Start Twój salon Poznajemy program BeautySalon

Poznajemy program BeautySalon

przez Redakcja

Część I – Terminarz rezerwacji

Niezaprzeczalnie jedną z najbardziej istotnych (i trudnych zarazem) spraw w salonie jest prowadzenie przejrzystego grafiku rezerwacji klientów. Wraz z rozwojem salonu wymagania w tej kwestii stale rosną. Po pewnym czasie kontrolowanie wielu rezerwacji wciąż rozrastającej się przecież grupy klientów staje się bardzo skomplikowane. Zapanowanie nad zapisami klientów staje się jeszcze trudniejsze, gdy w salonie prowadzonych jest kilka gabinetów z urządzeniami, które również należy „zamówić” na czas wykonania zabiegu. Pamiętajmy także o pracownikach – ich urlopach, różnych godzinach pracy i kwalifikacjach. Wszystkie te cechy wpływają na możliwość dokonania rezerwacji klienta, ale jak to wszystko kontrolować?

Idealnym rozwiązaniem na poruszone wcześniej problemy jest program komputerowy BeautySalon. Aplikacja dba o dostępność w określonym czasie wszystkich gabinetów, urządzeń i pracowników gdy tworzona jest rezerwacja klienta. Status dostępności widoczny jest na bieżąco po ustaleniu godziny proponowanej rezerwacji.

Terminarz pamiętający o wszystkim

Grafik prezentowany jest w przejrzystej formie z możliwością przełączania między różnymi trybami „widoku” wyświetlającymi rezerwacje, m.in.:

  • z pojedynczego dnia lub z dowolnego zakresu dat,
  • z podziałem na pracowników (wszystkich lub tylko tych, którymi jesteśmy zainteresowani),
  • wszystkich klientów lub tylko tych, którymi jesteśmy zainteresowani,
  • w postaci kolorowych etykiet wyróżniających się na grafiku,
  • na linii czasu.

BeautySalon

Każdy widok można dowolnie przybliżać i oddalać a także rozszerzać obszar, w którym jest wyświetlany grafik zwijając boczne panele programu. W ten sposób cały grafik może być wyświetlany niemal na pełnym ekranie monitora.

Błyskawiczne zapisy klientów

Dobry terminarz, poza wymienionymi wcześniej funkcjami, powinien również oferować możliwość szybkiego znajdowania wolnych luk czasowych w grafiku. W programie BeautySalon jest to rozwiązane znakomicie. Wystarczy wybrać z kalendarza interesujący dzień (lub zakres dni) oraz ustawić ile czasu należy zarezerwować – program od razu podaje wszystkie propozycje spełniające wprowadzone przez nas kryteria. Co jednak w przypadku gdy do naszego salonu dzwoni klientka z pytaniem o konkretny zabieg (a co za tym idzie w określonym gabinecie z odpowiednim sprzętem), który ma być wykonany przez konkretnego pracownika, lecz tylko od środy do piątku od godziny 16? Bez problemu BeautySalon poradzi sobie ze znalezieniem wolnego terminu uwzględniając dostępność wymaganych osób, sprzętu i pokoi.

Podsumowanie

Praca z terminarzem programu BeautySalon jest przede wszystkim szybka i wygodna. Sam grafik posiada wiele opcji i powinien zadowolić nawet najbardziej wymagających użytkowników ale jednocześnie nic nie traci na swojej prostocie – zaawansowane opcje można zwyczajnie pominąć, ponieważ program nie wymaga za każdym razem wprowadzania ich wszystkich.

Dla małych, średnich i dużych salonów każdej branży – nie tylko kosmetycznej – serdecznie polecamy.

Część II – Wiadomości SMS/E-mail

Podstawą sukcesu każdego salonu urody, salonu kosmetycznego czy fryzjerskiego jest przyciągnięcie klienta swoją ofertą oraz spowodowanie by ten sam klient skorzystał ponownie z usług salonu w niedalekiej przyszłości. Osiągnąć ten cel można na wiele sposobów jednak jedną z najskuteczniejszych metod jest bezpośrednie wysyłanie wiadomości do klientów.

Wysyłanie przypomnień, promocji, pozdrowień

Idealnym programem o takich możliwościach jest BeautySalon gdyż umożliwia on wysyłanie dwóch typów wiadomości: SMS i E-mail. Standardowe smsy dotrą do każdego telefonu komórkowego natomiast e-maile oczywiście do elektronicznej skrzynki klienta. Zwróćmy jednak uwagę na fakt, że w dobie szybkiego rozwoju elektroniki coraz więcej osób korzysta ze smartfonów, które automatycznie pobierają e-maile. Mówiąc krótko, wiadomości wysyłane w ten sposób mają spory potencjał i są doskonałym rozwiązaniem marketingowym.

BeautySalon

Bez odpowiedniego programu komputerowego prowadzenie działań reklamowych poprzez smsy czy e-maile jest praktycznie niemożliwe. BeautySalon w pełni obsługuje wysyłanie takich powiadomień oraz rejestruje informacje o swoim statusie pracy.

Przez SIM czy Internet?

Sporą zaletą programu jest również fakt, że zautomatyzowane wysyłanie wiadomości odbywa się z komputera w salonie poprzez dostarczany przez firmę SilverByte modem GSM wyglądem przypominający zwykły pendrive. Urządzenie wystarczy podłączyć do USB i po krótkiej instalacji można rozsyłać wiadomości klientom.

W tym miejscu pojawia się podstawowe pytanie – ile kosztuje wysłanie takiego smsa? To zależy tylko i wyłącznie od nas samych. Stawki są takie jak na karcie SIM, z której będzie korzystał modem. Jest to znaczne udogodnienie ponieważ daje sporą elastyczność w doborze oferty i pozwala na bieżąco kontrolować koszty. Bez umów i zobowiązań.

Dla osób, które wolą uniknąć instalacji i konfiguracji dodatkowego urządzenia (jakim jest modem GSM), a jednocześnie nie chcą rezygnować z funkcji powiadomień smsowych, firma SilverByte przygotowała usługę, która poprzez łącze internetowe roześle smsy do wszystkich klientów. Wystarczy doładować konto pakietem 1000 smsów (na stronie firmy) i resztą zajmie się producent.

Wysyłanie smsów na życzenie!

Warto także wspomnieć o opcji wysyłania wspomnianych smsów czy e-maili przed zarezerwowaną wizytą w salonie. Program BeautySalon wspiera taką funkcjonalność i pozwala ustalić w jakiej formie wysłać powiadomienie (sms czy e-mail lub obie formy jednocześnie) oraz kiedy ma zostać wysłane – ile czasu przed zaplanowaną rezerwacją wysłać powiadomienie klientowi. Oczywiście treść takiego przypomnienia można dowolnie ustalić.

Podsumowanie

Prowadzenie kampanii reklamowej w postaci wiadomości smsowych (lub e-mailowych) jest wspaniałą formą kontaktu z klientem – tanią, pewną i co najważniejsze skuteczną. Przypominanie klientowi o wizycie również jest ciekawą możliwością budowania z nim silniejszych relacji. To rozwiązanie zdejmuje z klientów obowiązek pamiętania o wizytach i bezpośrednio przekłada się na obniżenie liczby odwoływanych rezerwacji.

Część III – Raporty z pracy salonu

Wykresy, tabelki, dane statystyczne – wszystkie te elementy bez wątpienia pomagają opanować kwestie finansowe i zaplanować dalszy kierunek rozwoju salonu. Aby jednak było to możliwe wykresy powinny być przejrzyste, tabelki z danymi elastyczne (najlepiej aby wyświetlały informacje według kryteriów ustalonych przez nas samych) a dane statystyczne możliwe do wyeksportowania i wydruku. Wszystko to cechuje nowoczesny program do obsługi salonów – BeautySalon. No dobrze, ale jak to wszystko wygląda w praktyce?

Wykresy

Graficzna wizualizacja danych jest formą najlepiej przyswajaną przez człowieka. Nie ma wątpliwości, że wysokie słupki sprzedaży czy pnące się w górę wskaźniki wykresu „powiedzą” więcej niż zwykły zestaw liczb. Zwłaszcza gdy wykres prezentowany jest w przejrzystej formie.

BeautySalon

Tabele, dane statystyczne

Tabele z danymi w programie BeautySalon są bardzo elastyczne. Ich wygląd może być dowolnie dostosowany zarówno graficznie (użytkownik może sam dostosować wielkość, styl i kolor czcionek, wierszy czy kolumn) jak i pod względem zawartości (możliwe jest dowolne przestawianie kolumn, ustawianie ich widoczności i treści nagłówka). Ponadto w stopce można włączyć różne funkcje zliczające (sumę, średnią, ilość, wartość minimalną i maksymalną itp.). Oczywiście możliwe jest także sortowanie, grupowanie czy wyszukiwanie na tabeli z danymi.

Wspomniana elastyczność dotyczy przede wszystkim możliwości tworzenia zestawów danych w oparciu o kryteria, które są dla nas ważne. Przykładowo chcąc uzyskać dane ze sprzedaży artykułów powyżej 10 sztuk przekraczających wartość 100 zł i płaconych gotówką można stworzyć filtr uwzględniający wszystkie te kryteria. Filtry te wystarczy stworzyć raz i mogą być stosowane do woli  (wystarczy podwójne kliknięcie). Takich filtrów może powstać dowolna ilość.

Eksport, druk

Każdy zestaw danych z tabeli może zostać wydrukowany w formie papierowej bezpośrednio z programu BeautySalon. Program może także dodać różne elementy do arkusza takie jak nagłówek i stopkę, automatyczną numerację stron, znak wodny i wiele więcej. Ponadto każdy zestaw danych może zostać zapisany do wielu różnych formatów plików: PDF, TXT, HTML, XLS.

Program BeautySalon w wersji Standard lub Pro można zamówić na stronie producenta lub wypróbować za darmo: http://www.silverbyte.pl/produkty/beautysalon/pobierz

Zachęcamy także do odwiedzania i lajkowania profilu firmy na Facebooku.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej