Strona główna » Majtki chłonne – kiedy je stosować i jakie wybrać

Majtki chłonne – kiedy je stosować i jakie wybrać

przez Redakcja
Majtki chłonne

Nietrzymanie moczu to problem, z którym boryka się wiele osób w każdym wieku i niezależnie od płci. W jaki sposób zapewnić sobie komfort i nie musieć rezygnować z codziennych aktywności? Dobrym rozwiązaniem jest stosowanie środków higienicznych przeznaczonych dla osób z nietrzymaniem moczu. Majtki chłonne, wkładki urologiczne i podpaski na nietrzymanie moczu to doskonały sposób, by zapomnieć o problemie i żyć normalnie.

Majtki chłonne – co to takiego i kiedy je stosować?

Majtki chłonne nie różnią się wyglądem i sposobem zakładania od zwykłej bielizny. Jedyna różnica polega na tym, że bielizna chłonna ma specjalny wkład, który utrzymuje wilgoć z dala od skóry miejsc intymnych i chroni przed przeciekaniem oraz przykrym zapachem. Majtki chłonne są niewidoczne pod ubraniem i nieodróżnialne od zwykłej bielizny. Mają jedynie inny, ułatwiony sposób zdejmowania – wystarczy w tym celu rozerwać boczny szew.

Kiedy stosować majtki chłonne? Odpowiedź jest pozornie prosta: przy nietrzymaniu moczu. Dolegliwość ta ma jednak różne stopnie nasilenia, które wymagają stosowania nieco innych środków higienicznych.

Majtki chłonne są odpowiednie dla osób z lekkim i średnim natężeniem nietrzymania moczu. Idealnie sprawdzą się poza domem, na przykład w czasie podróży albo spotkań towarzyskich. Można w nich uprawiać sport. Mogą jednak okazać się niewystarczające przy nieco bardziej nasilonym nietrzymaniu moczu i na noc. Wówczas zaleca się zastosować środki higieniczne z bardziej chłonnym wkładem, na przykład pieluchomajtki.

Majtki chłonne – rodzaje

Majtki chłonne specjalistycznych firm, np. TENA, mają wersje zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Są one dostosowane do kobiecej lub męskiej anatomii i dzięki temu skutecznie chronią przed przeciekaniem. Majtki chłonne TENA dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych i w różnych rozmiarach. Dobiera się je tak jak zwykłą bieliznę pod względem rozmiaru. Jeśli chodzi o kolor, wybór zależy od preferencji i potrzeb.

Majtki chłonne czy wkładki higieniczne – co wybrać?

Przy lekkim nietrzymaniu moczu wiele osób decyduje się raczej na wkładki urologiczne lub podpaski, nie majtki chłonne. To dobry wybór, pod warunkiem, że wkładka czy podpaska nie będzie noszona zbyt długo. Na podróż czy dłuższe wyjście bardziej odpowiednie będą jednak majtki chłonne. Są one też dużo bardziej wygodne niż podpaski. Nie odznaczają się w żaden sposób pod ubraniem, idealnie dopasowują się do sylwetki i można założyć je nawet pod bardzo obcisłe spodnie czy sukienkę.

Zwiększają komfort fizyczny i psychiczny – chronią przed zawilgoceniem ubrania i wrażliwej skóry okolic intymnych oraz przed powstawaniem przykrego zapachu. Można prowadzić w nich normalne, codzienne aktywności bez obaw, że otoczenie zauważy problem i bez ciągłej troski o znalezienie w pobliżu toalety. Wkładki higieniczne oczywiście także spełnią swoje zadanie, ale warto rozważyć w niektórych sytuacjach zamienne ich stosowanie, używając niekiedy właśnie majtek chłonnych.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej