Strona główna » Regularne ćwiczenia to najlepsza dieta

Regularne ćwiczenia to najlepsza dieta

przez Redakcja

Samodyscyplina i konsekwencja, dużo ruchu oraz zdrowa, zbilansowana dieta ? to cztery główne składniki sukcesu w odchudzaniu. Wszystkie łączy jeden wspólny mianownik.

R jak regularność

Podczas odchudzania najważniejsza jest regularność. Nieważne, jaką aktywność fizyczną wybierzesz: bieganie, rower, czy fitness ? ważne abyś działała systematycznie. Podobnie sytuacja ma się z odżywianiem. Nieważne jaką dietę stosujesz ? dietetycy zgadzają się z jednym. Nasz organizm powinien otrzymywać porcję energii 5 razy dziennie- średnio co trzy godziny.

– Podczas odchudzania korzystałam z porad dietetyka, który kładł bardzo duży nacisk na kwestię śniadania oraz kolacji. Nie pozwalał mi omijać ich w ciągu dnia w mojej diecie ? mówi Marta, 28-latka z Warszawy.

Pierwszy posiłek uznawany jest za najważniejszy spośród wszystkich. Powinien dostarczać ok. 20% dziennego zapotrzebowania na kalorie. Dzięki temu od wczesnych godzin zapewniamy organizmowi sporą porcję energii, która przekłada się na lepsze samopoczucie i większą motywację do walki o wymarzoną sylwetkę. Lekka kolacja z kolei pomoże nam walczyć z pokusą najadania się wieczorem. Ważne aby ostatni posiłek zjeść trzy godziny przed snem.

Wielkim wrogiem odchudzania są zaparcia. Wg badań cierpi na nie co druga kobieta i co czwarty mężczyzna.

?W diecie odchudzającej bardzo ważną rolę odgrywa błonnik, który pobudza przemianę materii i pomaga regularnie eliminować nagromadzone w organizmie toksyny – mówi Małgorzata Zdrojewska, dietetyk współpracująca z firmą Good Food. ? Poza tym ?pęcznieje? w żołądku, zapewniając uczucie sytości przez wiele godzin od jego spożycia. W efekcie ogranicza łaknienie i pomaga w walce z nadwagą.

Źródłem błonnika pokarmowego są rośliny strączkowe, niektóre owoce i warzywa. Jednym ze sposobów na jego ?znalezienie? podczas śniadania lub kolacji jest zastąpienie białego chleba – lekkim pieczywem wysokobłonnikowym. Jedną z propozycji może być np. lekkie pieczywo Wysoki Błonnik. Dodatek krojonych pełnych ziaren zbóż czynią z tego produktu bogate źródło tego składnika.

Ostatnią regularną czynnością w walce z nadwagą jest ruch. Wszystko jedno co robisz, ważne aby było powtarzane. Tym samym mamy już wszystkie elementy układanki: kiedy już zmobilizujesz się do ćwiczeń – bardziej przykładasz się do komponowania diety i zwracasz uwagę na to, co jesz. I w drugą stronę – jeśli odpowiednio się odżywiasz – systematycznie ćwicząc – szybciej zobaczysz efekty swoich starań.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej