Strona główna » Historia Leczenia Złotem

Historia Leczenia Złotem

przez Redakcja

Już w Starożytności wierzono w cudowną moc uzdrawiania i w terapeutyczne właściwości złota. W Egipcie było ono używane w celach medycznych. Kleopatra używała czystego złota do nakładania na twarz. W ten sposób chciała zatrzymać swą urodę aż do śmierci. Niektórzy uważali nawet, iż kruszec ten kryje w sobie tajemnicę długowieczności. Zwolennicy tej teorii pili płynne złoto kilka razy dziennie lub rano na czczo. Miało im ono przywrócić młodość, wigor oraz uleczyć z wszelkich chorób.

Złoto stosowane było w lecznictwie w szczególności w starożytnej Persji, Egipcie, Arabii, Indiach oraz Chinach. Arabowie do dziś uważają, że złoty metal wzmacnia serce, zwalcza palpitacje i drżenie kończyn. Pomaga także w stanach melancholii. Przez wieki Chińczycy gotowali ryż ze złotą monetą w celu uzupełnienia złota w organizmie.

Metaloterapia do dziś stosowana jest w leczeniu chorób wenerycznych, raka mózgu oraz infekcji ran.

Lecznicze właściwości złota opisywane były przez Arystotelesa i Paracelsusa. Paracelusus zalecał stosowanie złota do terapii chorób wenerycznych, trądu, trudno gojących się ran, a także padaczki. Między VII a XIX wiekiem sole złota wykorzystywano również do leczenia kiły, chorób zakaźnych i pasożytniczych, serca, a nawet gruźlicy. Awicenna, tadżycki lekarz, filozof i przyrodnik, który żył na przełomie X i XI wieku, twierdził, że złoto usuwało nieprzyjemny zapach z ust. Do celów leczniczych wykorzystywano cienkie płatki złota, sproszkowane złoto, złotą nalewkę lub roztwory złota. Złotą nalewką leczył się Ludwik XI. Powszechna była również chryzoterapia, czyli leczenie solami złota. Izabela Bawarska zamawiała u znajomego aptekarza specjalnie sprowadzane powidła z solami złota na otyłość. Angelo Sala, wenecki filozof, alchemik, który żył na przełomie XVI i XVII wieku, stosował sole złota przeciwko odrze. Maria Medycejska używała ich przeciwko bólom zębów.

Św. Hildegarda z Bingen (1098 – 1179) – Patronka Krajowego Cechu Radiestetów i Bioenergoterapeutów szczególnie polecała pieczenie sproszkowanego złota z mąką orkiszową i wodą oraz picie wina ze złotem. Twierdziła, że złoto przyjmowane systematycznie nawet w bardzo małych dawkach jest pierwiastkiem niezbędnym dla ludzkiego organizmu, mimo, iż występuje w ilościach śladowych. Według niej złoto stanowiło symbol nie tylko czystości, ale również długowieczności, rozwijało zalety intelektualne i moralne. Było i jest eliksirem młodości i zdrowia.

Amerykański mistyk Edgar Cayce działający w pierwszej połowie XX wieku uważał, że złoto konieczne jest do prawidłowej pracy wielu gruczołów produkujących hormony. Twierdził on, że kuracja złotem jest pomocna przy leczeniu: nowotworów, reumatyzmu, zapalenia naczyń i węzłów chłonnych, stwardnienia rozsianego, niedoczynności tarczycy, bielactwa, choroby Alzheimera i Parkinsona, alkoholizmu, głuchoty i chorób psychicznych. Wspomaga łagodzenie objawów menopauzy, niepłodność, likwiduje szum w uszach, hamuje zanik mięśni i paraliż.

W XX wieku wprowadzono złoto koloidalne, które wykorzystywane jest w leczeniu między innymi białaczek. Koloidalny roztwór złota – zawiesina mikroskopijnych cząsteczek złota w wodzie destylowanej, regeneruje, odbudowuje i równoważy siły witalne w organizmie. Złoto ma bardzo korzystny wpływ na układ pokarmowy oraz na krążenie krwi. Koloidalne złoto jest czystym i naturalnym środkiem uzupełniającym dietę. Jest bioprzyswajalne, nietoksyczne. Nie ma smaku ani zapachu. Wspomaga euforyczne uczucie dobrego samopoczucia, stymuluje funkcje organizmu, poprawia jego naturalną obronność i żywotność. Preparaty ze złotem nie powodują podrażnień i uzależnień. Terapia złotem stabilizuje poziom kolagenu, hamuje lub uwalnia aktywność niektórych enzymów. Odmładza ospałe organy wewnętrzne, a w szczególności mózg, wspomaga układ pokarmowy, a także podnosi witalność i reguluje temperaturę ciała. Koloidalne złoto ma właściwości usprawniające gruczoły i stymulujące nerwy.

Współcześnie zaleca się stosowanie preparatów ze złotem w razie chorób zakaźnych, wenerycznych, reumatycznych, w tym artretyzmu, łuszczycy, bielactwa, cukrzycy, kolagenozy, dusznicy, padaczki, zapalenia narządów płciowych i nowotworów. Terapia złotem jest pomocna podczas wypadania włosów, w leczeniu ropni, liszajów, kataru, stanów zapalnych oczu i wątroby. Złoto, podobnie jak srebro, miedź czy cynk działa przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybicznie. Hamuje wirusowe i bakteryjne infekcje. Niszczy pierwotniaki i roztocza, działa także hamująco na rozwój wirusów. Spowalnia opad krwinek OB, hamuje autoagresję. Likwiduje objawy przewlekłych chorób alergicznych. Preparaty złota działają przeciwtrądzikowo. Ułatwia gojenie oparzeń i ran, likwiduje bóle mięśni i nadmierne pocenie się, a także gwałtowne uderzenia gorąca i zimne dreszcze.

Standardowe kosmetyki działają na powierzchni skóry , nanokosmetyki przenikają do głębszych ich warstw. Dzięki nanotechnologii duże cząsteczki z aktywnie działającymi substancjami można zastąpić mikroskopijnej wielkości nanosomami, które celnie trafiają w istotę problemu. Nanocząsteczki to cząsteczki o średnicy nie większej 100 nanometrów ( włos ludzki na średnicę około 80 000 nm). Nanosom jest 200 razy mniejszy od ludzkiej komórki, dlatego też może przenikać przez naskórek i dostawać się do głębszych warstw skóry, mogą działać dłużej ,uwalniając aktywne substancje przez kilkanaście godzin ( nawet 15 ! ).Jest bardzo ważne w przypadku przy problemie trądziku, łysienia, starzenia się itd.

Nano-złoto koloidalne stosuje się w kosmetologii do zabiegów upiększania: złoto zmniejsza powstawanie zmarszczek regeneruje już istniejące, a ponadto nawilża skórę i likwiduje przebarwienia skórne… Nano-złoto koloidalne działa na zasadzie pompy jonowej: przyspiesza migrację składników aktywnych, wymianę jonową (głównie mikroelementy), stymuluje proces oczyszczania organizmu drogą skórną. Stymuluje syntezę kolagenu, przyczyniając się do rekonstrukcji tkanki skórnej. Działa kojąco i antybakteryjnie. Uzyskuje się dzięki niemu wrażenie rozświetlonej, pełnej blasku cery. Wykazuje silny wpływ przeciwtrądzikowy. Jest niezwykle skuteczne przy leczeniu rozległych oparzeń.

Nano-złoto koloidalne można zewnętrznie stosować w celu: przeciwdziałania i zmniejszenia już istniejących zmarszczek, do nawilżenia skóry i zmniejszenia różnego rodzaju podrażnień, w leczeniu przebarwień skórnych , w celu oczyszczenia organizmu drogą skórną, do rekonstrukcji tkanki skórnej, w leczeniu łuszczycy, bielactwa, w leczeniu ropni, liszajów, w przypadku przewlekłych wyprysków, trądziku, w zapaleniu stawów, narządów płciowych, oczu.Wielorakie zastosowanie złota aż dziwi i zaskakuje obecnie. Kosmetologia oraz medycyna znajduje dla nas mnóstwo innych nowych leków na wiele chorób oraz dla naszej urody.

Nanozłoto ze względu na stuprocentową naturalność może jedynie uchronić nas od preparatów chemicznych. Stosujemy zatem nono kosmetyki…

Feel the beauty

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej