Strona główna » Depilacja laserem Vectus – dlaczego warto?

Depilacja laserem Vectus – dlaczego warto?

przez Redakcja

Depilacja laserem Vectus to nowoczesna metoda likwidacji owłosienia. Zastosowanie tej technologii pozwala na przeprowadzenie bezpiecznego, komfortowego, szybkiego i skutecznego zabiegu. Vectus polecany jest zwłaszcza osobom, u których inne metody depilacji nie przyniosły oczekiwanego rezultatu. Jakie zalety posiada ta technologia?

Działanie lasera Vectus

Vectus należy do najbardziej efektywnych sprzętów do depilacji dostępnych na rynku. Urządzenie to jest nowoczesnym laserem diodowym, posiadającym optymalną długość fali. Skuteczność i szybkość jego działania wynika z zastosowania wielu innowacyjnych technologii. Należy do nich fototermoliza selektywna, dzięki której światło lasera może wniknąć bardzo głęboko w skórę. W ten sposób dociera do barwnikowych komórek mieszka włosowego, przez co zapewnia znacznie większą precyzję. Podnosi to bezpieczeństwo zabiegu, podczas którego nie są uszkadzane żadne tkanki otaczające depilowany obszar. Światło lasera ulega absorpcji przez łodygę włosa. Następuje wówczas zniszczenie mieszka włosowego, który traci zdolność do regeneracji. W rezultacie ryzyko jego ponownego wzrostu jest minimalne.

Technologie Vectus

Laser Vectus korzysta ze specjalnego czytnika aktywnej melaniny. To inteligentne urządzenie automatycznie dobiera moc depilacji, dostosowując ją indywidualnie do parametrów pacjenta. W ten sposób praktycznie każdy kontakt skóry z głowicą może być odpowiednio spersonalizowany. Zwiększa to zarówno skuteczność, jak i bezpieczeństwo depilacji. Godnym uwagi rozwiązaniem jest także technologia Photon Recycling. Daje ona laserowi możliwość wykorzystania światła odbitego od skóry, co poprawia efektywność zabiegu. Dla wielu pacjentów bardzo istotną funkcjonalnością jest Advanced Contact Cooling. To zaawansowany system chłodzenia, który łagodzi dyskomfort towarzyszący depilacji i chroni przed oparzeniami skóry. W porównaniu do konkurencyjnych urządzeń, laser Vectus posiada także większą głowicę. Jej konstrukcja znacząco skraca czas wykonania zabiegu. Depilacja laserowa pach, nóg czy okolic bikini może być dzięki temu przeprowadzona błyskawicznie.

Rezultaty stosowania zabiegu laserem Vectus

Profesjonalne usuwanie owłosienia laserem Vectus to skuteczna forma depilacji. Sprawdza się u osób, które zgłaszają się do lekarzy z problemami nie tylko natury estetycznej. Wielu pacjentów zmaga się m.in. z zapaleniem mieszków włosowych czy wzrastającymi włoskami. Przypadłości te mogą być źródłem bólu i dużego dyskomfortu. Wrastające włoski z reguły pojawiają się po depilacji lub goleniu. Stan ten wynika z braku możliwości przebicia się włosa na powierzchnię skóry, przez co zaczyna się on skręcać. Zapalenie mieszków włosowych jest z kolei następstwem kontaktu z drobnoustrojami podczas golenia. Na skórze pojawiają się wówczas charakterystyczne wypryski. Zabieg laserem Vectus pozwala na skuteczne uporanie się z tego rodzaju problemami. Włosy usuwane są na stałe, dzięki czemu nie ma konieczności ponownego depilowania czy golenia skóry.

Efektywność depilacji laserowej

Aby na stałe usunąć niepożądane owłosienie, należy wykonać serię zabiegów z zastosowaniem lasera Vectus. Takie same zasady obowiązują w przypadku wielu innych metod depilacji. Najczęściej cykl obejmuje około 4-6 zabiegów, które odbywają się co kilka tygodni. W tym czasie usuwa się nawet 95 proc. wszystkich włosków. Pozostałe mogą, chociaż nie muszą objawić się w ciągu kilkunastu miesięcy od zakończenia kuracji. Wynika to z faktu, że owłosienie charakteryzuje się nierównomiernym wzrostem. Wszelkie ocalałe i nieusunięte włoski można usunąć w ciągu jednej dodatkowej wizyty. Podrażnienia są powszechnie spotykanym następstwem depilacji i golenia. Problem stanowi nie tylko nieprzyjemne pieczenie, swędzenie i zaczerwienienie po zabieg, ale też sam niekomfortowy proces usuwania owłosienia. W przypadku depilacji laserowej Vectus niedogodności zminimalizowane są do minimum.

Trwałe usuwanie owłosienia w profesjonalnej klinice

Decydując się na depilację laserową, warto korzystać z usług doświadczonych specjalistów. Coraz więcej osób decyduje się na wykonanie zabiegu w Warszawie. Usuwanie owłosienia laserem Vectus w klinice Anlaya poprzedzone jest profesjonalną konsultacją. Obejmuje ona zarówno szczegółowy wywiad z pacjentem, jak i dokładne przebadanie skóry. Takie rozwiązanie daje możliwość ustalenia najlepszego planu kuracji. Pozwala jednocześnie na wykrycie wszelkich przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu, dzięki czemu laserowe usuwanie owłosienia pozostaje w pełni bezpieczną usługą.

Zobacz także

1 - komentarzy

moniczka 27 kwietnia 2022 - 19:42

Depilacja laserowa to coś fantastycznego i niesamowite, że można pozbyć się owłosienie na zawsze. Ja zdecydowałam się na depilację laserową w gabinecie Mariposa w Warszawie bo mają tam laser vectus i świetną obsługę :)

Reply

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej