Strona główna » W kolorze blond

W kolorze blond

przez Redakcja

Blond jest bez wątpienia ponadczasowym kolorem włosów, który w dalszym ciągu jest marzeniem wielu kobiet. Jednak perspektywa ciemnych odrostów, zniszczonych końcówek czy obawa przed uzyskaniem nienaturalnego, żółtego odcienia, skutecznie powstrzymuje przed podjęciem ostatecznej decyzji o metamorfozie. A zatem czy perfekcyjny blond na naszej głowie może wyczarować jedynie fryzjer?

Jaki odcień blondu?

Podstawowym aspektem, na który należy zwrócić uwagę, planując samodzielną koloryzację, jest jakość wybranego produktu. Aby rezultat zabiegu był zadowalający warto zdecydować się na profesjonalne farby do włosów, dostępne w sklepach z akcesoriami fryzjerskimi. Z kolei już dobierając odpowiedni odcień, bardzo szybko przekonamy się, że blond niejedno ma imię. Zakupu nie ułatwiają też rozmaite sugestie, uwzględniające aktualnie panujące w modzie trendy.

Zanim konkretny kosmetyk znajdzie się w naszym koszyku, należy zapamiętać, że kolor włosów powinien harmonizować przede wszystkim z naszym typem urody, karnacją, barwą i oprawą oczu. Platynowe i popielate blondy polecane są przede wszystkim osobom o chłodnym typie urody, natomiast odcienie złociste, słoneczne lub miodowe sprawdzą się przy ciepłej tonacji skóry.

W domu czy w salonie?

Obecnie, oferta kosmetyków koloryzujących do włosów jest tak bogata, że z powodzeniem mogłaby konkurować z paletą barw dostępną w profesjonalnych salonach. Jednak, jak już to zostało wspomniane, chcąc mieć gwarancję najwyższej jakości i bezpieczeństwa stosowania, najlepiej sięgnąć po farby fryzjerskie, które można nabyć w wielu sklepach z tego typu artykułami.

Podjęcie decyzji o samodzielnym przeprowadzeniu zabiegu trzeba też uzależnić od wyjściowego koloru włosów. Po wybrany odcień mogą z powodzeniem sięgnąć naturalne ciemne blondynki, pragnące nieco rozjaśnić lub rozświetlić swoje kosmyki. Ryzykowne z kolei może być rozjaśnianie włosów już farbowanych, a także zmiana ciemnego koloru na bardzo jasny. W takich przypadkach najlepiej skorzystać z oferty salonu fryzjerskiego.

Pielęgnacja włosów rozjaśnianych

Rozjaśnianie jest jednym z najbardziej inwazyjnych rodzajów koloryzacji, więc kosmyki poddane temu zabiegowi wymagają szczególnej pielęgnacji i systematycznej regeneracji. W związku z tym w naszej łazience nie powinno zabraknąć dobrej odżywki i maski przeznaczonej do tego rodzaju włosów. Dobrym pomysłem będzie też zakup szamponu zapobiegającego nadmiernemu wypłukiwaniu się koloru.

Matka natura nie zawsze obdarza nas wymarzonym kolorem włosów, ale obecnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby, przy pomocy starannie dobranych kosmetyków, zmienić swój naturalny odcień. Spektrum możliwości jest jednak na tyle szerokie, że podejmując decyzję o kolorystycznej metamorfozie, z pewnością bez większego problemu znajdziemy produkt, który wyczaruje na naszej głowie perfekcyjny blond.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej