Strona główna » Trądzik – jakie suplementy pomogą?

Trądzik – jakie suplementy pomogą?

przez Redakcja
Trądzik - jakie suplementy pomogą

Trądzik, wróg każdej nastolatki i nastolatka w okresie dojrzewania. Czy dotyka jednak tylko i wyłącznie tę grupę osób? Oczywiście, że nie! Z tym problemem borykają się także dorośli, często osoby ćwiczące na siłowni, ale i nie tylko. Co odpowiada za pojawianie się nieatrakcyjnych wyprysków? Czy da się je jakość zwalczyć? Jak się okazuje, istnieją suplementy, które pomagają w walce z tym schorzeniem. Dowiesz się o nich z tego artykułu.

  1. Czym jest trądzik?
  2. Dlaczego trądzik występuje na skórze?
  3. Suplementy i składniki aktywne, które mogą pomóc!

Trądzik to problem wielu z nas, kobiety, dla których jest to spory problem, szczególnie kiedy występuje na twarzy, stosują większą ilość podkładu, aby wypryski zatuszować. Mężczyźni nie mają takiej możliwości, stosują więc suplementy wspomagające walkę z trądzikiem i maseczki, które mają za zadanie zlikwidować problem. Czy suplementy naprawdę mogą zadziałać zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet? Przeczytaj artykuł, a na pewno się tego dowiesz!

Czym jest trądzik?

 To nic innego, jak choroba skóry, która została spowodowana zmianami w poziomach hormonów, między innymi. Dlatego też tak wiele młodych osób w okresie dojrzewania ma z tym problem. Wszystko za sprawą jednej grupy hormonów zwanych androgenami, to one wysyłają sygnał do gruczołów, aby wydzielały sebum do mieszków w skórze, czyli takich niewielkich otworów. Sebum je wypełnia, co przekłada się na pojawianie się czerwonych, czasem białych, ropnych wyprysków, często takich, które bolą w przypadku ich dotyku.

Dlaczego trądzik występuje na skórze?

Pierwszy powód już poznałeś, trądzik występuje ze względu na zmiany hormonalne, które często pojawiają się przy dojrzewaniu. Jednak często ten problem występuje również u dorosłych dlaczego? Przede wszystkim ze względu na kiepską jakość żywności, jaką takie osoby spożywają. Chodzi głównie o śmieciowe jedzenie z popularnych “restauracji”, każdy doskonale wie, o czym mowa. Czy to koniec? Niestety przyczyn jest dużo więcej. Kolejną jest zmiana systemu żywienia, często osoby przechodzące na konkretną dietę mają problem z trądzikiem. Związane to jest z tym, że organizm nie jest przyzwyczajony do danego typu posiłków i reaguje właśnie trądzikiem. To wciąż nie koniec, kolejna przyczyna to wykorzystywanie w treningu SAA, które ma znaczący wpływ na pogorszenie się jakości skóry. O czym jeszcze warto pamiętać, kiedy zastanawiamy się, dlaczego trądzik pojawia się na naszej twarzy? O suplementacji włączonej do treningu, nawet takie zwykłe suplementy jak kreatyna, czy WPC mogą powodować zmiany skórne. Ostatnią przyczyną będzie nadmierna potliwość. Tutaj także osoby ćwiczące na siłowni, biegające, czy nawet pracujące fizycznie mogą mieć problem z trądzikiem. No dobrze, znasz już przyczyny, czy jednak wiesz, że istnieją suplementy wspomagające walkę z trądzikiem? Oczywiście odpowiednie maści z antybiotykiem będą nieocenione, ale naturalne sposoby także czasem dają sobie radę!

Suplementy i składniki aktywne, które mogą pomóc!

Pierwszym składnikiem aktywnym będzie cysteina. Inaczej aminokwasu l-cysteiny, który ma silne działanie detoksykacyjne, co za tym idzie, wspomaga oczyszczanie organizmu człowieka. To od zawsze łączone jest z trądzikiem, a raczej walką z nim. Nic dziwnego, że wiele osób cierpiących na problemy z trądzikiem wybiera właśnie ten aminokwas. Ma on o wiele więcej zalet, jedną z nich jest wspomaganie funkcji zdrowotnych, kolejną poprawa funkcji odpornościowych. Zalet przyjmowania NAC jest więcej!

L-karnityna to znany suplement wspomagający pracę umysłu, koncentrację i funckje poznawcze. Jak się jednak okazuje, może także pomóc osobom z trądzikiem. Przede wszystkim wspomaga funkcje skóry, ma silne działanie oczyszczające, przyspiesza gojenie się ran, czy zmian skórnych, a to automatycznie oznacza, że wspomaga walkę z trądzikiem, który także jest zmianą skórną.

Kolejnym suplementem, który warto stosować w walce z trądzikiem to ten wzbogacony witaminą B5. Badania wykazały, że ma ona silne działanie przeciwzapalne na skórę. Leczenie ran, oparzeń skóry, zmian skórnych – witamina B5 w tym wszystkim pomoże, to oczywiście znów przekłada się na pomoc w walce z trądzikiem, zupełnie jak to było w przypadku l-karnityny. Co ważne, warto połączyć suplementację l-karnityny i witaminy B5, ta pierwsza wspomaga bowiem wchłanianie się drugiej. Czy B5 ma więcej właściwości? Owszem, hamuje wydzielanie się łoju, a co za tym idzie, zmniejsza tendencję do przetłuszczania się skóry, co zawsze prowadzi do problemów z trądzikiem. Cynk to następny suplement, o jakim nie można zapomnieć, kiedy chce się zawalczyć z trądzikiem w sposób naturalny. Pierwiastek ten wspomaga działanie całego organizmu, poprawia budowę włosów, skóry i paznokci. Jak udowodniono, cynk wspomaga funkcje immunologiczne organizmu, dzięki temu jest sporo niższa szansa, że z jednego wyprysku pojawią się kolejne, kiedy w swojej diecie suplementujesz cynk i to w dość znaczących dawkach nawet do 100 miligramów każdego dnia.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej