Strona główna » Możliwości zarobkowe konsultantki kosmetycznej

Możliwości zarobkowe konsultantki kosmetycznej

przez Redakcja
konsultantka kosmetyczna

Każdy z Nas wielokrotnie słyszał o możliwościach jakie daje praca konsultantki kosmetycznej. Jest to zajęcie dodatkowe, które możemy robić przy okazji i w preferowany przez Nas sposób. To od Nas całkowicie zależy ile zaangażujemy czasu w tą pracę i jakie metody wdrożymy aby skutecznie pozyskiwać klientów. Dla wielu osób jest to okazja dla zarobienia dodatkowej gotówki ale są i tacy, którzy całkowicie się z tego utrzymują.

Jak zostać konsultantką kosmetyczną?

Firm kosmetycznych działających w branży sprzedaży bezpośredniej jest bardzo dużo. Bez wątpienia liderem na rynku polskim jest to firma AVON, która od ponad 150 lat prężnie się rozwija i pomaga wielu kobietom stać się niezależna. Konto konsultantki Avon założyć możemy na stronie konsultantka.pl gdzie po wypełnieniu formularza rejestracji otrzymamy dane do logowania do swojego konta w klubie Avon. Na podany przez Nas adres w formularzu przyjdą także materiały przydatne do pracy każdej konsultantki. Są to między innymi katalogi, próbki, broszury, program z nagrodami.

Jak zalogować się do konta konsultantki?

Aby zalogować się na konto konsultantki Avon należy przejść do panelu logowania klubu Avon. W tym celu trzeba przejść na stronę www.avon.pl gdzie prawym górnym rogu należy kliknąć ikonę: Klub AVON. Po zalogowaniu się danymi personalnymi, które otrzymaliśmy po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego w prawym górnym rogu możemy kliknąć: Zamówienia. W tym momencie możemy już zamawiać interesujące Nas kosmetyki z rabatem przez wpisywanie kodów dostępnych przy każdym produkcie w katalogu.

Jak zarabia konsultantka?

Konsultantka zarabia dzięki temu, że sama posiada rabat. W przypadku firmy Avon rabaty wynoszą od 15% do 40%. Wysokość rabatu zależy od wielkości składanych przez Nas zamówień:

– Od 0 zł – 15%
– Od 250 zł – 20%
– Od 400 zł – 25%
– Od 850 zł – 30%
– Od 1600 zł – 35%
– Od 4500 zł – 40%

Warto też mieć na uwadze oferty specjalne z katalogu Focus. Możemy tam znaleźć świetne propozycje kosmetyków z rabatem nawet do 45%. Katalog Focus to broszura dedykowana konsultantką z ofertami przeznaczonymi wyłącznie dla nich.
Gdy już wiemy jaki mamy rabat na Nasze zamówienie możemy zorientować się ile wyniosą Nasze zarobki. Przykładowo jeśli zamówimy na kwotę 400zł w danym katalogu to uzyskamy rabat na poziomie 25%. Mimo że cena katalogowa wynosi 400zł to po rabacie za takie kosmetyki zapłacimy 25% mniej czyli dokładnie 300zł. Gdy kosmetyki przyjdą do Nas i wydamy je Naszym klientom w cenach katalogowych to różnica zwana marżą trafi do Nas. W tym przypadku zarobimy dokładnie 100zł.

Dlaczego warto pomyśleć o własnym koncie konsultantki?

Zajęcie konsultantki to zajęcie całkowicie niezobowiązujące. Po założeniu konta tak naprawdę nigdy nic nie musimy zamówić. Wiele konsultantek zamawia wyłącznie na własne potrzeby co jakiś czas. Są i takie osoby, które w całości zaangażowały się w sprzedaż produktów i świetnie realizują się w tej roli. Możliwości tutaj mamy naprawdę dużo, a sama sprzedaż odbywa się często bez Naszego udziału. Większość konsultantek sprzedaje produkty swoim znajomym i rodzinie. Nie musimy w tym momencie namawiać nikogo na zakup kosmetyków u Nas. Wystarczy zapytać potencjalnego klienta czy może chciałby zobaczyć aktualny katalog – reszta odbędzie się bez Naszej dodatkowej interwencji. Wiele osób bardzo chętnie poprosi o katalog i albo wybierze coś od razu albo prześle Nam kody produktów, które mamy zamówić. Pozyskując od 5-8 stałych klientów możemy realizować naprawdę duże zamówienia co katalog i cieszyć się dodatkowym przypływem gotówki.

Najbardziej znane metody sprzedaży kosmetyków

Metod sprzedaży kosmetyków jest bardzo dużo. Dawniej wszystkie konsultantki sprzedawały w modelu sprzedaży bezpośredniej. Była to sprzedaż w 100% oparta na relacji gdzie przez kontakt ze znajomymi i rodziną przy okazji sprzedawane były kosmetyki. Dzisiaj wiele osób działa w tym modelu i okazuje się on nadal bardzo skuteczny jednak wiele osób próbuje swoich sił również w inny sposób. Do najbardziej znanych metod zaliczyć możemy:

  • Własny sklep internetowy bądź sprzedaż kosmetyków na portalach aukcyjnych
  • Sprzedaż w Social Media. Często jest ona realizowana przez zorganizowane webinary, gdzie konsultantka sprzedaje gotowe zestawy w specjalnych cenach.
  • Sprzedaż sąsiedzka przez wrzucanie katalogów ze swoimi danymi do skrzynek
  • Własny sklep stacjonarny
  • Wystawianie stoiska na festynach
  • Wysyłanie spersonalizowanego iKatalogu

Ta ostatnia metoda jest w ostatnim czasie szczególnie popularna. Umożliwia ona wysłanie do klientów katalogu online, który jest interaktywny i daje możliwość zamówienia online u konsultantki. Wielu klientów ceni sobie szczególnie tą bezkontaktową formę zamawiania. Z pewnością metody z wykorzystaniem Internetu staną się jeszcze bardziej popularne w dobie pandemii.

Podsumowanie

Jak widać pomysłów na sprzedaż jest naprawdę dużo i każdy z pewnością może znaleźć coś dla siebie. To od Nas zależy w jaki sposób będziemy chcieli rozwinąć swoje działania. Każdy pomysł może okazać się dobry dlatego warto nieraz zaryzykować by wzmocnić skuteczność Naszych działań.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej