Strona główna » Forma po wakacjach? Odchudzanie z dietą pudełkową.

Forma po wakacjach? Odchudzanie z dietą pudełkową.

przez Redakcja
Odchudzanie z dietą pudełkową.

Jeśli należysz do grona osób, które w wakacje odpoczywają na całej linii, to pewnie spotykasz się z syndromem powrotu do normalnego cyklu życia. Dłuższe folgowanie i urlopowe kulinarne dyspensy, były miłe, jednak nie trwają wiecznie. Musisz zmierzyć się z trudnościami pourlopowego powrotu do pracy, do obowiązków, a nawet z gorszą pogodą.

Warto jak najszybciej nabrać pozytywnego nastawienia i potraktować powrót do formy jak ciekawą przygodę. Jeżeli przybyły Ci jakieś wakacyjne kilogramy lub po prostu zamierzasz zadbać o dietę, świetnym wyborem będzie catering dietetyczny dostarczający dietę pudełkową, która ułatwi Ci zadanie.

Dieta pudełkowa – wygodny sposób na odchudzanie

Szczególnie po wakacjach, gdy wracasz do codzienności, trudno jest dodatkowo wykrzesać czas na samodzielne przygotowywanie zbilansowanych posiłków. A jeżeli nie masz wystarczającej wiedzy, ani chęci na planowanie menu, obliczanie kaloryczności, robienie specjalnych zakupów itd. Dieta pudełkowa z dostawą do domu, odejmie Ci wiele obowiązków. To wygodny sposób na odchudzanie, a jeżeli zamówisz catering dietetyczny na dłuższy czas, samoistnie zmotywujesz się do zdrowego tryby odżywiania. Wygoda i oszczędność czasu to znaczące korzyści, które są bardzo ważne przy odchudzaniu, ponieważ wszystko co ułatwia i umila ten proces jest na wagę złota. Wiedzą o tym wszyscy, którzy kiedykolwiek próbowali zejść z kilogramów.

Dieta pudełkowa – nowe smaki i fan z jedzenia

Podczas wyboru cateringu dietetycznego, zapoznaj się z opiniami każdej firmy którą bierzesz pod uwagę. Poczytaj co mówią klienci czy jedzenie jest smaczne, czy dostawy realizowane są na czas, jak jest z obsługą, itp. Sprawdź też skąd jedzenie będzie trafiać do Ciebie, korzystniej zamówić pudełka, które nie muszą przejeżdżać pół kraju do Twojego domu. Niektóre cateringi oferują poradę dietetyczną i pomoc w doborze odpowiedniego pakietu i kaloryczności diety, jeżeli potrzebujesz pomocy, skorzystaj z niej.

Dobry catering dietetyczny oprócz zdrowych składników i ich zbilansowania, zapewnia też dobre smaki. Urozmaicone i pyszne jedzenie jest Twoim sprzymierzeńcem w odchudzaniu i budowaniu formy. Przecież ma to być przygoda oraz dobra zabawa, wtedy bowiem z uśmiechem osiągniesz założone cele. Nic też nie poprawia humoru jak poszerzanie horyzontów w połączeniu z osiąganiem zamierzonych planów. Tak właśnie pomyśl o diecie pudełkowej, dzięki niej zainspirujesz się urozmaiconym menu i ciekawymi przepisami, może kiedyś wykorzystasz je samodzielnie.

Zalety korzystania z cateringu dietetycznego

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób nie dysponuje czasem na samodzielne przygotowywanie diety dla siebie lub po prostu nie przepada za gotowaniem. Stąd rośnie popularność korzystania z cateringu dietetycznego. Jego zalety są oczywiste: daje Ci wielką oszczędność czasu, a dodatkowo zapewnia urozmaicone, dobrze zbilansowane, zdrowe jedzenie. Dieta pudełkowa najczęściej zawiera pięć posiłków, które spożywasz regularnie, i regularność jedzenia to kolejna zaleta. A jeżeli trafisz na mistrzowskich kucharzy, posiłki z diety pudełkowej zapewnią Ci nowe doznania smakowe, ciekawe połączenia oraz urozmaicone potrawy.

Dodatkowe korzyści osiągają osoby uprawiające sport, fitness lub bywalcy siłowni. Gotowa dieta zawierająca odpowiednio skalkulowane wartości kaloryczne białka, węglowodanów i tłuszczów, w przystępnej formie trafia do domu. Dzięki czemu spożywanie jedzenie może odbywać się o czasie pasującym do trybu życia danej osoby. A zaoszczędzony czas, można przeznaczyć na dodatkowe treningi, odpoczynek lub inne aktywności, które spadały na drugi plan ponieważ brakowało czasu.

Dieta pudełkowa – ile można schudnąć?

Na początek zacznij od określenia swojego zapotrzebowania kalorycznego (CPM). Obliczysz go biorąc pod uwagę wzrost, wagę, wiek. Oraz dodatkowo, dobrze gdy określisz swoją codzienną aktywność fizyczną. Wystarczy Ci orientacyjne przeliczenie CPM którego dokonasz przez dowolny kalkulator CPM online znaleziony w przeglądarce internetowej. Lub zwrócisz się do dietetyka, np. w formie porady z cateringu dietetycznego.

Poznając swoje zapotrzebowanie, np. 2000 Kcal na dzień, do utrzymania wagi wybierzesz wariant kaloryczny diety pudełkowej o takiej wartości. Natomiast aby schudnąć wybierzesz wariant diety o niższej kaloryczności, np. 1500 Kcal. O ile niższą wartość kaloryczną wybrać? To zawsze kwestia indywidualna, zbyt drastyczna redukcja może być trudna do utrzymania, dlatego dobrze jest przetestować swój organizm i możliwości. Lub od razu skorzystać z pomocy i konsultacji z cateringiem dietetycznym. Profesjonalny dietetyk uwzględni Twoją sytuację, dobierze pakiet diety oraz poda spodziewane efekty. Ogólnie orientacyjne wartości przy stosowaniu redukcyjnej diety pudełkowej, to utrata 3-6 kilogramów masy ciała w miesiącu.

Podsumowując, dieta i odchudzanie to niełatwe zadania jeżeli borykasz się z nimi samodzielnie. Daj szansę sobie pomóc, wybierz dobry catering pudełkowy i ciesz się pozytywnymi zmianami w Twoim życiu.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej