Strona główna » Skuteczne odżywianie i zagęszczanie rzęs

Skuteczne odżywianie i zagęszczanie rzęs

przez Redakcja
odżywka do rzęs

Długie i gęste rzęsy są wynikiem odpowiedniej pielęgnacji. W tym zadaniu na pewno pomocna okaże się odżywka do rzęs. Do jej głównych zadań należy wzmocnienie rzęs. Jednak prawidłowa pielęgnacja to nie tylko kosmetyki. Na złą kondycję rzęs wpływ ma wiele czynników. Częste zabiegi przedłużania czy zagęszczania rzęs, używanie zalotki czy niezmywanie makijażu na noc pogarsza stan rzęs, osłabia je i wpływa na ich zwiększone wypadanie.

Odżywka do rzęs ratunkiem na wypadające i osłabione rzęsy

Każdemu codziennie wypadają rzęsy. Jeśli wypada ich więcej, niż dwie dziennie, to warto sięgnąć po odżywkę do rzęs, która je wzmocni i poprawi ich kondycję. Odrastanie rzęs jest procesem, który dzieli się na kilka etapów i trwa łącznie od 60 do 100 dni. Brak odpowiedniej pielęgnacji połączony z osłabieniem rzęs może doprowadzić do tego, że nowe włoski nie zdążą wyrastać na miejsce tych, które wypadły. Wpływ na to ma przede wszystkim stosowanie tuszów słabej jakości. Chodzenie spać w makijażu także przyczynia się do łamania i wypadania rzęs. Z kolei stosowanie wodoodpornych tuszy determinuje konieczność używania silnych kosmetyków do demakijażu, a te również nie polepszają kondycji rzęs. Bez względu na to, co jest powodem osłabienia, warto skorzystać z pomocy profesjonalnego serum. Odżywka do rzęs nie tylko wzmocni włoski, ale również przyspieszy ich wzrost oraz je wydłuży.

Skuteczne wzmocnienie z odżywką do rzęs

Aby pielęgnacja przyniosła jak najlepsze efekty, warto poznać kilka faktów. Stosując odżywkę do rzęs w fazie intensywnego rozwoju włosków, można znacząco wpłynąć na ich stan.

  • Faza intensywnego wzrostu trwa rzez około 3 tygodnie. Użycie serum w tym okresie przedłuży czas wzrostu rzęs oraz wpłynie na ich wydłużenie.
  • Faza przejściowa.
  • Faza spoczynku, w której rzęsy wypadają, by zrobić miejsce nowym. Stosowanie odżywki do rzęs w tym okresie przedłuży tę fazę, zapobiegnie wypadaniu, co wpłynie na zwiększenie ilości włosków, ponieważ nowe rzęsy już zaczynają rosnąć, a stare jeszcze nie zdążyły wypaść.

W składzie serum do rzęs Biotebal Rzęsy XXL znajduje się aktywna substancja bimatoprost, która stymuluje wzrost włosków, a także wydłuża ich spoczynkową fazę, co wyraźnie wpływa na ich zagęszczenie. Inne składniki, które można znaleźć w serum to biotyna i pantenol. Regularne stosowanie odżywki do rzęs, używanie tuszów dobrej jakości i dokładne zmywanie makijażu przed snem pomogą utrzymać rzęsy w dobrej kondycji. Aktywne składniki serum pobudzą włoski do szybszego wzrostu, wydłużą je, przedłużą ich żywotność i widocznie zagęszczą rzęsy.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej