Strona główna » Kompletujemy wyprawkę dla noworodka

Kompletujemy wyprawkę dla noworodka

przez Redakcja

Narodziny dziecka to duża zmiana w życiu rodziców. Aby jej podołać, powinni się dobrze do niej przygotować. W opiece nad nowym członkiem rodziny pomagają dostępne na rynku akcesoria. Czego nie powinno zabraknąć w wyprawce dla noworodka?

Bycie rodzicem to duża radość, ale i odpowiedzialność. W trosce o zdrowy rozwój i bezpieczeństwo maluszka warto zadbać, by w naszym domu nie zabrakło kilku istotnych produktów. Wśród nich koniecznie powinny się znaleźć:

Fotelik samochodowy

Już w dniu wyjścia dziecka ze szpitala rodzice powinni dysponować fotelikiem samochodowym. Od tego, jaki model wybiorą, zależy bezpieczeństwo maluszka. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru, warto poczytać opinie na temat konkretnych modeli i testy bezpieczeństwa. W tym przypadku nie należy zdawać się na ślepy traf albo pozostawiać wybór przypadkowi. Solidna konstrukcja fotelika, homologacja i odpowiednie certyfikaty mogą być gwarantem, że dziecko będzie przewożone bezpiecznie.

Wózek dla dzieci

Niezwykle istotnym akcesorium na liście do zakupienia jest wózek. Dla najmłodszych wybieramy oczywiście model głęboki, który umożliwi przewożenie maluszka w wygodnej, leżącej pozycji. Tu też zwracamy uwagę na bezpieczeństwo dziecka. Ważna jest zarówno głębokość gondoli, która uniemożliwi wypadnięcie dziecka, jak i solidna konstrukcja. Dobrze, jeśli wózek zostanie wyposażony w amortyzatory, które poprawią komfort jazdy niemowlęcia. Alternatywą dla wózków głębokich mogą być wózki wielofunkcyjne. Ich zaletą jest to, że posłużą znacznie dłużej. Umożliwiają bowiem zamianę gondoli na spacerówkę.

Szeroki wybór głębokich wózków dla niemowląt oraz wózków 2 w 1 oferuje sklep Wozki-foteliki.pl.

Wanienka

Wanienka to kolejny ważny zakup na liście wyprawki dla noworodka. Szeroki asortyment wanienek pozwala dokonać wyboru zgodnego z potrzebami rodziców. Zdecydować można się na tradycyjną wanienkę, którą będziemy ustawiać na czas kąpieli dziecka na stole albo na specjalnym stojaku. Dla noworodków można kupić wkładkę do wanienki, która poprawi komfort podczas kąpieli zarówno dla rodzica, jak i dziecka. Dzięki temu maluszek będzie kąpany bezpiecznie i wygodnie. Alternatywą dla nieco starszych niemowląt będą przegrody do wanny. Dzięki nim wykąpiemy dziecko w wannie łazienkowej bez potrzeby nalewania dużej ilości wody.

Przewijak dla dziecka

Przewijak nie jest może akcesorium niezbędnym, ale bardzo wygodnym. Ułatwia pielęgnację małego człowieka i dostępny jest w wielu różnych odsłonach. Można zdecydować się na przewijak umieszczany na łóżeczku albo na komodzie. Istotne jest to, był gwarantował stabilność i został wykonany z materiału, który łatwo utrzymać w czystości. Przewijak będzie służył nie tylko do zmiany pieluszki, ale również codziennej pielęgnacji maluszka.

Pamiętajmy, że na przewijaku nigdy nie pozostawiamy dziecka bez opieki!

Leżaczek dla niemowląt

Leżaczek to kolejne akcesorium, które nie jest niezbędne, ale bardzo przydatne. Przeznaczone zwykle dla nieco starszych dzieci (niemowlęta po ukończeniu 4 miesiąca życia) doskonale sprawdza się w wielu okolicznościach. Postanowiliśmy jednak o nim wspomnieć, ponieważ stanowi ogromne udogodnienie dla rodziców. Można ustawiać go w dowolnym miejscu, dzięki czemu dziecko będzie stale pod czujnym okiem rodzica. To duże ułatwienie podczas wykonywania codziennych czynności i wielu prac domowych.

Wyprawkę dla noworodka warto kompletować odpowiednio wcześnie. Przemyślane zakupy sprawią, że opieka nad dzieckiem będzie przyjemna zarówno dla rodzica, jak i dla maluszka.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej