Strona główna » Niezwykły suplement dla dzieci i dorosłych

Niezwykły suplement dla dzieci i dorosłych

przez Redakcja

Rynek suplementów i spożywczych środków specjalnego przeznaczenia żywieniowego oferuje coraz więcej preparatów, które przydadzą się jedynie zawodowym sportowcom. Nie powinniśmy marnować na nie naszych pieniędzy, pomimo kuszących reklam i obietnic. Skuteczne naturalne preparaty, które zaliczają się do rodziny suplementów były stosowane jeszcze za czasów dzieciństwa naszych rodziców. Jednym z nich jest rybi tran.

Omega 3 i DHA dla serca i mózgu

Argumentów do spożywania oleju z wątroby ryb morskich nie trzeba szukać daleko. Zanim przejdę do wychwalania tego niezwykłego suplementu zaliczanego do „super foods” wspomnę o kwestii smaku. Dzieci nie przepadają za rybim posmakiem tranu. Firma Vibovit znana z pysznych witaminowych żelek i saszetek z proszkiem dodała do niego nieco owocowego smaku. Dzięki temu zabiegowi skończy się usilne przekonywanie i płacz opornych na smak inny niż słodki maluchów. Olej z ryb posiada niepowtarzalne właściwości, których próżno szukać w roślinach. Kwas omega 3 występujący w tranie składa się przede wszystkim z DHA, który jest budulcem naszego mózgu. Jego niedobór może prowadzić do problemów z koncentracją i ADHD u dzieci w każdym wieku. Niektóre wyniki badań pokazują, że uzupełnienie niedoborów kwasu dokozaheksaenowego może leczyć z autyzmu. Inne potwierdzone badaniami funkcje omega 3, to redukcja stanów zapalnych oraz ochrona mięśnia sercowego. Brak równowagi w spożyciu kwasów omega 3 i omega 6 występuje w diecie Polaków masowo. Tym bardziej stosowanie oleju z dorsza bądź rekina, powinno wejść w naturalną, całoroczną suplementację każdego człowieka.

Witaminy w naturalnej postaci

Występujące w składzie oleju z ryb morskich witaminy A, E oraz D najlepiej wchłaniają się będąc w postaci płynnej. Oznacza, to że tran podawany łyżeczką może rywalizować z każdym suplementem witaminy D3 dostępnym na rynku. Oprócz tego tłuszcz, w którym się znajduje jest naturalnym rozpuszczalnikiem tej witaminy. Gdyby suplementować ją w formie twardych tabletek należałoby dodatkowo pić olej lub oliwę by wspomóc wchłanianie. Tutaj mamy wszystko w jednym. Dostarczenie w codziennej diecie witamin rozpuszczalnych w wodzie z grup B i C jest proste, gdy spożywamy owoce, warzywa i kasze. Niestety niewielka ilość mięs, tłuszczu pochodzenia zwierzęcego oraz orzechów i nasion sprawia, że niedobory w grupie rozpuszczalnej w tłuszczach powodują wiele problemów zdrowotnych. Szczególnie widać to podczas sezonu jesienno-zimowego, gdzie ilość zachorowań jest bardzo wysoka. Regularne picie tranu pozwala utrzymać odporność organizmu na wysokim poziomie. A w pierwszych latach życia dziecka wpływa na prawidłowy rozwój kości i tkanki mięśniowej. Zaczynając suplementację tranem pamiętajcie by zadbać o wasz styl żywienia, który także decyduje o zdrowiu i skuteczności suplementacji.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej