Strona główna » Kosmetyczne trendy, które musisz znać!

Kosmetyczne trendy, które musisz znać!

przez Redakcja

W dzisiejszych czasach rozwój nie omija żadnej dziedziny. Wyznaczanie kierunków w stylu nie leży już tylko po stronie projektantów mody, a coraz więcej osób szuka najnowszych trendów także w kosmetyce. We wczesnych epokach modne było utrzymanie bladej cery, co oznaczało wysoki status społeczny. Rozwój różnego rodzaju kosmetyków zapoczątkował z kolei boom na kolorowe, krzykliwe makijaże, modna stała się mocna opalenizna. A jak jest dzisiaj?

Dużą zmianą, która zaszła w ciągu ostatnich lat w kosmetologii, jest wykorzystanie coraz większej ilości urządzeń elektronicznych w salonach urody. Zabiegi oparte na kosmetykach są wypierane przez te wykorzystujące profesjonalne narzędzia. Rozwój technologii pozwala na nieinwazyjne, a dodatkowo przyjemne zabiegi. Dzięki wykorzystaniu aparatury możliwe jest osiągnięcie lepszych i trwalszych rezultatów. Działania te pomagają w odmłodzeniu skóry, usuwaniu zmarszczek czy przebarwień, umożliwiają lifting twarzy, wzmocnienie struktury i elastyczności skóry.

Wśród kosmetycznych trendów, w ostatnim czasie, na topie jest naturalny look. Kobiety w codziennym wydaniu przestały przesadnie podkreślać swoją urodę, niemodny jest już wielokolorowy makijaż, a do lamusa odchodzi mocna, sztuczna opalenizna. Ważne stało się podkreślenie naturalnego piękna, czego uczy się dziś na kursach, szkoleniach czy w kosmetycznych szkołach policealnych, jak Gowork. Na warszawskich ulicach dostrzegamy więc coraz więcej jedynie muśniętych fluidem twarzy, z podkreślonym maskarą okiem i ustami w kolorze nude – wszystko bez zbędnej przesady – ma być naturalnie i dziewczęco.

Większe wyjścia rządzą się oczywiście swoimi prawami. Makijaż może być mocniejszy, ale co ważne – stawiamy na jeden wyrazisty akcent. Zrobisz wrażenie malując usta czerwoną pomadką lub podkreślając oczy czarną bądź kolorową kredką. Nie łącz jednak tych elementów, przesadny makijaż postarza. Jeżeli chcesz zachować młody wygląd, jednocześnie przyciągając wzrok innych, najlepszym rozwiązaniem będzie mocny akcent, dzięki któremu skupisz na sobie uwagę.

Konturowanie! Stało się bardzo modne i w niezwykły sposób może podkreślić rysy, wydobyć kości policzkowe i wyszczuplić twarz. W tym przypadku także ważne, aby nie przesadzić. Konturowanie ma wyglądać naturalnie, więc pomarańczowe plamy na twarzy nie pomogą, a wręcz zaszkodzą. Ważne, aby dobrać, pasujący do cery, kolor różu i odpowiednio wymodelować rysy. W internecie można znaleźć wiele filmików, które zaprezentują jak profesjonalnie konturować twarz.

Zadbane dłonie to jeden z symboli zadbanej urody. Czyste i obcięte paznokcie świadczą o kulturze, a w dzisiejszych czasach coraz więcej kobiet, a nawet i mężczyzn dba o dłonie kompleksowo. Manicure hybrydowy, który w ostatnim czasie świeci triumfy, jest dobrym i długotrwałym rozwiązaniem na ładne paznokcie. Kolorowe wzory i ozdoby często przypominają małe dzieła sztuki. Tutaj też ważne, aby kształt paznokci wyglądał naturalnie – bawmy się kolorami i wzorami, ale odpuśćmy dobie szpony na miarę Cruelli de Mon.

Wniosek jest jeden – stawiamy na naturalność! Po latach sztuczności i mocnych makijaży czas na dziewczęcy, młodzieńczy look. Warto znaleźć wykształconego technika usług kosmetycznych, który łącząc wiedzę i doświadczenie, zdobyte w szkole Gowork, wie jak umiejętnie podkreślić urodę.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej