Strona główna » Jakie kasy fiskalne sprawdzą się w salonie kosmetycznym?

Jakie kasy fiskalne sprawdzą się w salonie kosmetycznym?

przez Redakcja

1 stycznia 2015 roku wejdzie w życie Rozporządzenie MF w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących. Nowe przepisy spowodują, że kolejne grupy podatników będą musiały zainstalować urządzenia fiskalne. Obowiązek ten obejmie także fryzjerów, kosmetologów i kosmetyczki. Jaki model kasy wybrać, aby usprawniła ona funkcjonowanie firmy?

Zakup kasy krok po kroku

Zainstalowanie kasy fiskalne wymaga od przedsiębiorcy przestrzegania określonych w przepisach procedur. Kupno urządzenia to bowiem nie wszystko. Najpierw należy dokonać rozważnego wyboru, tak, aby kasa spełniła nie tylko aktualne, ale także przyszłe oczekiwania salonu kosmetycznego lub kosmetologicznego. Następnym krokiem jest złożenie do Urzędu Skarbowego, co najmniej jeden dzień przed rozpoczęciem ewidencji, Zgłoszenia o planowanej liczbie kas i miejscu ich użytkowania. Później kasa zostaje uruchomiona, przez uprawnionego serwisanta, w trybie fiskalnym. Na koniec trzeba jeszcze dokonać zgłoszenia urządzenia, ponownie do Urzędu Skarbowego, najpóźniej do siódmego dnia od momentu fiskalizacji. Po przejściu przez wszystkie etapy przedsiębiorca otrzyma numer ewidencyjny, który należy umieścić w widocznym miejscu na kasie.

Wybór kas i drukarek fiskalnych jest bardzo duży. Na polskim rynku są oferowane zarówno najprostsze urządzenia, jak i rozbudowane rozwiązania technologiczne – stwierdza Marcin Ciechowicz, Szef Serwisu w Polskim Centrum Kas Fiskalnych. Decydując się na kupno kasy warto pamiętać o tym, że powinna ona przede wszystkim wspomóc pracę w salonie, a nie przeszkadzać w codziennych obowiązkach. Urządzenie dla salonu fryzjerskiego lub kosmetycznego powinno być funkcjonalne, niewielkie i solidnie wykonane. Ważnymi funkcjami są m.in.: możliwość stosowania precyzyjnych nazw towarów lub usług oraz sposób przechowywania kopii paragonu fiskalnego – dodaje ekspert PCKF.

Kasy idealne do pracy w salonach kosmetycznych

Przy świadczeniu usług kosmetycznych, kosmetologicznych lub fryzjerskich, świetnie sprawdzą się niewielkie, lekkie kasy fiskalne, które zaoferują duży komfort pracy i uznanie w oczach klientów. Przykładami takich urządzeń są Posnet Mobile HS EJ, Novitus Nano E oraz Elzab K10.

Pierwsza z wymienionych kas, czyli Posnet Mobile HS EJ, może się pochwalić najmniejszymi gabarytami. Jej wymiary to zaledwie 46 x 86 x 158 mm (wysokość, szerokość, długość), a waga – tylko 400 g! Urządzenie zmieści się do torebki na ramię, ale można je przenosić także w specjalnym pokrowcu. W przypadku działalności stacjonarnej, Mobile HS EJ zmieści się prawdopodobnie na każdym stanowisku pracy. Co więcej, kasa została wyposażona w błyskawiczny mechanizm drukujący i pozwala na definiowanie klawiszy funkcyjnych.

Novitus Nano E jest mobilnym urządzeniem rejestrującym, które posiada moduł elektronicznej kopii paragonów. Dzięki temu kasa umożliwia przechowywanie ważnych dokumentów w formie cyfrowej. Co więcej, kasa zapewnia korzystanie z alfanumerycznej klawiatury, na której umieszczono sylikonową nakładkę zapewniającą odporność na wnikanie pyłu lub płynu. Poza tym, Nano E charakteryzuje się niewielkimi wymiarami i lekką konstrukcją.

Ostatnią z wspomnianych kas jest Elzab K10, czyli pierwsze urządzenie fiskalne wyposażone w kolorowy panel dotykowy. Model ten oferuje nie tylko przyjazną obsługę i nowoczesny design, ale także dostęp do najważniejszych funkcji. Kasa zapisuje kopie potwierdzeń sprzedaży w formie elektronicznej, szybko i sprawnie współpracuje z innymi urządzeniami oraz posiada dwukomponentową, solidną konstrukcję. Oprócz tego, zamawiając K10 można wybrać jeden z trzech kolorów obudowy: biało-pomarańczowy, szaro-zielony lub czarno-pomarańczowy.

Przed zakupem urządzenia warto pamiętać o jeszcze jednej kwestii. Przedsiębiorcy mogą wybrać dowolnego producenta oraz dystrybutora, ale konkretna kasa powinna posiadać aktualną homologację GUM.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej