Strona główna » Inwestycja we własne SPA

Inwestycja we własne SPA

przez Redakcja

Praca na własny rachunek to niemałe wyzwanie. Jeśli jednak szukasz większej należności i szansy na rozwój czegoś swojego, prowadzenie firmy jest dobrym rozwiązaniem. Ciekawą formą inwestycji będzie otworzenie własnego SPA. Polacy coraz chętniej korzystają usług z sektora SPA & Wellness i wydaje się, że tego typu obiektów nigdy nie będzie ich zbyt wiele. Pytanie jednak: ile trzeba zainwestować i skąd wziąć na to środki?

Choć pieniądze, których potrzeba na otwarcie własnego SPA nie są małe, pozyskać je dość łatwo – nawet, gdy dopiero zaczynasz własną działalność gospodarczą.

Własne SPA: w co i jak zainwestować?

Wydatki na start czekają na Ciebie z kilku powodów. Po pierwsze: potrzebujesz lokalu, w którym powstanie Twoje SPA, a po drugie: niezbędne jest profesjonalne wyposażenie. Gdy chodzi o miejsce na tego typu działalność, nie ma reguły – klientów na swoje usługi możesz pozyskać zarówno w centrum wielkiego miasta, jak i na podmiejskich peryferiach. Ważne, by lokal można było przystosować pod świadczenie usług kosmetycznych i SPA.

Najistotniejsze jest wyposażenie – i to w nie zainwestujesz najwięcej. Zakup komfortowych łóżek do masażu, profesjonalnych urządzeń kosmetycznych, a nawet kosmetyków i kosmeceutyków to wydatek, który pochłonąć może kilkadziesiąt, a nawet powyżej stu tysięcy złotych. Warto jednak go ponieść – w długofalowej perspektywie, lepszy sprzęt i kosmetyki oznaczają lepszą jakość usług. A to przełoży się na zaufanie klientów, którzy chętniej będą powracali właśnie do Ciebie.

Kredyt na SPA – na co zwrócić uwagę?

Kredyty dla przedsiębiorców znajdziesz w ofercie niemal każdego banku. Jeśli jednak jesteś początkującym biznesmenem, a kredyt pod własne SPA to Twoje pierwsze zobowiązanie tego typu, przyjrzyj się ofertom dla tych, którzy dopiero rozpoczynają działalność. Na przykład Idea Bank zaoferuje Ci kredytowanie nawet do 350 000 zł już od pierwszego dnia prowadzenia działalności, a dodatkowo wypłaci premię, z której opłacisz pierwszy rok ZUS-u. Dzięki temu, będzie mieć szansę na rozwinięcie biznesu bez obawy o nadmiar opłat w pierwszych miesiącach działalności.

Inwestycja we własne SPA to dobry pomysł na biznes dla tych, którzy szukają samodzielności i nie boją się wyzwań. Jeśli chcesz pracować na siebie, a nie na kogoś – zastanów się, czy to pomysł także dla Ciebie!

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej