozostawianie opinii o świadczonych usługach z zakresu fryzjerstwa. Osiągnięcie pożądanego efektu staje się możliwe dzięki stosowaniu najwyższej jakości produktów, często określanymi jako w pełni bezpieczne.

W jakie kosmetyki do stylizacji włosów warto zainwestować?

Kosmetyki do włosów w postaci farb mogą zapewnić trzy rodzaje koloryzacji, czyli trwałe, półtrwałe i krótkotrwałe. W pierwszym przypadku dochodzi do utlenienia naturalnych barwników, które znajdują się w środku włosa. Na ich miejsce wprowadza się wówczas sztuczny pigment. Takie rozwiązanie dedykowane jest głównie kobietom, które są w pełni zdecydowane na trwałą zmianę koloru swoich włosów lub pokrycia farbą tych siwych.

Tymczasowa zmiana koloru natomiast pozwala na utrzymanie się produktu od 4 do 6 tygodni, czyli wystarcza na około 24 mycia. Ważna różnica jest taka, że włosy nie są przyciemniane, a dochodzi jedynie do zmiany odcienia dotychczasowego koloru. W kwestii takiego farbowania duże znaczenie mają zalecenia pochodzące bezpośrednio od producenta, ponieważ farbę łączy się z aktywatorem w stężeniu od 1,9% do 6%.

Profesjonalne kosmetyki do włosów dla każdego

Na profesjonalne kosmetyki do włosów obecnie może pozwolić sobie każdy, nawet pomimo ich nieco wyższej ceny. Są one zdecydowanie lepsze od tych znajdujących się na drogeryjnych półkach. Wyróżnia je przede wszystkich znacznie lepszy skład oraz wychodzenie producentów naprzeciw oczekiwaniom użytkowników. Znaczenie ma zarówno większy wachlarz dostępnych kolorów, jak i gwarancja dłuższej trwałości pokrycia. Ponadto idealny skład zapobiega osłabianiu się kondycji włosów, co ściśle wiąże się z osiągnięciem większej satysfakcji z odświeżonego wyglądu zewnętrznego. Włosy stają się pełne blasku, odżywione i nabierają świeżości, co od razu zmienia wygląd.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej