Strona główna » Opalanie bez ryzyka – opalanie natryskowe

Opalanie bez ryzyka – opalanie natryskowe

przez Redakcja

Słońce – jest idealne dla poprawy nastroju, powoduje wydzielanie endorfin, a to hormony szczęścia. Słońce kochamy chyba wszyscy, niestety nie z wzajemnością. Szczególnie osoby o skórze jasnej i wrażliwej powinny uważać. To, że promieniowanie słoneczne niszczy skórę wie większość osób. Rozwiązaniem jest opalanie natryskowe. 

Opalaj sie bezpiecznie

Niestety to nie wszystkie negatywy jego działania – słońce przyczynia się do zmian w DNA, a to już może prowadzić do raka skóry. Naukowcy przestrzegają – bezpieczne opalanie nie istnieje. Niestety nie od wczoraj wiadomo, że kobiety kochają pozłoconą słońcem skórę. Jeśli marzycie o pięknej opaleniźnie jest dobra wiadomość – naukowcy są w błędzie albo nigdy nie słyszeli o opalaniu natryskowym!

O opalaniu słów kilka

Hebanowa, pięknie opalona skóra wygląda ponętnie i zdrowo. Niestety zdrową nie jest, bo opalenizna to reakcja adaptacyjna, stanowiąca obronę skóry przed atakiem słońca i wbrew obiegowym sądom nie chroni nas ona przed jego zgubnym działaniem. Mitem jest też twierdzenie, że krótki urlop na słonecznych plażach z pewnością nam nie zaszkodzi, a wydobędzie z nas piękno. Otóż, jak mówi dr Wojciech Rybak z wrocławskiej kliniki medycyny estetycznej Ars Estetica, skóra nieprzygotowana do słońca bardziej narażona jest na czerniaka – najgroźniejszego raka skóry. Co więcej “szybkie opalanie” skutkuje poparzeniami, a spieczona skóra będzie też szybko schodzić, co nie wygląda ani estetycznie, ani nie jest przyjemne.

Schorzeń, których możemy się nabawić pod wpływem nadmiernej ekspozycji na słońce jest całe mnóstwo: od poparzeń, przez alergie, szybsze starzenie się skóry i wreszcie przebarwienia. A takiej pamiątki po letnich wojażach z pewnością nie chcemy. W najnowszych badaniach, dotyczących wpływu promieniowania UV na skórę i jego związku z chorobami nowotworowymi, naukowcy stawiają sprawę jasno “każde opalanie jest niezdrowe” szkodzi zarówno solarium, jak i naturalne promienie słońca, które przyczynia się do zmian w DNA, co prowadzić może do raka skóry. Wydaje się, że bicie na alarm przez naukowców nie pomaga, moda na opalanie trwa. Od kiedy Coco Chanel pokazała światu pięknie skrojony kostium kąpielowy, kobiety oszalały – każda chciała go mieć i idealnie się w nim prezentować. A wiadomo, że nawet najpiękniejszy strój kąpielowy traci swój urok na bladym jak papier ciele. Opalenizna to nasza najpiękniejsza letnia ozdoba. Dla wszystkich pań, którym opalenizna dodaje uroku i seksapilu jest dobra wiadomość: opalanie bez ryzyka jest możliwe. I wcale nie chodzi o jego wysokość filtr, a o jeszcze bardziej bezpieczną formę opalania – opalanie natryskowe. Opalanie bez ryzyka? To opalanie natryskowe- zdrowy sposób na walkę z bladością.

Sekret opalania natryskowego

Opalanie natryskowe to jedyna bezpieczna alternatywa dla naturalnych promieni słońca i solarium. Na naszym rynku to wciąż nowość, za oceanem to najpopularniejsza wśród hollywoodzkich gwiazd metoda na hebanową barwę bez męczącego przebywania na  słońcu. Wystarczy zaledwie kilka minut, by nasze ciało pokryło się pięknym kolorytem. Efekt w postaci lekkiego pocałunku słońca na skórze widoczny jest natychmiast, jednak dopiero po kilku godzinach od zabiegu skóra się zezłoci do brązowego odcienia. Nierzadko uzyskany efekt jest dużo bardziej naturalny od tego uzyskiwanego pod wpływem naturalnego słońca, nie mówiąc już o lampach w solariach. Odcień płynu, wykorzystywanego w opalaniu natryskowym pasuje bowiem do wszystkich fototypów skóry. Obecnie jednak w renomowanych salonach kosmetycznych możemy wybrać odcień opalenizny. Takim przykładem może być system opalania natryskowego SunFX. Firma oferuje kilka odcieni płynów do opalania, dzięki czemu jeszcze precyzyjniej możemy dopasować opaleniznę do naturalnego fototypu cery. Ale jak działa to fenomenalne urządzenie, które spray zamienia w hebanową barwę? Cały sekret tkwi w trzech literach – DHA. DHA to dihydroksyaceton, wyjątkowa substancja, którą odkryto przed 90-cioma laty i dzięki stopniowemu ulepszeniu, dziś daje świetne efekty opalające, nieporównywalnie lepsze od promieniowania UV, a co najważniejsze bezpieczniejsze – mówi dr Wojciech Rybak z Ars Estetica.

Przed i po zabiegu: czyli jak się przygotować do opalania natryskowego i co zrobić by efekt był długotrwały?

Tak jak do wyjścia na plażę, tak do zabiegu opalania natryskowego skórę trzeba przygotować. Szczególną uwagę należy zwrócić na miejsca o pogrubionej skórze, a więc kolana i łokcie. Najlepiej wykonać peeling, wówczas będziemy mieć pewność, że preparat opalający rozłoży się równomiernie. Choć sprzęt marki SunFX stosowany do zabiegu opalania natryskowego wyposażony jest w regulator przepływu płynu, dając wysoką precyzję, to przed zabiegiem warto upewnić się czy na ciele nie ma makijażu, kremu i innych preparatów, wówczas będziemy mogli cieszyć się muśniętą słońcem skórą bez żadnych plam. By plam nie było także na ubraniu po aplikacji SunFX trzeba się upewnić, czy skóra jest sucha. Preparat jednak dość szybko schnie, co więcej urządzenie wyposażone jest w specjalny system suszący. Bezpośrednio po zabiegu wstrzymajmy się też z prysznicem, nie panikujmy jednak, jeśli w jego trakcie część brązu zmyje się? Opalenizna nadal utrwala się na skórze! A jak długo utrzymuje się efekt? – Nawet do dwóch tygodni, wszystko oczywiście zależy od typu skóry i pielęgnacji po zabiegu, trwałość opalenizny przedłużyć mogą zabiegi nawilżające ? mówi dr Wojciech Rybak. Po tygodniu kolor samoczynnie blaknie, co wynika głównie z tego, że kolor pojawia się na powierzchni skóry, a nie w głębokich jej warstwach, jak ma to miejsce pod wpływem promieniowania UV – dodaje dr Rybak z Ars Estetica. Mniejsza trwałość jest jednak równoważona bezpieczeństwem.

***

“Co za dużo to niezdrowo” – powiedzenie, które jakże trafnie opisuje opalanie, w przypadku opalania natryskowego jest całkowicie chybione. Możesz opalać się ile chcesz. Przeciwwskazaniem nie jest ani jasna karnacja, ani wiek, ani nawet ciąża. Chcesz mieć hebanowe ciało jak gwiazda z Hollywood? Już nie musisz leżeć plackiem na plaży, wystarczy tylko kilka minut, a twoja skóra rozbłyśnie bez podrażnień, przebarwień czy alergii. Opalanie bez ryzyka? Opalanie natryskowe i twoje ciało spryskuje się słońcem?

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej