Strona główna » 4 sposoby na nieskazitelny uśmiech

4 sposoby na nieskazitelny uśmiech

przez Redakcja
4 sposoby na nieskazitelny uśmiech

Lśniące, białe zęby i zniewalający uśmiech to marzenie wielu z nas. Szczery uśmiech może być naszą najlepszą wizytówką i najprostszym sposobem na przełamywanie barier. To właśnie nim możemy obdarowywać innych, sprawiając, że ich dzień stanie się lepszy.

Niestety, czasami zapominamy o odpowiednim dbaniu o zęby, a tym samym uśmiech zamiast być naszą siłą, staje się kompleksem, który odbiera nam codzienną radość i pewność siebie. Czy musi tak być? Zdecydowanie nie! Już podpowiadamy co zrobić, żeby cieszyć się pięknym i przede wszystkim zdrowym uśmiechem przez długie lata. 

Dbaj o higienę 

Najważniejszym krokiem jest oczywiście odpowiednia pielęgnacja zębów i całej jamy ustnej. Duże znaczenie ma tu wybór odpowiedniej szczoteczki, która nie będzie podrażniać dziąseł, ale jednocześnie pomoże eliminować kamień, osad oraz wszelkie zanieczyszczenia. Pamiętajmy o tym, żeby szczotkować zęby minimum dwa razy dziennie, najlepiej po posiłkach. 

Podczas domowej pielęgnacji, warto pamiętać też o stosowaniu płynów do płukania jamy ustnej oraz o niciach dentystycznych, które umożliwiają jeszcze dokładniejsze usuwanie resztek jedzenia z przestrzeni międzyzębowych. 

Regularnie odwiedzaj dentystę

Drugim ważnym krokiem, który powinien na stałe zagościć w naszym kalendarzu jest profilaktyka, a konkretniej kontrola u dentysty. Zaleca się przynajmniej dwie wizyty w ciągu roku, o ile lekarz nie stwierdzi inaczej. W czasie takich wizyt, specjalista jest w stanie ocenić jakość naszych zębów, zaproponować drobne zabiegi, jak usuwanie kamienia czy wypełnienie ubytków. Niekiedy niezbędne może okazać się rozpoczęcie leczenia kanałowego lub usunięcie chorego zęba. To wszystko ma na celu nie tylko piękny wygląd, ale też zdrowie. Problemy stomatologiczne, mogą się bowiem przyczyniać do rozwoju innych chorób. I właśnie dlatego nie powinniśmy ich ignorować. 

Popraw niedoskonałości – zastosuj nakładki ortodontyczne

Gdy już zadbamy o zdrowie jamy ustnej, może okazać się, że problemem na drodze do nieskazitelnego uśmiechu jest wada zgryzu. Ale to wcale nie oznacza, że musimy porzucić nasze marzenia. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi nowoczesna medycyna i estetyczne, tymczasowe nakładki na zęby! To nowoczesny sposób prostowania zębów, który nie wymaga regularnych wizyt u ortodonty, a cały proces odbywa się w domowym zaciszu. Na podstawie skanu 3D jamy ustnej i panoramicznego zdjęcia zębów zostają przygotowane personalizowane nakładki ortodontyczne, które są wysyłane pod wskazany przez nas adres. Gdy tylko otrzymamy przesyłkę, możemy rozpocząć leczenie. Więcej informacji na temat aparatów nakładkowych znajdziesz na stronie hellosmile.pl

Stosuj odpowiednią dietę 

Ostatnim sposobem na utrzymanie śnieżnobiałego uśmiechu jest właściwa dieta. Pamiętajmy, że kawa, czarna herbata oraz niektóre warzywa i owoce, jak np. buraki, pomidory, jagody czy porzeczki pozostawiają na zębach dość mocny osad, który może przyczyniać się do zmiany koloru szkliwa. Nie znaczy to jednak, że zupełnie musimy z nich zrezygnować, wystarczy, że po ich spożyciu dokładnie umyjemy zęby. Starajmy się też ograniczyć cukier, który przyczynia się do rozwoju próchnicy i osłabienia zębów. 

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej