Start Uroda Zachwycające spojrzenie w zasięgu ręki

Zachwycające spojrzenie w zasięgu ręki

przez Redakcja

Marzysz o zachwycającym, kuszącym i seksownym spojrzeniu? Chcesz się podobać mężczyznom i wzbudzać zazdrość przyjaciółek? Oto 3 sposoby, które sprawią, że Twoje spojrzenie oczaruje każdego.

Rzęsy na pasku

Tradycyjne paski sztucznych rzęs wykonane są z syntetycznych włosków umocowanych na delikatnym pasku. Aplikacja tego typu rzęs jest szybka i pozwala osiągnąć spektakularny efekt. Samodzielnie zakładane sztuczne rzęsy można kupić w drogerii lub w sklepie internetowym. Odpowiednio założone będą wyglądać jak naturalne.

Są świetne na każdą okazję, muszą tylko być odpowiednio dobrane. „Wybierając rzęsy, kieruj się okazją, na jaką je zakładasz.” – radzi wizażystka Marta Mochoń – „Jeśli szukasz rzęs do makijażu dziennego wybierz te, które nadają zalotny, lecz naturalny wygląd. Bardziej ekstrawaganckie, dodające seksapilu modele polecane są na wieczorne wyjścia i na imprezy.”

Używaj dobrej jakości kleju. Od niedawna na rynku dostępne są kleje nowej generacji Neicha. Są to wodoodporne kleje lateksowe, które są dużo bardziej elastyczne niż te dostępne na rynku już od wielu lat. Świetnie trzymają rzęsy i nie ma mowy, żeby odpadły. Polecam zaopatrzyć się w dobry klej, bo te dokładane do opakowania z rzęsami są przeważnie nietrwałe.

Usuwanie rzęs jest bardzo proste, wystarczy przetrzeć oczy wacikiem ze specjalnym zmywaczem Neicha Remover. Pasków rzęs można używać wielokrotnie, więc na co dzień możesz eksperymentować z różnymi modelami. Po zdjęciu rzęs najlepiej przechowywać je w oryginalnym opakowaniu, aby nie uległy uszkodzeniu.

 • Czas aplikacji: Krótki (kilka minut)
 • Koszt: Niski (12-30 zł)
 • Trwałość: 1 dzień / 1 wieczór (ale można używać ich wielokrotnie)
 • Aplikacja: Nożyczkami skróć pasek rzęs tak, by dostosować jego długość do długości górnej powieki. Posmaruj pasek klejem i odczekaj 10 sekund. Przyłóż pasek do górnej powieki tuż przy nasadzie rzęs i dociśnij. Jeśli chcesz możesz połączyć rzęsy tuszem.

Kępki rzęs

Kępki składają się zwykle z grupy 10-20 rzęs związanych razem. Przykleja się je bezpośrednio do powieki tuż nad linią rzęs naturalnych. Przedłużanie rzęs kępkami zalecane jest szczególnie przy ważnych okazjach takich jak ślub, studniówka, bankiet, sylwester, ale także na co dzień. Zabieg jest krótki, bezpieczny i daje spektakularny efekt. Ilość doklejanych kępek zależy od efektu jaki chcemy uzyskać, przeważnie wystarcza około 3 do 5 kępek na jedną powiekę. Jeśli efekt ma być bardziej wyrazisty można dokleić więcej kępek na całej długości powieki.

Usuwanie kępek jest równie proste jak usuwanie rzęs w pasku. Wystarczy przetrzeć oczy wacikiem ze specjalnym zmywaczem. Kępki również są wielokrotnego użytku, więc po ich zdjęciu możesz zaaplikować je ponownie.

 • Czas aplikacji: Średni 10-15 minut
 • Koszt: Niski (12-30 zł) / U kosmetyczki około 2-5 zł za kępkę
 • Trwałość: 1-2 tygodnie

Aplikacja: Chwyć pęsetą pojedynczą kępkę rzęs. Zamocz jej końcówkę w kleju i poczekaj kilka sekund. Naciągnij powiekę opuszkami palców i zaczynając od zewnętrznego kącika oka delikatnie umieść kępkę pomiędzy naturalnymi rzęsami, tuż nad krawędzią górnej powieki. Dociśnij. Przyklejaj kępki na przemian: raz na lewej, a raz na prawej powiece. Zabieg można wykonać samodzielnie lub u kosmetyczki.

Przedłużanie rzęs metodą 1:1

Przedłużanie i zagęszczanie rzęs metodą 1:1 polega na przyklejaniu pojedynczej sztucznej rzęsy do rzęsy naturalnej. Dzięki swojej elastyczności rzęsy zachowują się i wyglądają jak naturalne. Relaksujący zabieg zajmuje około 2 godzin. Rzęsy są wodoodporne. Można z nimi pływać, ćwiczyć i korzystać z zabiegów w saunie. Niewątpliwą zaletą jest również oszczędność czasu przy codziennym makijażu.

Rzęsy przedłużone metodą 1:1 są niemalże niemożliwe do rozpoznania. Wiele kobiet od lat przedłuża rzęsy, a ich mężowie wciąż o tym nie wiedzą. Efekt jaki chce się uzyskać zależy od upodobań i podkręcenia naturalnych rzęs. „Nic nie stanowi piękniejszej oprawy oczu niż wachlarz długich, gęstych rzęs. Muszą być one jednak odpowiednio dobrane. Ich rodzaj i kształt musi pasować do efektu jakiego klientka oczekuje oraz jej naturalnych rzęs” – twierdzi Agnieszka Kasprzyk-Murdzek, stylistka rzęs z firmy Noble Lashes z Krakowa.

Sztuczne rzęsy są lekkie, a dzięki swej elastyczności wyglą dają i zachowują się jak prawdziwe. Po zabiegu uzyskujemy wyraziste, naturalne, zalotne i promi enne spojrzenie. Aplikacja nie tylko wydłuża rzęsy ale również pozwala na doskonałe wymodelowanie kształtu oka, a efekt przedłużenia i pogrubienia osiąga się bez konieczności stosowania tuszu.

Dla uzyskania najlepszych rezultatów należy dopełniać rzęsy co 4 do 6 tygodni. Podczas tego zabiegu uzupełnia się już tylko braki w tych rzęsach, które wypadły lub poprzednio były zbyt krótkie i nie nadawały się do aplikacji. Pierwszy zabieg trwa od 90 do 150 minut, podczas gdy uzupełnienie zajmuje już tylko około godziny.

Zobacz jak wygląda zabieg przedłużania rzęs w wykonaniu specjalistów.

Dzięki przedłużonym rzęsom będziesz wyglądała zniewalająco w każdej sytuacji. Niezależnie od tego czy dopiero co się obudziłaś, wyszłaś z basenu czy sali fitness. Twoje spojrzenie już teraz zawsze będzie uwodzić i nikomu nawet nie przyjdzie na myśl, że… przedłużyłaś rzęsy.

 • Czas aplikacji: Długi (około 2 godzin) / Uzupełnienie braków około 1 godziny
 • Koszt: Około 150-300 zł / Uzupełnienie braków około 100 zł
 • Trwałość: 4-6 tygodni
 • Aplikacja: Zabieg należy wykonać w salonie kosmetycznym u odpowiednio przeszkolonej stylistki.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej