Strona główna » Skuteczny preparat na wszy i gnidy

Skuteczny preparat na wszy i gnidy

przez Redakcja
sposób na wszy i gnidy

Szacuje się, że aż połowa dzieci w wieku do 3 lat narażona jest na kontakt z wszami. W XXI wieku zwalczanie wszy wciąż stanowi trudne wyzwanie i jest prawdziwą zmorą żłobków, przedszkoli i szkół podstawowych. Dorośli najczęściej zarażają się od dzieci. Czym powinien charakteryzować się odpowiedni preparat na gnidy i wszy?

Zwalczanie wszy, czyli nie lada wyzwanie

Wszy należą do bardzo żywotnych organizmów, dlatego praktycznie nie da się ich usunąć, stosując tradycyjne zabiegi higieniczne. Dokładne umycie włosów nie wystarczy. Skuteczne zwalczanie wszy wymaga zastosowania preparatu, który zabije zarówno dorosłe osobniki, jak i gnidy. Pasożyty są w stanie przeżyć dobę w wodzie podgrzanej do 50 stopni Celsjusza i przynajmniej kilka godzin w ujemnych temperaturach. Poza organizmem żywiciela przeżywają nawet 36 godzin. Dodatkowo gnidy są przytwierdzone do włosów przy pomocy specjalnego niezwykle wytrzymałego spoiwa stanowiącego jednocześnie ich pożywienie. Dlatego wybór odpowiedniego preparatu na gnidy i wszy stanowi spore wyzwanie.

Preparat na wszy z środkami biobójczymi – nieskuteczny wybór

Dawniej preparaty na wszy zawierały pestycydy, przez co miały swoje wady. Środki chemiczne mocno podrażniają skórę głowy, dlatego nie są odpowiednie dla dzieci. Również w przypadku dorosłych kuracja przy użyciu tego typu preparatów nie zawsze jest skuteczna. Niektóre populacje wszy zdążyły się po prostu na nie uodpornić. Z tych względów, aby znaleźć skuteczną receptę na zwalczanie wszy, należy poszukać nowoczesnych rozwiązań.

Preparat na wszy i gnidy dla całej rodziny

Warto pamiętać, że preparat na wszy powinien być przeznaczony dla całej rodziny. Najczęściej dorośli zarażają się od najmłodszych. Wystarczy, że jeden z domowników zarazi się wszawicą, a zagrożenie błyskawicznie może dotknąć pozostałych członków rodziny. Dlatego preparat na gnidy i wszy powinien być uniwersalny. Jeśli ma służyć również najmłodszym, poza środkami biobójczymi nie powinien zawierać także parabenów i silikonu. Takie warunki spełnia Parasidose – środek, którego działanie opiera się na aktywnym kompleksie z oleju kokosowego. Jego działanie jest potrójne. Po pierwsze blokuje on układ oddechowy dorosłych osobników, co prowadzi do ich uduszenia. Poza tym niszczy chitynowy pancerz pasożytów, zabijając je przez dehydratację. Jednocześnie olej kokosowy rozpuszcza spoiwo, którymi żywią się gnidy, dzięki czemu one również umierają.

Preparat na gnidy i wszy – jednorazowa kuracja

Wszy rozprzestrzeniają się bardzo szybko nie tylko w przedszkolach i żłobkach, ale również w naszych domach. Spotkamy je między innymi w pościeli i na częściach garderoby, a także środkach higienicznych, na przykład grzebieniach. Dlatego problem warto rozwiązać samym w zarodku, korzystając z jednorazowej kuracji. To kolejna cecha, którą powinien charakteryzować się skuteczny preparat na gnidy i wszy. W przypadku Parasidose wystarczy jednorazowa kuracja trwająca 15 minut. Najlepiej, jeśli ją przejdą wszyscy domownicy.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej