Strona główna » Kosmetologia estetyczna w praktyce: skuteczne zabiegi depilacji laserowej

Kosmetologia estetyczna w praktyce: skuteczne zabiegi depilacji laserowej

przez Redakcja

Gładka i delikatna skóra bez podrażnień to często trudny do osiągnięcia efekt podczas domowych rytuałów usuwania zbędnych włosków. Również trwałość tych działań może nie być zadowalająca przy konieczności częstego golenia. Wybierając depilację laserową można podczas kilku wizyt w gabinecie specjalisty uzyskać trwałe wyniki, bez ryzyka odrastania.

Coraz bliżej perfekcji, czyli nowoczesna depilacja laserowa

Pierwsze lasery skonstruowane w latach 60. XX wieku były znaczne większe i mniej bezpieczne, niż obecnie. Sprawiały bardziej dotkliwy ból podczas wykonywania zabiegów, a efekt utrzymywał się tylko przez około 3 miesiące. Problemy te nie dotyczą nowoczesnych urządzeń, czyli laserów diodowych, które za pomocą wiązki laserowej trafiają perfekcyjnie w mieszek włosowy, niszcząc naczynka odpowiedzialne za jego ukrwienie. Włos wypada i nigdy nie odrasta.

Wizyty w klinice medycyny estetycznej mogą być zaplanowane odpowiednio w zależności od indywidualnych predyspozycji. Istotne jest przestrzeganie terminów, które powinny obejmować:

  • pierwszą wizytę – skóra jest wtedy poddana fachowej ocenie, ustalane są ewentualne przeciwwskazania, a w przypadku ich braku wyznaczony zostaje termin pierwszego zabiegu;
  • dzień pierwszego zabiegu – depilacja laserowa wymaga kilku wizyt w gabinecie, ponieważ włoski znajdują się w różnym stadium wzrostu, a unieszkodliwiane jednorazowo są tylko te widoczne nad powierzchnią skóry;
  • kolejne wizyty – naświetlane są pozostałe włoski widoczne już nad powierzchnią skóry, co docelowo prowadzi do całkowitego usunięcia owłosienia na wybranym obszarze ciała; zabiegi wykonuje się zwykle w 4-8 tygodniowych odstępach;
  • zabiegi „przypominające” – wykonywane zazwyczaj raz w roku, aby zapobiec ewentualnemu tworzeniu się mieszków włosowych i wyrastaniu nowych włosków; mieszki są ponownie osłabiane, a ich funkcjonowanie trwale zablokowane.

Depilacja laserowa usuwa około 90% owłosienia z wybranej partii ciała, pozostałe włoski są na tyle jasne, krótkie i miękkie, że praktycznie niezauważalne. Pożegnanie z domowymi metodami, takimi jak maszynka do golenia, wosk czy depilator nadejdzie szybko – przyrządy te staną się całkowicie zbędne.

Depilacja laserowa okolic bikini

Przewaga depilacji laserowej nad innymi sposobami

Stosowanie maszynek z tradycyjnym ostrzem niesie za sobą ryzyko wrastania włosków, czyli wzrostem włosa pod skórą, gdy niemożliwe jest jego przebicie się na zewnątrz. W przypadku depilatora zdarza się natomiast urywanie zamiast wyrywania z cebulką, zwłaszcza podczas używania starszych sprzętów, których pęsety nie są wystarczająco szybkie i precyzyjne. Częsty jest również ból podczas depilacji, a później występowanie bolesnych podrażnień.

Problemy te znacznie zmniejsza depilacja laserowa. Owszem, nie jest to zabieg bezbolesny, natomiast za sprawą specjalnych głowic chłodzących oraz specjalistycznych preparatów do znieczulenia miejscowego, znacznie zredukowane zostają nieprzyjemne odczucia. Rumień i ewentualny niewielki obrzęk znikają następnego dnia po depilacji, pozostawiając komfort nieskazitelnie gładkiej skóry.

Więcej o laserowym usuwaniu owłosienia przeczytać można na stronie esteticenter.com

Usuwanie włosków skutecznie i bez tabu

Innowacje i udoskonalenia sprzętu stosowanego w medycynie estetycznej sprawiają, że zabiegom depilacji może zostać poddana każda część ciała, także strefy intymne. Od niewielkich obszarów wystających poza brzegi bikini po całkowite usunięcie włosków, laserowa depilacja przynosi zadowalające rezultaty przy minimalnym ryzyku powikłań. Istotna jest tutaj także dyskretna, przyjazna atmosfera, dlatego należy uważnie wybierać gabinet, zaufać intuicji.

Do depilacji laserowej bikini oraz innej dowolnej części ciała należy przygotować się przed sezonem letnim, ponieważ promienie słoneczne działają drażniąco na naświetloną laserem skórę. Efektywność zabiegów sprawia, że o dowolnej porze roku można rozpocząć czas oczekiwania na plażowanie z idealnie gładkim ciałem. Profesjonalnie przeprowadzona depilacja daje możliwość pożegnania się z domowymi narzędziami i sprzętami.

Depilacja laserowa pach w klinice

Kosmetologia estetyczna w dostępnej wersji

Lasery diodowe to osiągnięcie medycyny estetycznej, których użycie pozwala z dużą dokładnością ocenić liczbę koniecznych powtórzeń na podstawie pierwszych efektów. Sprawia to, że łatwiej jest określić całkowitą liczbę zabiegów, a tym samym niezbędne nakłady finansowe. Taka inwestycja daje często bezcenne efekty, zwłaszcza osobom, które przez wiele lat zmagały się z problemem nadmiernego owłosienia, a teraz dumnie patrzą w lustro każdego dnia dzięki innowacjom medycyny estetycznej.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej