Strona główna » Depilacja laserowa nowej generacji

Depilacja laserowa nowej generacji

przez Redakcja

Zabieg depilacji laserowej jest obecnie u szczytu swojej popularności. Formalnie powinnyśmy go określać jako epilacją laserowa, bo to trwałe usuwanie owłosienia, ale w powszechnej świadomości funkcjonuje termin depilacja laserowa. Praktycznie każdy liczący się salon kosmetyczny, czy klinika medycyny estetycznej wykonuje depilacje laserem. Opinie najskuteczniejszych urządzeń do depilacji mają oczywiście lasery diodowe, ale nie oznacza to, że są to urządzenia pozbawione wad i słabych stron.

Niestety powszechnie stosowane urządzenia nie są w stanie usuwać włosów w kolorze blond, a sam zabieg często bywa bolesny. Na szczęście postęp techniki i rozwój laserów do depilacji trwa nieustanie i dlatego te dwa problemy można już pokonać.

Od niedawna jest dostępny w Polsce laser diodowy Primelase hiszpańskiej firmy Cocoon Medical, wyposażony w głowicę 755 nm skutecznie usuwa również blond włosów, równocześnie zapewniając bezbolesne zabiegi. Urządzenie to śmiało można określić laserem diodowym nowej generacji ponieważ pomimo, że bazuje na znanej od lat technologii to dzięki kilku istotnym zmianom jego możliwości są znacznie większe niż popularnych laserów diodowy stosowanych do tej pory, takich jak np. Lightsheer czy Vectus. Zobaczmy w takim razie, co wyróżnia laser Primelase i jak nowe możliwości tego urządzenia w praktyce poprawiają zabiegi depilacji laserowej.

Depilacja laserowa wszystkich kolorów włosów

Głównym atutem lasera Primelase jest długość użytej fali światła wynosząca 755 nm. Do tej pory producenci urządzeń nie potrafili stworzyć lasera diodowego korzystającego z tej długości fali, a jedynie rzadko spotykane lasery aleksandrytowe używały takiego światła.  Światło o tej długości cechuje się większym o 33% powinowactwem do melaniny czyli barwnika zawartego we włosach. Właśnie dzięki powinowactwie do melaniny energia światła lasera jest zamieniana na energię cieplną, która to bezpośrednio powoduje uszkodzenie komórek odpowiedzialnych za wzrost włosa. Większe powinowactwo do melaniny oznacza większą skuteczność takiego zabiegu i powoduje że można go wykonać także w przypadku włosów, w których jest mniej melaniny, takich jak właśnie włosy o kolorze blond. Jedynym ograniczeniem, które powoduje że zabieg nie będzie skuteczny są włosy siwe, które są całkowicie pozbawione melaniny i w związku z tym nie przyjmują światła laserowego. W przypadku włosów ciemnych większa efektywność zabiegu powoduje, że urządzenie potrzebuje mniej energii aby uzyskać pełną skuteczność i usunąć trwale włosy.

Bezbolesny zabieg

Drugim istotnym atutem lasera Primelase jest technologia Ultra Short Pulse, która gwarantuje uzyskanie maksymalnej mocy podczas emisji bardzo krótkiego impulsu światła. Krótki impuls światła oznacza, że dostarczamy do włosa energię w krótkim czasie, tak szybko że nie zdąży się ona rozproszyć po sąsiadujących tkankach. Taka krótka emisja energii skoncentrowanej na włosach istotnie poprawa komfort zabiegu i zmniejsza ewentualne odczucie bólu. Jeśli nie dochodzi do rozproszenie ciepła w całej skórze, to krótko mówiąc nie czujemy charakterystycznego bólu w trakcie emisji światła lasera.

Depilacja laserem Primelase w praktyce

W praktyce praca urządzeniem Primelase powoduje, że depilacja laserowa osiąga nową, wyższą jakość. Urządzenie skutecznie usuwa blond włosy, przy czym zabiegi nie sprawiają bólu, tj. są odczuwalne ale absolutnie nie można je określić jako bolesne. Większa efektywność urządzenia powoduje, że dla wykonania skutecznego zabiegu wystarczy użycie mocy światła pomiędzy 12 a 25 J/cm2, co jest wartością całkowicie bezpieczną dla naszego ciała. Oczywiście urządzenie posiada aktywny system chłodzenia głowicy, który zapewnia utrzymanie jej temperatury na poziomie 5 stopni Celsjusza w trakcie całego zabiegu. Tak jak w przypadku każdej depilacji laserem zabiegi należy wykonywać w serii. Podobnie jak w przypadku innych laserów seria składa się od 4 do 8 zabiegów, w zależności od partii ciała, którą poddajemy depilacji. Nie ma tutaj, żadnych różnic, ponieważ ilość zabiegów w serii i odstępy pomiędzy zabiegami są determinowane przez cykl wzrostu włosa i w związku z tym niezależne od urządzenia, którym wykonujemy zabieg. Z punku widzenia klienta salonu ważna jest jeszcze długość trwania zabiegu. Laser Primelase może pracować w bardzo szybkim tempie generując nawet 3 impulsy światła w ciągu jednej sekundy. Oznacza to, że zabiegi są bardzo krótkie. Przykładowo depilacja bikini zajmuje dwie minuty, a depilacja obu łydek 15 minut.

Czy laser diodowy Primelase ma jakieś wady? Obiektywnie należy napisać, że długość fali świetlnej 755 nm nie jest możliwa do zastosowania w przypadku ciemnych fototypów skóry, tj . przy fototypie IV i wyższych. Są to skóry o kolorze jasno brązowym i ciemniejszym, w Polsce rzadko spotykane. Mimo wszystko producent na taką ewentualność oferuje dodatkowe głowice laserowe, emitujące światło o tradycyjnej długośći 808 nm oraz 1060 nm, którymi w razie potrzeby można wykonywać zabiegi w pełnym zakresie fototypów skóry. Z takim wyposażeniem laser Primelase jest gotowy do pracy z każdym fototypem skóry i kolorem włosów. W polskich warunkach, dla słowiańskich typów urody, najbardziej odpowiednia i całkowicie wystarczająca wydaje się jednak głowica 755 nm.

Laser Primelase jest nowością ale staje się coraz bardziej popularny. Depilacja laserowa Primelase jest dostępna w Pracowni Wdzięku i Urody w Rzeszowie. Salon ten wykonuje zabiegi depilacji od 2010 roku, a od początku 2017 roku korzysta właśnie z najnowszego urządzenia Primelase z głowicą 755 nm. Co ważne cena zabiegów depilacji laserowej Primelase nie jest wyższa niż cena zwykłej depilacji laserem diodowym. Dzięki temu nowa jakość depilacji laserowej jest dostępna dla wszystkich nas.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej