Strona główna » Jak zachować jędrną skórę ciała?

Jak zachować jędrną skórę ciała?

przez Redakcja

Każda z nas chciałaby mieć wiecznie jędrną i pozbawioną zmarszczek skórę. Na szczęście dzięki odpowiedniej pielęgnacji można ten stan zachować na dłużej. Wymaga to przede wszystkim systematyczności oraz dobrych kosmetyków, a także kilku zdrowych przyzwyczajeń. Jak zachować jędrność skóry?

Dlaczego skóra traci jędrność?

Czynników wpływających na utratę elastyczności, gęstości i jędrności skóry naszego ciała jest wiele. Najczęściej mówi się o wieku, wraz z którym ubywa składników potrzebnych skórze do zachowania odpowiednich właściwości. W młodości skóra powinna produkować wystarczającą ilość włókien kolagenowych, których braku nie odczuwa się, ponieważ skóra szybko je nadrabia. Z wiekiem produkcja kolagenu i elastyny zmniejsza się, a ich jakość pogarsza. Kolagen po 30 roku życia zaczyna coraz bardziej twardnieć, przez co traci elastyczność oraz nie jest w stanie zatrzymać odpowiedniej ilości wody. A to prowadzi do odwodnienia komórek skóry i utraty jędrności. Nie wystarczy więc tylko nawilżanie. Należy sięgnąć po kosmetyki, które również zachowają jędrność skóry, wzmocnią ją i poprawią jej stan. Skóra może tracić elastyczność również zanim zacznie się starzeć, co na pewno przyśpieszy ten proces. Do przyczyn zaliczamy również nieprawidłową dietę, brak aktywności fizycznej oraz zmiany hormonalne i wahania wagi.

Kosmetyki dla jędrnej skóry

Dobrze nawilżona skóra niekoniecznie będzie jędrna. Dlatego warto stosować nie tylko kremy i balsamy nawilżające. Podstawą przy zmniejszonej elastyczności skóry są balsamy ujędrniające o działaniu wzmacniającym komórki skóry i nawilżającym. Na rynku kosmetycznym znajdują się preparaty zawierające różne składniki i formuły o działaniu ujędrniającym, jak kremy z wyciągami z owoców, masła, mleczka do ciała i balsamy ujędrniające zawierające koenzym Q10, obecny np. w Balsamie ujędrniającym Nivea Q10 Plus. Koenzym ten podnosi poziom energii w komórkach skóry przez co korzystnie wpływa na jej elastyczność. Ujędrnieniu skóry ciała służą także masaże, np. strumieniem wody, które można wykonać samemu pod prysznicem lub w profesjonalnym salonie SPA. Niezwykle ważna dla jędrności skóry jest aktywność fizyczna. Już kilkadziesiąt minut dziennie szybkiego marszu świetnie dotlenia komórki skóry i odżywia je. Ciekawą ofertę balsamów ujędrniających możesz znaleźć na http://www.nivea.pl.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej