Strona główna » Precz z boczkami!

Precz z boczkami!

przez Redakcja

Większość z nas nie jest zadowolona ze swojego wyglądu. Codziennie zmagamy się z tuszowaniem niedoskonałości naszego ciała i ukrywaniem zbyt obfitych kształtów. Nieustannie szukamy nowych diet i sposobów na wyszczuplenie sylwetki, chodzimy na siłownię, pływamy i robimy wszystko, aby pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Co jednak gdy wszystkie te starania nie przynoszą pożądanych rezultatów, a nasze ciało nadal jest przyczyną kompleksów i niskiej samooceny? Na ratunek mogą nam przyjść miejscowe zabiegi odchudzające, takie jak Aqualyx czy Coolsculpting.

Skąd się biorą boczki?

Każda kobieta ma inną budowę i geny, dlatego też tkanka tłuszczowa u każdej z nas gromadzi się w różnych miejscach. Jest to szczególnie widoczne, gdy przybieramy na wadze. Niektóre kobiety narzekają na to, że tkanka tłuszczowa gromadzi im się na brzuchu, inne na zbyt obfite uda czy duże pośladki. Jednak zdecydowana większość z nas ma problemy z akceptacją swoich bioder oraz dolnej części pleców, czyli tak zwanych boczków. – Adipocyty, czyli napęczniałe komórki tłuszczowe, które znajdują się w okolicy bioder są nieodłącznym elementem kobiecej sylwetki. To właśnie z tych, odziedziczonych po naszych przodkach, komórek nasz organizm czerpie zapasy energii w stanie wygłodzenia. Największy wpływ na wygląd naszych bioder mają węglowodany oraz tłuszcze, dlatego też warto ograniczyć ich udział w naszej codziennej diecie – tłumaczy doktor Aleksandra Szlachic z Ośrodka Medycznego Osteomed w Krakowie.

Skuteczna walka z wrogiem

Jeżeli zrobiłaś już wszystko, żeby pozbyć się nieestetycznych wałeczków, a efektów nadal nie widać, warto pomyśleć o nieinwazyjnych miejscowych zabiegach odchudzających, takich jak Aqualyx czy Coolsculpting. Zabieg Aqualyx niszczy nawet najbardziej uporczywe komórki tłuszczowe. Wstrzyknięty w tkankę tłuszczową roztwór rozbija jej komórki, a produkty ich rozpadu są naturalnie wydalane przez organizm. Zabieg ten jest bezbolesną alternatywą liposukcji i pozwala na szybką, a co najważniejsze – bezpieczną i skuteczną redukcję tkanki tłuszczowej. Bez użycia skalpela i bez ryzyka powikłań, możemy pozbyć się przyczyny naszych kompleksów i cieszyć się ciałem, o jakim zawsze marzyłyśmy.

Problem zamrożony

Wiele zwolenniczek ma również zabieg Coolsculpting by Zeltiq, który jest innowacyjną i niezwykle efektywną metodą kształtowania sylwetki i redukcji tkanki tłuszczowej. Urządzenie precyzyjnie zamraża i rozbija komórki tłuszczowe w okolicach bioder, pozostawiając skórę oraz inne tkanki w stanie nienaruszonym. Modelowanie sylwetki zimnem jest naturalnym sposobem na pozbycie się tkanki tłuszczowej – zamrażanie wrażliwych na zimno komórek tłuszczowych powoduje ich rozpad i stopniowe obumieranie. Już po kilku miesiącach od wykonania zabiegu są one wydalane przez organizm w procesie metabolicznym. Coolsculpting jest idealny dla osób z prawidłową wagą ciała, którym nie udało się zlikwidować tkanki tłuszczowej w okolicy bioder, pomimo odpowiedniej diety redukcyjnej i aktywności fizycznej. – Jestem zachwycona wyglądem moich bioder po zabiegu metodą Zeltiq. Straciłam prawie 5 cm w obwodzie! Teraz doskonale czuję się we własnej skórze – mówi 30-letnia Zuzanna.

Dbaj o siebie 24/7!

Zarówno Aqualyx, jak i Coolsculpting by Zeltiq nie są zabiegami odchudzającymi, a modelującymi sylwetkę. Warto więc pamiętać o zdrowej diecie bogatej w warzywa, owoce, białka i pełnoziarniste pieczywo. Duży wpływ na nasz wygląd oraz ilość komórek tłuszczowych w naszym organizmie ma również aktywność fizyczna. Dlatego też pomyślmy nad tym jakie ćwiczenia sprawiają nam największą przyjemność i ruszmy się!

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej