Strona główna » Jak jazda konna wpływa na sylwetkę?

Jak jazda konna wpływa na sylwetkę?

przez Redakcja
Jak jazda konna wpływa na sylwetkę?

Sport, który odstresowuje, pomaga przywrócić równowagę emocjonalną, a także wspiera walkę z depresją. Na jakie fizyczne zalety uprawiania jazdy konnej możesz jeszcze liczyć?

Jazda konna to nie tylko pasja, sport i hobby. Wywiera ona mocny wpływ na samorozwój, kształtuje charakter, empatię i poprawia kondycję. To jednak nie wszystkie korzyści, jakie z niej płyną. Jeżdżąc konno, możesz ukształtować swoją postawę, wymodelować sylwetkę i spalić zbędne kilogramy.

Kręgosłup podczas jazdy konnej

Zgodnie z prawidłowym dosiadem, plecy jeźdźca powinny być trzymane w pozycji prostej. Wyrabia to dobry nawyk i pomaga uniknąć garbienia się również w życiu codziennym. Jeśli jeździec narzeka, na bóle kręgosłupa po treningu, powinien popracować nad swoją pozycją, ponieważ może być szkodliwa zarówno dla niego, jak i dla konia. Warto poprosić instruktora, który obserwując z zewnątrz, będzie mógł dostrzec błędy, a także przyjrzeć się swojej postawie, na nagranym filmiku. Może rozwiązaniem problemu byłaby zmiana siodła lub zakup podkładki żelowej? Przejrzyj asortyment we wSiodle24.pl https://wsiodle24.pl/.

Ogromną rolę w prawidłowej postawie odgrywa symetria. Podczas jazdy konnej wszystkie mięśnie pleców powinny działać równomiernie i to jest dla niech ogromnie ważne. Na co dzień mamy skłonności do krzywienia kręgosłupa, nieregularnych pozycji podczas siedzenia, obciążania jednej strony pleców torebką, torbą z zakupami, lub plecakiem zarzuconym na jedno ramię.

Ortopedzi i fizjoterapeuci wspierający walkę z nieprawidłowymi przyzwyczajeniami oraz bólami pleców, które z nich wynikają, zalecają właśnie jazdę konną jako jeden z punktów terapii. Stymuluje ona utrzymania prostej postawy, a jednocześnie redukuje stres, pozwalając się mięśniom rozluźnić.

Jak jazda konna kształtuje sylwetkę?

Poza uzyskaniem wyprostowanej postawy każdy trening pozwala na spalenie kilkuset kalorii. Podczas jazdy pracuje bardzo wiele mięśni, dlatego wyraźnie wzmacnia nie tylko plecy, ale również łydki, uda, pośladki oraz brzuch. Dzięki regularnym treningom można zaobserwować spadek wagi i zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej, poprawę rzeźby nóg, a w przypadku kobiet, także wcięcie w talii.

Jazda konna pomaga wyrzeźbić ciało i nauczyć jeźdźca prawidłowej postawy. Dzięki niej masz szansę wysmuklić swoją sylwetkę, ukształtować ją, a przy tym skorzystać z całego spektrum korzyści mentalnych, które płyną z uprawiania tego sportu.

Materiał zewnętrzny

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej