Strona główna » Co to jest spirulina – kto może z niej korzystać, na co działa?

Co to jest spirulina – kto może z niej korzystać, na co działa?

przez Redakcja
spirulina

W obecnych czasach ludzie są narażeni na mnóstwo stresu i mają mało czasu na podstawowe czynności takie, jak gotowanie. Nic więc dziwnego, że wiele osób poszukuje najbardziej wartościowych produktów żywnościowych, jakie można znaleźć. To właśnie za ich pomocą chcą poprawić swoje zdrowie i polepszyć pod względem jakościowym posiłki, które zjadają w ciągu dnia.

Co prawda magiczne substancje, które miałyby dodawać organizmowi wszystkich niezbędnych witamin, minerałów i składników odżywczych nie istnieją, ale są pewne produkty, których zdrowotne właściwości faktycznie przewyższają inne. Jednym z takich produktów jest spirulina, znana już w czasach Azteków. Jest to jedna z najstarszych znanych form życia na ziemi. Co warto wiedzieć o spirulinie? Jakie są jej właściwości? I jak ją stosować, aby zgarnąć jak najwięcej pożytku dla swojego zdrowia?

  1. Co to jest spirulina i dlaczego warto ją znać?
  2. Jakie są właściwości spiruliny – z czego słynie?
  3. Spożywanie spiruliny – na co pomaga spirulina?
  4. Przyjmowanie spiruliny – kto powinien ją zażywać?
  5. Dawkowanie spiruliny – jak stosować ten produkt?
  6. Suplementacja spiruliną – jaki produkt będzie najlepszy?
  7. Gdzie znaleźć spirulinę dobrej jakości?

Co to jest spirulina i dlaczego warto ją znać?

Spirulina to rodzaj algi, której kolor jest niezwykle intensywny. Można ją znaleźć w jeziorach alkaicznych na terenie Ameryki Środkowej oraz Południowej. Oprócz tego uprawiana jest również w Afryce a także w takich krajach, jak Tajlandia, Indie, Chiny, Tajwan czy nawet Stany Zjednoczone. Ciekawostką jest fakt, że jest to roślina jednokomórkowa, która swoją nazwę zawdzięcza nieco spiralnemu kształtowi. Już od wielu setek lat spirulina znana jest jako roślina lecznicza. 

Jakie są właściwości spiruliny – z czego słynie?

Spirulina ma naprawdę wiele wyjątkowych właściwości. Jest to spowodowane tym, że jest bogata w różne składniki odżywcze, witaminy i minerały. Dzięki niej można uniknąć ich niedoboru, szczególnie w takich sytuacjach, jak odchudzanie czy choroba. Warto wiedzieć, że aż 60% masy tej rośliny stanowi białko, które jest niezwykłym budulcem różnych organizmów. Ponadto białko jest niezbędnym składnikiem pozwalającym nie tylko szybciej chudnąć, być bardziej sytym po posiłku, ale również pozwala utrzymać wagę

Spożywanie spiruliny – na co pomaga spirulina?

Jest wiele elementów, na które pomaga spirulina. Przede wszystkim poprawia działanie układu odpornościowego. Spirulina zwiększa produkcję przeciwciał jest więc to suplement diety, który polecany jest osobom często chorującym. Spirulina także zmniejsza wchłanianie tłuszczów, co powoduje utratę tkanki tłuszczowej i chudnięcie. Każdy, kto chce zrzucić tkankę tłuszczową powinien suplementować się spiruliną. Ponadto bogate właściwości odżywcze spowalniają procesy starzenia się skóry a także wpływają pozytywnie na choroby układu krążenia i problemy z pamięcią. 

Przyjmowanie spiruliny – kto powinien ją zażywać?

Ze względu na to, że spirulina przyspiesza utratę tkanki tłuszczowej najczęściej jest stosowana przez osoby, które chcą się odchudzić nie tylko szybko, ale przede wszystkim zdrowo. Oczywiście warto mieć świadomość, że od stosowania spiruliny nic się nie zmieni, jeżeli nie zmieni się przy tym kaloryczności diety. Z kolei nie powinni spiruliny stosować osoby, które zażywają leki na krzepliwość krwi i takie, które cierpią na choroby autoimmunologiczne. 

Dawkowanie spiruliny – jak stosować ten produkt?

Jak dawkować spirulinę? Wszystko zależy od tego, jaki produkt wybierzesz. Jeżeli wolisz dosypywać sobie do potraw spirulinę w proszku to warto przede wszystkim dosypywać ją do napojów typu kakao – wtedy proporcje powinny być 1:1 w stosunku do suchego kakao. Jeżeli nie lubisz smaku spiruliny (który jest dość specyficzny) to możesz skorzystać z suplementów diety dostępnych w kapsułkach. W takich przypadkach zawsze warto przeczytać ulotkę. 

Suplementacja spiruliną – jaki produkt będzie najlepszy?

Jaki produkt będzie najlepszy, jeżeli chcesz zacząć swoją przygodę z suplementacją spiruliny? Zanim kupisz jakikolwiek produkt, warto wiedzieć jaki dokładnie jest jego skład – im krótszy i czystszy, tym lepszy. Istotne jest to, aby w składzie nie było żadnych sztucznych ingrediencji, które mogłyby zaburzyć działanie suplementu. 

Gdzie znaleźć spirulinę dobrej jakości?

W obecnych czasach spirulina stała się naprawdę popularnym produktem odżywczym, dzięki czemu znacznie łatwiej jest ją znaleźć niż np. 15 czy 10 lat temu. W wielu sklepach wielkopowierzchniowych z łatwością można natrafić na różne produkty zawierające spirulinę także na czysty proszek wykonany ze spiruliny. Najczęściej tego rodzaju produkty znajdują się w alejkach ze zdrową żywnością. Spirulinę można znaleźć również w aptekach – także pod postacią suplementów. Zarówno proszek ze spiruliny, jak i suplementy diety można znaleźć też w internecie. Więcej o tym czym jest spirulina na stronie https://dietano.com/medycyna-naturalna/co-to-jest-spirulina-wlasciwosci-i-dzialanie-spiruliny/.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej