Strona główna » Reklama i marketing suplementu diety – czyli jak wypromować swoją markę suplementu?

Reklama i marketing suplementu diety – czyli jak wypromować swoją markę suplementu?

przez Redakcja

Suplementy diety od lat cieszą się zainteresowaniem konsumentów. Coraz więcej osób także zdaje sobie sprawę z tego, że warto dbać o siebie i swoje zdrowie. Stąd też coraz więcej wartościowych produktów pojawia się na naszym rynku i jest dostępne dla większej liczby odbiorców. Jak wprowadzić je na rynek? Jak je reklamować? Jak zadbać o to, by skutecznie dotrzeć do klientów?

Profesjonalna strona internetowa

Marketing i reklama suplementu diety powinna zaczynać się od zaprojektowania profesjonalnej i wiarygodnej strony internetowej. Współcześni konsumenci zaczynają poszukiwania informacji na temat konkretnego suplementu właśnie od sprawdzenia informacji w internecie. Dobrze jest to wykorzystać i przygotować specjalnie z myślą o potencjalnych konsumentach stronę, która dostarczy im wszystkich niezbędnych informacji na temat suplementu. Dzięki temu będą oni mogli czerpać wiedzę z wiarygodnego źródła. Należy pamiętać o umieszczeniu na stronie:

  • zalecanej dziennej porcji do spożycia,
  • informacji o przechowywaniu suplementu,
  • informacji o składzie jednej kapsułki,
  • klauzuli, że suplement diety nie może stanowić substytutu zróżnicowanej diety,
  • informacji o producencie i podmiocie odpowiedzialnym,
  • opinie dotychczasowych klientów. Ułatwi to kolejnym osobom podjęcie decyzji o zakupie. Strona internetowa ze sklepem daje możliwość generowania zarobków bez pośredników. Pomoże ona także w kontakcie z handlowcami, hurtowniami i dystrybutorami.

Pozycjonowanie

Jeśli mówimy o stronie internetowej, to nie możemy pomijać też pozycjonowania jej. Jest to ogół czynności, jakie są podejmowane, by strona internetowa ukazywała się jak najwyżej na liście wyników wyszukiwania. Wiele badań wykazało, że większość użytkowników nawet nie zagląda na drugą stronę wyników. Oznacza to, że jeśli chcesz, by użytkownicy mogli dowiedzieć się więcej na temat sprzedawanego przez Ciebie suplementu diety, to musisz ułatwić im znalezienie Twojej strony. Pozycjonowanie wpływa na wyniki organiczne wyszukiwania. Możesz też skorzystać z Google Ads i upewnić się, że Twoja strona www będzie wysoko w tzw. wynikach nieorganicznych. To także bardzo skuteczna metoda docierania do odbiorców.

Media społecznościowe

W dzisiejszych czasach każda agencja marketingowa doskonale wie, że nie wolno ignorować i zaniedbywać mediów społecznościowych. Wprowadzając na rynek markę suplementów, koniecznie trzeba być obecnym w social mediach. Wiarygodności marce dodają prowadzone regularnie konta oraz duża aktywność na nich. Dzięki rozbudowanym profilom można docierać do różnych grup społecznych, w tym także do grupy docelowej suplementu. Warto też pamiętać, że w mediach społecznościowych można skorzystać ze wsparcia influencerów w promowaniu marki. Są to osoby znane, szanowane w pewnych kręgach, których opinie mają wpływ na innych ludzi. Zdarza się, że wystarczy tylko, że umieszczą na swoim profilu zdjęcie jakiegoś produktu, by użytkownicy zaczęli się nim zainteresować. Oczywiście planowanie współpracy nie jest łatwe i nie zawsze jest opłacalne. Dlatego też przed jej podjęciem bardzo ważne jest wykonanie researchu.

Artykuły sponsorowane

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest umieszczanie sponsorowanych treści na różnego rodzaju portalach. Najlepiej jest szukać tych, które zajmują się tematyką związaną ze zdrowym trybem życia i urodą. Oczywiście przy wyborze odpowiedniej strony do umieszczenia artykułu, trzeba upewnić się, że portal jest skierowany do tej samej grupy docelowej, co sam suplement. Profesjonalna agencja marketingowa z pewnością doradzi co do wyboru najlepszego medium, które będzie najbardziej wiarygodne dla odbiorców, a także zapewni lepsze ceny zakupu artykułów sponsorowanych.

Content marketing

Content marketing to wszelkie działania reklamowe, oparte o profesjonalne treści. Mogą być realizowane w postaci wspomnianych artykułów na blogu firmowym, ale również w postaci wideo na Youtube, podcastów, ebooków, poradników dotyczących zdrowia i diety. Marketing treści pozwoli w łatwy sposób zbudować wizerunek eksperta w swojej dziedzinie, a także zainteresować klientów i klientki treścim, realizowanymi wokół Twojej marki. Content marketing to również infografiki, podsumowania, raporty, które wzbudzając zaciekawienie innych osób mogą się rozchodzić w social mediach i na innych serwisach w sposób wirusowy.

Programy partnerskie, czyli afiliacyjne

To bardzo ciekawy sposób do docierania do nowych odbiorców. Polega on na współpracowaniu z różnego typu pośrednikami — firmami, influencerami, czy ewangelistami marki, którzy w zamian za określony procent od sprzedaży pośredniczą w zdobywaniu nowych zamówień. To bardzo dobra metoda zwłaszcza dla marek, które dopiero wchodzą na polski rynek i jeszcze nikt nie wyrobił sobie o nich zdania. Współpraca na zasadzie afiliacji może być milowym krokiem na drodze do wzrostu popularności suplementu.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat reklamowania suplementów diety? Sprawdź blog Warszawskiej Grupy Mediowej – agencji specjalizującej się w marketingu suplementów.

Więcej: https://warszawskagm.pl/blog/jak-reklamowac-suplement-diety/

Materiał zewnętrzny

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej