Strona główna » Wypadanie włosów

Wypadanie włosów

przez Redakcja
wypadanie włosów

Wiecznie lśniące i zdrowe włosy to marzenie każdej zadbanej kobiety. Niestety często zwykłe trudy codzienności i nie do końca zdrowy styl życia sprawia, że nie zawsze możemy zadbać o nie tak jak należy. Zwłaszcza, że na nasze włosy działa mnóstwo czynników, z których często nie zdajemy sobie nawet sprawy. Wypadanie włosów to problem, z którym boryka się coraz większa ilość kobiet.

Wypadanie włosów – czy jest się czym przejmować?

Wypadanie około 100 włosów dziennie może być niepotrzebnym powodem do niepokoju, bo to norma wynikająca z naturalnego cyklu życia włosa. Stres, złe odżywianie, braki mikro i makro elementów, zaburzenia hormonalne, zatrucia, częste farbowanie, a nawet pogoda mogą spowodować, że nasze włosy staną się słabe i zaczną wypadać w nadmiernych ilościach, dając sygnał, że dzieje się z nami coś niedobrego. To powinno być już powodem do zmartwień, gdyż może oznaczać początki łysienia, a to już dla kobiety sytuacja dramatyczna.

Jak dbać i zapobiegać?

Jeśli zauważymy u siebie rosnącą tendencję do wypadania włosów przede wszystkim nie panikujmy. To jeszcze nic nie oznacza. Może to chwilowe i przejściowe niedobory w organizmie. Poza tym dodatkowy stres raczej nie pomoże, a na pewno zaszkodzi jeszcze bardziej. Zanim wybierzemy się do trychologa warto zaopatrzyć się w dobry szampon przeciw wypadaniu włosów. Większość z nich posiada odpowiednio dobrany skład aby wzmocnić cebulki i przywrócić im ich naturalny stan. Pamiętajmy aby wybrać szampon naturalny. Im więcej chemii w kosmetyku tym mniejsze szanse na to, że taka kuracja cokolwiek pomoże. Bardzo dobrymi opiniami wśród klientów, cieszy się ostatnio francuska marka dermokosmetyków Klorane, której szczerze polecamy się przyjrzeć.

Co jeśli szampon to za mało?

Bardzo dobrym wsparciem dla szamponu na pewno będą krzem i biotyna nazywana inaczej witaminą H lub witaminą B7.  Jeśli dobry szampon nie pomoże warto zrobić sobie kompleksowe badania, bo to może oznaczać jakieś większe niedobory albo dużo głębsze problemy. Zarówno biotyna jak i krzem to kluczowe budulce poprawiające jakość nie tylko naszych włosów ale skóry, paznokci, rzęs więc przy postępującym wypadaniu włosów ich przyjmowanie na pewno nie zaszkodzi. Zwłaszcza, że są to rozwiązania dość często polecane przez lekarzy i specjalistów przy nadmiernym wypadaniu włosów.

Warto zadbać także o wyciszenie i unormowanie gospodarki hormonalnej gdyż stres i hormony to dwie “ciche” przyczyny, które mają olbrzymi wpływ na kondycję naszych włosów. Oczywiście domowe sposoby na wzmocnienie cebulek i zapobieganie wypadania włosów są dobre do czasu. Jeśli nasze propozycje nie pomogą należy natychmiast wybrać się do specjalisty. Lekarz trycholog posiada dużo szerszą gamę nie tylko preparatów ale także metod badania cebulek włosa i określenia przyczyn problemu.

 

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej