Strona główna » Zakładanie gabinetu kosmetycznego krok po kroku – z nami stanie się to możliwe

Zakładanie gabinetu kosmetycznego krok po kroku – z nami stanie się to możliwe

przez Redakcja

Podobno w życiu najważniejsze jest to, by zajmować się tym, co jest naszą pasją. Zdecydowanie coś w tym jest – w końcu kiedy lubimy swoją pracę, to każdego dnia o wiele przyjemniej nam się do niej idzie i codziennie od rana mamy dobry humor. Jeżeli więc Twoim marzeniem jest to, by mieć swój własny gabinet kosmetyczny, zdecydowanie powinnaś wcielić je w życie.

Wydaje Ci się, że to bardzo trudne i skomplikowane przedsięwzięcie? Przekonamy Cię, że wcale tak nie jest! A może ograniczają Cię finanse? I to da się przeskoczyć.

Otwieramy gabinet kosmetyczny – jak się za to zabrać?

Choć gabinety kosmetyczne wyrastają jak grzyby po deszczu i już teraz jest ich sporo, to na rynku nadal znajdzie się miejsce na kolejne – w końcu Polki są kobietami, które bardzo o siebie dbają, a i dla panów w ostatnich latach wizyta u kosmetyczki przestała być czymś wstydliwym i niezwykłym. Jeżeli więc jesteśmy dobre w swoim fachu i odpowiednio się do otwarcia własnego biznesu przygotujemy, to klientek z pewnością nam nie zabraknie. O czym więc warto pomyśleć i jakie powinny być nasze kolejne kroki?

W pierwszej kolejności czekają nas niestety niezbyt fascynujące kwestie formalne – będziemy musieli przygotować biznesplan, a także zarejestrować działalność gospodarczą, zgłosić siebie i ewentualnych pracowników do ubezpieczenia oraz wybrać formę opodatkowania. Ponadto o zamiarze otwarcia salonu trzeba również poinformować Inspekcję pracy i Inspekcję Sanitarną. Co dalej?

Z kwestii bardziej praktycznych przede wszystkim należy rozejrzeć się za odpowiednim lokalem – prawdopodobnie przecież nie mamy własnego i będziemy musieli zdecydować się na wynajem. Bardzo ważną kwestią jest tu lokalizacja. Kiedy już będziemy mieć jakieś miejsce na oku, zróbmy listę salonów kosmetycznych działających w pobliżu i zastanówmy się, czy nie ma ich już wystarczająco wielu. Pomyślmy też, co możemy zrobić, by się wyróżnić i stać dla nich konkurencją – być może warto zaproponować niższe niż w innych miejscach ceny lub jakąś rzadką i nowatorską usługę? Pamiętajmy również, że im bardziej popularne i położone w centrum miejsce wybierzemy, z tym wyższymi kosztami będziemy się musieli liczyć.

Kolejnym krokiem powinno być ustalenie zakresu usług, jakie będziemy świadczyć. Zastanówmy się, czy chcemy działać możliwie najbardziej wszechstronnie, czy też wolimy się w czymś wyspecjalizować i zająć na przykład głównie ozdabianiem paznokci. Od naszej decyzji będzie zależała między innymi ilość i rodzaj koniecznego do kupienia sprzętu. Pomyślmy też o tym, czy na razie będziemy radzić sobie samodzielnie, czy też od razu chcemy zatrudnić pracownika – w tym drugim przypadku warto jak najszybciej zacząć rozglądać się za odpowiednią osobą.

Koszty – nie pozwól, by sprowadziły Cię na ziemię!

Wiele osób sądzi, że otwarcie własnego salonu kosmetycznego wiąże się z ogromnymi kosztami. Jak to jest w rzeczywistości? Na jakie wydatki musimy być przygotowani? Na początku faktycznie jest ich sporo – czekają nas przede wszystkim koszty związane z wynajmem lokalu, zakupem specjalistycznego sprzętu, kosmetyków i innego wyposażenia (np. krzeseł do poczekalni, stolika, laptopa) czy też z rozreklamowaniem naszego salonu wśród klientów. Czy to jednak oznacza, że osoba nieposiadająca solidnych oszczędności będzie musiała zrezygnować z marzeń o własnym zakładzie kosmetycznym? Niekoniecznie. Jeżeli mamy chęci, pomysł i sądzimy, że może nam się powieść, warto pomyśleć o zaciągnięciu na ten cel kredytu.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej