Strona główna » Wszystko o botoksie i kwasie hialuronowym

Wszystko o botoksie i kwasie hialuronowym

przez Redakcja

Botox staje się w Polsce coraz bardziej popularnym zabiegiem ze sfery medycyny estetycznej opartym na leczniczych właściwościach toksyny botulinowej (inna nazwa – jad kiełbasiany). Podana w odpowiednich proporcjach toksyna botulinowa wpływa wygładzająco na zmarszczki powstałe w wyniku kurczenia się mięśni.

Dlaczego powstają zmarszczki mimiczne?

Mimika twarzy to kwestia indywidualna dla każdego człowieka. To, jak wyrażamy emocje powoduje skurcze mięśni twarzy. W miarę upływu czasu, miejsce występowania zmiany mimicznej zaczyna utrwalać się pod postacią zmarszczki. To właśnie tego typu problemy rozwiązuje jad kiełbasiany wytwarzany przez beztlenowe pałeczki – Clostridium Botulinum.

Kiedy zalecany jest Botox?

Botox jest bezpiecznym zabiegiem. Istnieją jednak przeciwwskazania, które wykluczają przeprowadzenie zabiegu. Zaliczymy do nich przede wszystkim: wiek (u osób młodych nie utrwaliły się jeszcze zmarszczki mimiczne, natomiast u pacjentów starszych, takich powyżej 65 roku życia, zmarszczki statyczne przeważają już nad dynamicznymi), choroby mięśni, nowotwór, ciąża itp. Jeśli jednak nie ma żadnych przeciwwskazań, zastosowanie toksyny botulinowej nie stanowi dla nas żadnego zagrożenia. Dlatego też coraz więcej pań i panów decyduje się na botox.

W całej Polsce znajdziemy wiele profesjonalnych gabinetów oferujących tego typu zabieg. Na co powinniśmy liczyć? Po pierwsze na fachowość, precyzję i informację. Pierwsze skutki wykonania botoxu występują po ok. 3 dniach (czasami efekt widoczny jest dopiero po 10 dniach). Sam zabieg polega na wstrzyknięciu dawki botuliny w określony obszar mięśniowy. Działanie jadu kiełbasianego rozlewa się obszar 2-6cm wokół wkłucia. Rezultat utrzymuje się od 3 do 6 miesięcy. Zabieg możemy powtarzać od 2 do 3 razy w roku. Acetylocholina odpowiedzialna jest za przekazywanie do mięśni impulsów nerwowych. Wstrzyknięta botulina hamuje ten mechanizm. Stąd twarz staje się wygładzona i zrelaksowana.

Wokół zabiegu powstało wiele niesłusznych kontrowersji. Jeśli zabieg przeprowadzimy w rekomendowanym zakładzie, wówczas nasza twarz będzie naturalna, a mimika twarzy nie zostanie w żaden sposób zaburzona. Botoks zastosowany w Warszawie daje gwarancję zaniku zmarszczek. Po wykonaniu botoxu odradzane jest spożywanie alkoholu oraz intensywne ćwiczenia na siłowni.

Powiększamy usta – kwas hialuronowy

Problemem wielu przedstawicielek płci pięknej są zbyt małe usta. Leczenie kwasem hialuronowym pozwala na poprawę estetyki wyglądu. W fachowych salonach używane są wypełniacze oparte na niższym stężeniu kwasu hialuronowego. W ten sposób wywołany efekt jest zadowalający – następuje powiększenie ust ze znacznym ograniczeniem obrzęku. Podobnie, jak botoks, substancja z zawartością kwasu hialuronowego również jest wstrzykiwana. W ten sposób przywraca się skórze pożądaną objętość przy maksymalnej rewitalizacji i efekcie odmłodzenia. Powiększanie ust w Warszawie staje się bezpiecznym i popularnym zabiegiem poprawiającym wygląd i jednocześnie samopoczucie psychiczne. Nie jest to metoda stosowana tylko wśród gwiazd. Wiele kobiet (starszych i młodszych) korzysta z dobrodziejstwa zabiegów medycyny estetycznej.

Wypełniacze to prosta i błyskawiczna metoda niwelująca oznaki starzenia się skóry. Sam zabieg nie jest bolesny, gdyż preparaty wzbogacane są środkami znieczulającymi. Efekt działania kwasu hialuronowego utrzymuje się przez około 12 miesięcy. Zadaniem preparatu jest odbudowanie gęstości tkanek i tym samym zwiększenie gęstości struktury ust. Po tym procesie warto zrezygnować z solarium, basenu i nadmiernej ekspozycji na słońce.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej