Strona główna » EKO gabinet kosmetyczny

EKO gabinet kosmetyczny

przez Redakcja

Moda na wszystko co EKO jest najpopularniejsza wśród mieszkańców dużych miast. Coraz bardziej zanieczyszczone powietrze, “sztuczne” jedzenie, zgiełk powodowany przez ogromną, ciągle rosnącą liczbę samochodów i stres są przyczyną chęci powrotu do zdrowego stylu życia w zgodzie z naturą. Klienci częściej sprawdzają, czy kupowane produkty zostały wytworzone z naturalnych, niezanieczyszczonych chemią składników.

Eko trendy nie omijają także gabinetów kosmetycznych. Ceny eko zabiegów są podobne do ich tradycyjnych odpowiedników. Za masaże i zabiegi na twarz trzeba zapłacić  średnio od 120 do 280 zł, za depilację przy użyciu pasty cukrowej (w zależności od partii ciała) już od 20 do 90 zł, a na peeling całego ciała to wydatek co najmniej 160 zł. Rynek towarów zwanych ekologicznymi, naturalnymi czy organicznymi stale się rozwija a o recesji w tym sektorze nie ma mowy. Powstają więc gabinety kosmetyczne, w których zabiegi oparte są na naturalnych składnikach, bez użycia chemii i skomplikowanych urządzeń a większość zabiegów wykonywana jest manualnie.

Prowadzę gabinet kosmetyczny. Jak rozliczyć PIT?

Prowadząc gabinet kosmetyczny właściciel najczęściej rozlicza się z fiskusem ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych w stawce 8,5% i odprowadza podatek od kwoty przychodów. Jeżeli w salonie prowadzi również sprzedaż ekologicznych kosmetyków, powinien zastosować w rozliczeniu podatku stawkę ryczałtu w wysokości 3% .

Jednak decydując się na ryczałtową formę opodatkowania, trzeba wiedzieć, że rozliczenie roczne pit za 2017 nie będzie w takim przypadku uwzględniało kosztów uzyskania przychodów. Dokonując wyboru ryczałtu, jako formy rozliczenia podatku, właściciel zakładu kosmetycznego nie ma także możliwości rozliczenia rocznego z małżonkiem ani jako osoba samotnie wychowująca dzieci. Podstawę opodatkowania można jednak zmniejszyć poprzez dokonanie określonych odliczeń, takich jak wydatki na zapłacone składki na ubezpieczenie emerytalne, rentowe, chorobowe, czy wypadkowe. Można również skorzystać z ulgi rehabilitacyjnej, odliczyć koszty za internet (do kwoty 760 zł) a także kwoty przekazanych na działalność krajowych (lub mających siedzibę w innych krajach Unii Europejskiej) organizacji pożytku publicznego, na cele kultu religijnego oraz krwiodawstwa. Jest jednak pewne ograniczenie – ogólna kwota przekazana jako darowizna nie może być wyższa niż równowartość 6% przychodu. Jeżeli zakładając działalność, jaką jest gabinet kosmetyczny, podczas wpisu do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej nie zadeklarowano formy opodatkowania, to o wyborze rozliczenia w formie ryczałtu ewidencjonowanego należy powiadomić pisemnie naczelnika właściwego urzędu skarbowego (trzeba to zrobić do 20 stycznia roku podatkowego) a rozliczenie PIT 2017 wykonać formularzu PIT 28. Ostatecznym terminem na rozliczenie roczne pit za 2017 przez tak zwanych ryczałtowców jest 31 stycznia 2018 roku.

Od dobrych paru lat podatnicy mogą rozliczyć się przez Internet. PITy 2017 online czyli cyfrowe formy deklaracji PIT w znakomicie radzą sobie z rozliczeniem wszystkich form płacenia podatku, w tym ryczałtu. Dobrym wyborem na pewno będzie PITax.pl Łatwe podatki. Rozliczenie roczne pit za 2017 rok ułatwi nam program do rozliczania pit 2017. Z tego udogodnienia korzysta co roku ogromna liczba podatników. Dostępne na wielu portalach podatkowych programy do PIT online to bezpieczny, łatwy, tani i szybki sposób na roczne rozliczenie pit za 2017. Przy rozliczeniu PIT online znikają problemy, typowe dla klasycznej metody wypełniania rocznej deklaracji podatkowej, czyli wersji papierowej składanej w urzędzie lub przesyłanej do niego tradycyjną pocztą.

Każdy z dostępnych na rynku programów ułatwiający rozliczenie roczne pit za 2017 posiada wbudowaną bazę aktualnie obowiązujących przepisów podatkowych. Nie musimy zastanawiać się, w które pole wpisać kwoty, ponieważ przez cały proces wypełniania formularza będziemy niemal prowadzeni za rękę. Intuicyjne kreatory wbudowane w wiele z darmowych programów do rozliczania PIT wskażą odpowiedni dla sytuacji podatnika wzór deklaracji, a także pomogą wybrać właściwe załączniki do zeznania podatkowego. Zaletą elektronicznego pitu jest również to, że wszelkie pomyłki mogą być bezboleśnie i szybko naprawione, pomijając już fakt, że na popełnienie wielu z nich program nie pozwoli (jak choćby wysyłka niepodpisanej deklaracji PIT). Wypełniony w domowym zaciszu formularz podatkowy może trafić w mgnieniu oka do właściwego dla naszego miejsca zamieszkania, wskazanego przez program urzędu skarbowego. Oszczędność czasu, nerwów i całkowity brak niepotrzebnych emocji – to powinno wystarczyć żeby  rozliczenie roczne pit za 2017 zrobić online.

Po przeczytaniu tekstu zgodzimy się chyba wszyscy, że rozliczenie roczne pit za 2017 rok w wersji elektronicznej jest naprawdę łatwe i komfortowe. Należy jednak upewnić się, że program i zawarta w nim baza wiedzy podatkowej jest aktualna i rozliczenie roczne pit za 2017 będzie uwzględniało wszystkie wprowadzone w ostatnim roku przez Ministerstwo Finansów zmiany.

Artykuł pilotujący projekt „PITax.pl dla OPP”, czyli wspólną inicjatywę Instytutu Wsparcia Organizacji Pozarządowych (IWOP) oraz firmy PITax.pl Łatwe podatki umożliwiającą organizacjom OPP efektywne pozyskiwanie 1% z podatku PIT.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej