Strona główna » Zarządzanie salonem kosmetycznym – jak robić to dobrze?

Zarządzanie salonem kosmetycznym – jak robić to dobrze?

przez Redakcja
Zarządzanie salonem kosmetycznym

Zarządzane salonem fryzjerskim czy zarządzanie salonem kosmetycznym wymaga dobrej organizacji. Zarówno wtedy, gdy ma się do zorganizowania pracę w jednym salonie, jak i w całej sieci. Elektroniczny program do zarządzania salonem kosmetycznym zadanie to bardzo ułatwi.

  1. Zarządzanie salonem kosmetycznym – co wziąć pod uwagę?
  2. Program do zarządzania salonem fryzjerskim – funkcje.
  3. Wszystko jak na dłoni, czyli rozbudowane statystyki i raporty.

Zarządzanie salonem fryzjerskim albo zarządzanie salonem kosmetycznym wymaga wielu wysiłków. Tym bardziej, że prowadzenie działalności ze świadczeniem usług i rotacją klientów to konieczność wzięcia pod uwagę wielu aspektów. Należy do nich między innymi dopasowanie wizyt do grafiku pracowników z uwzględnieniem różnych mogących się zdarzyć wypadków losowych, które powodują na przykład odwołanie wizyty. Dobra organizacja pracy i perfekcyjnie ustalony terminarz wizyt to podstawa efektywnego działania salonu kosmetycznego i fryzjerskiego. A to przekłada się na zadowolenie klientów, a tym samym na wyniki finansowe działalności gospodarczej. Program do zarządzania salonem kosmetycznym pozwoli w łatwy i przejrzysty sposób ustalić terminarz wizyt, ale nie tylko. Program do zarządzania salonem fryzjerskim to szereg potrzebnych i ułatwiających pracę funkcji.

Zarządzanie salonem kosmetycznym – co wziąć pod uwagę?

Zarządzanie salonem kosmetycznym wymaga uwzględnienia między innymi tzw. mocy przerobowych salonu. Na ten aspekt składają się między innymi: grafik pracy (dostępność pracowników) i czas trwania zabiegów. Idealne zgranie tych dwóch rzeczy wykluczy atmosferę nerwowości, wiecznego pośpiechu czy też (kolokwialnie rzecz ujmując) „obsuw” mających negatywny wpływ na zadowolenie klientów. Dobrze zaplanowane zabiegi kosmetyczne i fryzjerskie to zabiegi, na które jest poświęcona odpowiednia ilość czasu, dlatego warto je dobrze zaplanować. Program do zarządzania salonem fryzjerskim czy też program do zarządzania salonem kosmetycznym dzięki wielu funkcjom pomogą w sprawnej organizacji pracy.

Program do zarządzania salonem fryzjerskim – funkcje

Elektroniczny program do zarządzania salonem fryzjerskim (lub salonem kosmetycznym) działa wielopłaszczyznowo. To między innymi:

  • rezerwacje wizyt online (system podpowiada najbliższe wolne terminy, istnieje możliwość przypisania klientów do poszczególnych pracowników),
  • baza klientów z historią danych,
  • przypomnienia sms o wizytach (niweluje to liczbę nieodbytych wizyt negatywnie wpływających na zarobki salonu),
  • przejrzysty grafik pracy (ewidencja urlopów, system prowizji dla pracowników).

Program do zarządzania salonem fryzjerskim i program do zarządzania salonem kosmetycznym to łatwy dostęp do danych salonów, odciążenie pracowników i łatwe zarządzanie zespołem. Dzięki temu elektronicznemu narzędziu jak na dłoni widać, jakie są moce przerobowe salonu i jak dopasować je do popytu na dane usługi. Poza tym dzięki programowi do zarządzania możliwy jest stały dostęp do listy produktów (magazyn produktów), co umożliwia sprawną inwentaryzację i szybkie zakupy w razie braku danego produktu.

Wszystko jak na dłoni, czyli rozbudowane statystyki i raporty Rozbudowane statystyki i raporty to kolejna funkcja  umożliwiająca efektywne, opłacalne oraz sprawne działanie salonu fryzjerskiego i kosmetycznego. Szczegółowy raport finansowy z działalności salonu, statystyka odwiedzin i ranking najbardziej popularnych zabiegów dzięki opcji: eBeauty Planner program do zarządzania salonem pozwoli na optymalizację usług, organizacji, a także dostosowania działalności do potrzeb klientów. A wszystko to na pewno pozytywnie wpłynie na wyniki finansowe salonu.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej