Strona główna » Bezpieczeństwo podczas podróży samochodem z dzieckiem

Bezpieczeństwo podczas podróży samochodem z dzieckiem

przez Redakcja
Bezpieczeństwo podczas podróży samochodem z dzieckiem

Zachowanie bezpieczeństwa w podróży samochodem z maluchem jest niezwykle ważne. Obecnie jednak łatwy dostęp do nowoczesnych rozwiązań sprawia, że w prosty sposób można zapewnić swojemu dziecku maksymalnie dogodne warunki podczas jazdy. Sprawdź, jakich zasad należy przestrzegać przewożąc malucha.

Jak poprawić bezpieczeństwo podróży z maluchem?

Pierwsze podróże z maluchem mogą być dla rodziców źródłem stresu. Warto więc ten proces zaplanować – to pozwoli uniknąć podstawowych błędów i zwiększy poziom bezpieczeństwa. Na co więc warto zwrócić uwagę przed wyjazdem?

Kupno optymalnego fotelika

Wybór odpowiedniego fotelika jest kluczowy dla bezpieczeństwa dziecka podczas podróży samochodem. Musi on być dobrze dopasowany do wieku, wagi i wzrostu dziecka. W ofercie sprzętu dziecięcego znajduje się m.in. polecany przez wielu rodziców fotelik Monza Nova 2, od znanej na całym świecie marki Recaro – producenta akcesoriów dla najmłodszych, który od ponad 110 lat dostarcza na rynek ergonomiczne, funkcjonalne i estetyczne produkty. Warto zainwestować w rozwiązanie wysokiej jakości, które zapewni dziecku maksymalne bezpieczeństwo.

Prawidłowy montaż fotelika

Najbezpieczniejszym miejscem do podróży dla dziecka jest tylna kanapa. Ponadto foteliki dla dzieci należy montować tyłem do kierunku jazdy, przynajmniej do 15. miesiąca życia. Aby poprawnie zainstalować fotelik warto sprawdzić instrukcję jego obsługi, co uchroni przed popełnieniem błędów podczas instalacji. Należy również skontrolować stabilność sprzętu przed każdą jazdą. Dużym udogodnieniem jest system ISOFIX do mocowania fotelików bez użycia pasów bezpieczeństwa.

Zdjęcie odzieży wierzchniej

Wielu rodziców pomija ten krok i popełnia tym samym duży błąd. Dzieci siedzą więc w fotelikach w kurtce i w plecaku. To sprawia, że pasy nie są ściśle zapięte, co zmniejsza ich skuteczność. Należy pamiętać, że zarówno przed krótką, jak i długą podróżą, konieczne jest zdjęcie odzieży wierzchniej. Wówczas pasy będą działać z pełną skutecznością.

Zapakowanie rzeczy do bagażnika

Nieodpowiednio zabezpieczony bagaż i rzeczy, które znajdują się na siedzeniu obok dziecka, stanowią dla niego potencjalne niebezpieczeństwo, np. podczas gwałtownego hamowania. Koniecznością jest umieszczenie ich w bagażniku i prawidłowe zabezpieczenie.

Podróż z dzieckiem – spraw, aby była przyjemna i bezpieczna

Podróże samochodem z niemowlęciem lub starszym dzieckiem to dla rodziców duże wyzwanie. Przed wyjazdem w dłuższą trasę warto więc odpowiednio się przygotować i skorzystać z powyższych wskazówek, które zapewnią pociechom komfort i bezpieczeństwo. Nie należy zapominać o postojach, które są dla dzieci szczególnie ważne. Duża część młodych podróżników uznaje jazdę samochodem za nudną i z niecierpliwością oczekują na przystanek w ciekawym miejscu.

Pamiętaj, aby przed kupnem fotelika samochodowego dokładnie przemyśleć wszystkie za i przeciw. Wybór najlepszego rozwiązania zagwarantuje i rodzicom, i maluchom, przyjemne podróże przez kilka kolejnych lat.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej