Strona główna » Jaki jest niezbędny gadżet na siłowni?

Jaki jest niezbędny gadżet na siłowni?

przez Redakcja

Wysiłek fizyczny mający na celu wzmocnienie mięśni, poprawę ogólnej kondycji fizycznej, ukształtowanie i wymodelowanie sylwetki oraz wzmocnienie serca i układu krążenia czyli po prostu wizyta na siłowni, to coraz modniejszy sposób na spędzanie wolnego czasu. I dobrze, bo o zdrowie trzeba dbać. Jednak aby ten bądź co bądź spory wysiłek fizyczny był przyjemnością trzeba się do niego dobrze przygotować.

O konieczności zadbania o odpowiedni strój do ćwiczeń nikogo przekonywać nie trzeba. Nie da się swobodnie i wydajnie ćwiczyć w dżinsach, lub co gorsza – garniturze. Wizyta na siłowni w drodze z pracy do domu jest możliwa tylko pod warunkiem zabrania ze sobą stroju na zmianę.

O czym nie można zapomnieć idąc poćwiczyć w siłowni?

Wygodny strój do ćwiczeń czyli dres lub spodnie i podkoszulka, do tego wygodne, sportowe buty na miękkiej podeszwie to podstawa. Do tego zestawu koniecznie trzeba dołożyć ręcznik. Jednak myliłby się ten, kto by sądził, że będzie on potrzebny dopiero po treningu. Intensywny trening fizyczny nie tylko w przenośni ale i dosłownie wyciska z człowieka siódme poty, które trzeba wycierać by nie zalały oczu. A skoro człowiek się poci to naturalną potrzebą jest uzupełnianie płynów. W związku z tym do niezbędnych akcesoriów trzeba dodać bidon.

Bidon

Dlaczego bidon a nie butelka z wodą?

Nowoczesny bidon to coś więcej niż tylko butelka wielokrotnego użytku. Zaletą bidonów jest specjalne zamknięcie niwelujące możliwość wyciekania wody. Bidon można wrzucić do torby w dowolnej pozycji, nie trzeba dbać o to by był stale w pozycji pionowej. Wraz z bidonem można zakupić specjalny pasek pozwalający przytwierdzić bidon do biodra bądź ramienia. Jest to bardzo wygodna opcja, pozwalająca w każdej chwili sięgnąć po napój, bez konieczności schodzenia z urządzenia na którym się ćwiczy. Znacznie skraca to czas przerwy w treningu. Dla laika może to być bzdura, ale osoba regularnie ćwicząca z pewnością doceni takie rozwiązanie. Do bidonu można też zakupić specjalny pokrowiec z kieszeniami na dokumenty bądź telefon. Mimo iż ideałem jest trening bez telefonu nie jest tajemnicą, iż są osoby, które ze względu na pełnione funkcje nie mogą sobie pozwolić na wyłączenie bądź nieodbieranie telefonu. Dobry bidon powinien mieć wyprofilowany, ergonomiczny kształt, pozwalający na łatwe i pewne chwycenie butelki. Niby banał, ale podczas treningu utrzymanie okrągłej plastikowej butelki w spoconej dłoni nie jest tak proste jakby się mogło wydawać.

Regularne treningi w siłowni to nawyk przeradzający się z czasem w styl życia. Nic nie sto na przeszkodzie by styl ten jeszcze bardziej podkreślić spersonalizowanym bidonem. Indywidualna grafika to nie tylko ozdoba, to także pewnego rodzaju wizytówka sportowca. Szczególnie jeśli umieścimy na niej życiowy rekord np. w wyciskaniu sztangi.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej