Strona główna » Wybierasz się do salonu urody? Umów się przez internet!

Wybierasz się do salonu urody? Umów się przez internet!

przez Redakcja

Załatwianie codziennych spraw przez internet jest już w zasadzie normą. To świetne rozwiązanie, które ułatwia wiele kwestii i pozwala zaoszczędzić cenny czas. Coraz więcej osób wykorzystuje internet także do umawiania się na wizyty w salonach urody.

Nowocześni klienci lubią sprytne ułatwienia. W czasach, kiedy 24-godzinna doba często nie wystarcza na zrealizowanie wszystkich planów i obowiązków, każde usprawnienie zapewniające oszczędność czasu jest na miarę złota. Aby sprostać tym potrzebom, a jednocześnie zyskać dostęp do tysięcy nowych odbiorców, współczesne salony muszą stawiać na praktyczne rozwiązania. Jednym z nich jest właśnie rezerwacja online, która w 2018 roku stanowi już pewnego rodzaju standard.

Oszczędność czasu dla obu stron

Warto pamiętać, że rozwiązania “ułatwiające życie” klientom, zwykle przynoszą także wiele korzyści samym salonom. Oddając pewne procesy w ręce nowoczesnych technologii minimalizujemy bowiem konieczność zaangażowania człowieka po obu stronach.

Dokładnie w ten sposób funkcjonuje rezerwacja online. Dla klientów to wygoda, łatwiejszy dostęp do salonów urody, a także oszczędność wysiłku i czasu potrzebnych dotąd na zarezerwowanie wizyty osobiście lub przez telefon. Dla gabinetów to z kolei recepta na rozdzwoniony telefon w salonie, brak konieczności samodzielnego potwierdzania wizyt (bo tym automatycznie zajmuje się system), a także doskonały sposób na zminimalizowanie ilości przegapionych wizyt. Krótko mówiąc: tutaj zyskują wszyscy!

Koniec “gry w statki”, czyli przejrzysta lista wolnych terminów

W najpopularniejszej platformie rezerwacji online – Moment.pl – umawianie wizyt odbywa się w czasie rzeczywistym. Oznacza to, że gdy klient zatwierdza wybrany termin, ten natychmiast (automatycznie) pojawia się w kalendarzu salonu i nie jest już dostępny dla innych osób. W praktyce oznacza to, że rezerwacji osoby zainteresowane rezerwacją otrzymują zawsze aktualną listę faktycznie wolnych terminów i nie ma ryzyka, że dwóch klientów umówi się na ten sam.

Gdy klient chce zarezerwować usługę w wybranym salonie, nieważne czy jest to najlepsza kosmetyczka w Warszawie, czy salon w mniejszej miejscowości, jego oczom ukazuje się przejrzysta lista dostępnych terminów. Najpierw dat – spośród których wybiera tę najdogodniejszą dla siebie, a następnie godzin – dzięki czemu bez problemu dopasowuje porę wizyty do swojego planu dnia.

Pełna dostępność – zawsze i wszędzie

Bardzo istotną cechą platformy Moment.pl jest także jej szeroka dostępność. Rezerwacja w czasie rzeczywistym wiąże się z dodatkowym atutem, jakim jest możliwość umawiania wizyt o dowolnej porze – dosłownie 24/7. Co za tym idzie, kalendarze salonów zapełniają się tak naprawdę same – nawet poza godzinami otwarcia placówek, gwarantując przy tym idealny porządek terminarza.

Co więcej, serwis został przygotowany dla użytkowników w dwóch formach – przejrzystej strony www lub intuicyjnej aplikacji. Dzięki temu rezerwacji można dokonywać z dowolnego urządzenia z dostępem do internetu, z niemal każdego miejsca na ziemi.

Rezerwacji wizyt przez Moment.pl: 3 proste kroki

Co dzieje się po stronie klienta, gdy “wirtualny recepcjonista” samodzielnie zapełnia terminarz salonu urody? Proces rezerwacji jest bardzo prosty, a co za tym idzie – dobry dla każdego. Jego najważniejsze elementy można ująć w trzech krótkich krokach:

Krok 1: Z pomocą wygodnej wyszukiwarki klient odnajduje salon, a następnie pożądaną usługę w jego ofercie. Obok każdej pozycji znajduje się wyraźnie widoczny przycisk “rezerwuj”. Jego kliknięcie rozpoczyna cały proces.

Krok 2: Kolejny etap to wybór specjalisty, który ma wykonać usługę (dostępna jest tu także opcja “dowolny pracownik”) oraz dogodnego terminu wizyty. Wskazany przez klienta termin staje się od tej chwili niedostępny dla innych.

Krok 3: Ostatni krok to potwierdzenie rezerwacji. Aby to zrobić, użytkownik musi się zalogować lub – jeśli korzysta z platformy pierwszy raz – dokonać szybkiej rejestracji. Gdy wszystko jest gotowe, na adres mailowy klienta trafia potwierdzenie wizyty, a 24h przed nią system wysyła do zapisanej osoby przypomnienie w postaci wiadomości SMS lub e-mail.

Proste, prawda?

Platforma rezerwacji online Moment.pl to rozwiązanie zapewniające niezliczoną ilość korzyści zarówno salonowi urody, jak i jego klientom. To idealna odpowiedź na potrzeby współczesnego rynku i sposób na dostarczenie odbiorcom najwyższej jakości obsługi.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej