Strona główna » Szaleństwo nordic walking! O sporcie, który pokochaliśmy!

Szaleństwo nordic walking! O sporcie, który pokochaliśmy!

przez Redakcja
buty trekingowe

Kto by pomyślał, że zwykłe chodzenie z kijkami łudząco przypominającymi kijki narciarskie, może sprawić tyle frajdy i zaangażować tak mocno! Tymczasem nordic walking zna już cała Polska i Europa. To także sport, w ramach którego organizowane są oficjalne mistrzostwa, zdobywane i rozdawane puchary.

Nordic walking ma wiele zalet, ale jedna z nich jest bardzo, bardzo ważna – na jego uprawianie decydują się również osoby starsze i osoby mające problemy zdrowotne. A to niezwykle istotne, bo nie ma nic cenniejszego w dbaniu o własne zdrowie, niż profilaktyka, zwłaszcza w słusznych latach. Dobre buty trekkingowe, kijki i trochę zapału – to na początek wystarczy!

Nordic walking – jak robić to dobrze?

Nordic walking to nic innego niż nieco szybszy marsz (tempo oczywiście należy dostosować do umiejętności), przy którym używamy również specjalnych kijków. Wiele osób na początku zabiera ze sobą zwykłe kijki narciarskie, bo i one zdadzą egzamin przy początkujących. Później jednak warto zainwestować w kijki do nordic walking, które mają o wiele łagodniejsze zakończenia na dole, dzięki czemu łatwiej z nimi spacerować. Chodzenie z kijkami wprawia ciało w systematyczny, powtarzalny ruch i uruchamia wiele partii mięśni. Odciążamy przy tym jednak stawy i kręgosłup, a to ważne zwłaszcza przy osobach starszych. Ruch ma wspaniały wpływ na układ krążenia i układ oddechowy, dlatego tak ważne jest, by dbać o swoje ciało w ten właśnie sposób. 

Sport to zdrowie, jednak nie wolno zapominać o tym, by do jego uprawiania zapewnić ciału odpowiednie warunki. Wspomniane wcześniej profesjonalne kijki to jeden z kroków ku dobremu nordic walking. Konieczne są również dobre buty. Odstawmy trampki i zwykłe obuwie, zainwestujmy w buty trekkingowe. Damskie i męskie modele dla osób w różnym wieku możemy kupić przez Internet, a to z pewnością jedna z lepszych inwestycji we własne zdrowie. 

W jakich butach uprawiać nordic walking?

Niezależnie od tego, czy trenujemy nordic walking już dłuższy czas, czy dopiero zaczynamy swoją przygodę z tym pięknym sportem – warto zainwestować w dobre obuwie. Przy długich, technicznych marszach zwykłe obuwie noszone na co dzień może nie zdać egzaminu. Dlatego konieczne będą buty trekkingowe. Co takiego w nich jest, że są tak ważne?

  • Dobra amortyzacja – nordic walking uprawiamy na zewnątrz, zatem chodzimy często po twardym, nierównym gruncie. Buty z odpowiednią amortyzacją pomagają w utrzymaniu dobrej kondycji stawów i kręgosłupa. To inwestycja w dalsze kilometry nordic walking, pokonywane z przyjemnością i bez bólu. 
  • Bezpieczna podeszwa – nawet jeśli chwilę temu spadł deszcz, a my mamy zamiar wybrać się na trening nordic walking – w obuwiu trekkingowym nie musimy obawiać się śliskiej nawierzchni. Podeszwa ma na tyle dobrą przyczepność, że uchroni nas przed ewentualnymi poślizgnięciami i powstałymi wskutek tego urazami. To bardzo ważne dla osób w każdym wieku. 

Jeśli więc uprawiasz nordic walking lub robi to Twoja mama, tato, czy babcia – spraw im dobre obuwie. Bo zdrowie jest najważniejsze!

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej