Strona główna » Soczewki miesięczne – wszystko, co warto o nich wiedzieć

Soczewki miesięczne – wszystko, co warto o nich wiedzieć

przez Redakcja
soczewki miesięczne

Soczewki miesięczne powstały już kilkadziesiąt lat temu i do dziś cieszą się wielką popularnością. Regularnie powstają unowocześnione modele, wykorzystujące innowacyjne materiały i technologie. W poniższym artykule przedstawiamy najważniejsze informacje na temat soczewek kontaktowych miesięcznych.

  1. Soczewki miesięczne – jakie są ich zalety?
  2. Jak długo można nosić soczewki miesięczne?
  3. Miesięczne soczewki całodobowe
  4. Czy miesięczne soczewki mogą mieć krótszą żywotność?

Soczewki miesięczne – jakie są ich zalety?

Soczewki miesięczne są zdrowe i w pełni bezpieczne dla oczu. Pod wieloma względami nie odstają zupełnie od uważanych za najbardziej higieniczne szkieł jednodniowych czy dwutygodniowych. Ich dużą zaletą jest z pewnością cena – zakup kontaktów miesięcznych jest o wiele bardziej opłacalny niż zakupienie soczewek jednodniowych na cały miesiąc.

Jak długo można nosić soczewki miesięczne?

Wbrew pozorom, odpowiedź na to pytanie nie jest oczywista dla wszystkich. Noszenie szkieł znacznie dłużej niż ich przewidziana żywotność to częsty błąd wielu osób. Wydaje im się, że jeśli jeszcze dobrze w nich widzą, soczewki nie twardnieją i nadal się „komfortowo noszą”, to wszystko jest w porządku. Jednakże w rzeczywistości soczewki miesięczne zostały przystosowane do noszenia przez 30 dni. Po tym czasie ich materiał przestanie być użyteczny, tracąc swe właściwości.

Miesięczne soczewki całodobowe

Soczewki kontaktowe w Twoje Soczewki występują zarówno w wersjach zdejmowanych na noc, jak też całodobowych. Szkła całodobowe to polecane rozwiązanie dla osób, które prowadzą nieregularny tryb życia, a także dla tych, którzy bardzo nie lubią ściągania i zakładania soczewek. Oczywiście soczewki te można, ale nie trzeba nosić przez całą dobę. Co więcej, tego rodzaju produkt nie jest szczególnie polecany przez specjalistów. W każdym przypadku – czy to soczewek zdejmowanych, czy też całodobowych, najzdrowsze jest ściąganie ich na noc. Lepiej bowiem pozwolić odpocząć oczom podczas nocy. Jeżeli jednakże zdarzy się sytuacja, w której nie ma możliwości higienicznej wymiany szkieł, to lepiej jest ich w ogóle nie zdejmować. Soczewki miesięczne całodobowe są specjalnie przygotowane do tego, by sprawdzać się w tego właśnie rodzaju sytuacjach.

Czy miesięczne soczewki mogą mieć krótszą żywotność?

Odpowiedź na zadane pytanie brzmi: nie. Zostały one tak stworzone, aby służyć przez cały miesiąc. Może jednak dojść do skrócenia czasu używania w przypadku uszkodzenia powierzchni szkła. W tej sytuacji soczewkę należy wymienić na nową.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej