Strona główna » 5 skutecznych zabiegów na zmarszczki mimiczne

5 skutecznych zabiegów na zmarszczki mimiczne

przez Redakcja
zmarszczki mimiczne

Codziennie uśmiechasz się, dziwisz, złościsz — wykonujesz dziesiątki, jeśli nie setki grymasów. Każdy z nich naciąga i marszczy skórę. Pojawiają się zmarszczki mimiczne. Do pewnego wieku skóra jest na tyle elastyczna i nawodniona, że szybko wraca swojej naturalnej, gładkiej postaci. Jednak już po 25. roku życia zmarszczki mimiczne stają się nie tylko wyraźniejsze, ale także zostawiają po sobie trwałe ślady.

Stopniowo przemieniają się w zmarszczki statyczne (stałe), których nie pozbędziesz się już tak łatwo. Dlatego lepiej przeciwdziałać, niż leczyć. Medycyna estetyczna oferuje wiele zabiegów, dzięki którym skutecznie ograniczysz ilość zmarszczek mimicznych i zrewitalizujesz skórę. Oto najlepsze z nich.

1. Zabiegi z toksyną botulinową

Toksynę botulinową prawdopodobnie lepiej kojarzysz pod popularną nazwą „botoks”. Jest jedną z najskuteczniejszych substancji, które stosuje się w walce ze zmarszczkami mimicznymi.

Dlaczego?

Ponieważ eliminuje problem w zarodku. Zmarszczki mimiczne takie jak zmarszki na czole powstają za sprawą mięśni, które odpowiadają za mimikę twarzy. To właśnie dzięki ich pracy wyrażasz różne emocje (uśmiechasz się, marszczysz czoło, ściągasz brwi, etc.). Zaś toksyna botulinowa hamuje przewodnictwo nerwowo-mięśniowe, przez co praca mięśni zostaje osłabiona.

W efekcie skóra marszczy się mniej, więc nie pojawiają się na niej zmarszczki mimiczne. A skoro ich nie ma, znika też ryzyko, że się utrwalą.

Możesz dłużej cieszyć się gładką i młodo wyglądającą skórą twarzy.

2. Osocze bogatopłytkowe

Czym jest osocze bogatopłytkowe? To naturalna substancja na bazie krwi pacjenta. Lekarz najpierw pobiera od ciebie krew, a następnie poddaje ją specjalnej obróbce. Finalny produkt to właśnie osocze bogatopłytkowe.

Ma silne działanie regeneracyjne. Po podaniu w tkanki skóry stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu, regeneruje i rewitalizuje, a także pobudza syntezę macierzy zewnątrzkomórkowej.

Efekt jest taki, że skóra staje się bardziej napięta i gęstsza. Wygląda młodziej, odzyskuje zdrowy koloryt i poprawia się jej faktura. Zmarszczki się wygładzają, a nowe nie powstają tak łatwo.

Z racji tego, że to zabieg na bazie krwi, niektórzy nazywają go „wampirzym liftingiem”.

3. Peelingi lekarskie

Prawdopodobnie dobrze kojarzysz domowe peelingi i wiesz, że poprawiają kondycję skóry. Peeling lekarski to po prostu ich silniejsza i bardziej skuteczna wersja.

Dzięki wykorzystaniu specjalistycznych substancji lekarz dostaje się do głębszych warstw skóry, niż zrobisz to w warunkach domowych. W efekcie jeszcze bardziej motywuje tkanki do odnowy i pobudza produkcję kolagenu.

Po peelingu skóra nabiera jasnego kolorytu, napina się i wygładza. Dodatkowo zwiększa się jej gęstość i elastyczność.

Jaki jest skutek? Zmarszczki ulegają redukcji.

4. Mezoterapia igłowa

Jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej jest właśnie mezoterapia igłowa. Co to takiego? To zabieg, podczas którego lekarz podaje podskórnie substancję czynną za pomocą igły, w milimetrowych odstępach.

Liczne badania potwierdzają, że taka punktowa aplikacja zwiększa metabolizm komórek i stymuluje większą produkcję elastyny oraz kolagenu. Ponadto poprawia mikrokrążenie.

Dzięki temu mezoterapia igłowa wykazuje wyjątkowo wysoką skuteczność w profilaktyce przeciwstarzeniowej i usuwaniu oznak starzenia się skóry (w tym zmarszczek).

5. Leczenie laserowe

Ostatnim, ale niemniej skutecznym zabiegiem w tym zestawieniu jest terapia laserem frakcyjnym. Polega na kontrolowanym uszkodzeniu naskórka i skóry właściwej za pomocą wiązki światła, dzięki czemu organizm otrzymuje motywację do przebudowy skóry. Zwiększa produkcję kolagenu, w efekcie czego skóra staje się bardziej gęsta i elastyczna.

Laser frakcyjny przynosi dobry efekt także w przypadku usuwania różnych przebarwień skóry, np.:

  • piegów,
  • plam posłonecznych,
  • cieni pod oczami.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej