Strona główna » Metody nieinwazyjnego i skutecznego modelowania sylwetki

Metody nieinwazyjnego i skutecznego modelowania sylwetki

przez Redakcja
modelowanie sylwetki

Obecnie wyróżnić można wiele nowoczesnych metod zabiegowych, które pozwalają na bezinwazyjną poprawę wyglądu zewnętrznego pacjentów poprzez odpowiednie modelowanie sylwetki. W przeciwieństwie do chirurgii plastycznej, procedury medycyny estetycznej nie wymagają rekonwalescencji i wywołują mniej skutków ubocznych.

Zabiegi te wykorzystywane są zarówno do ujędrniania skóry, jak i redukcji przebarwień, eliminacji cellulitu czy usuwania nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Do ich zalet należy nie tylko bezpieczeństwo stosowania, ale również wysoka efektywność modelowania sylwetki.

Mechaniczny resurfacing

Do szczególnie polecanych zabiegów medycyny estetycznej należy mechaniczny resurfacing, który pozwala na efektywne usuwanie rozstępów. Jego zastosowanie sprawdza się również do redukcji innych problemów skórnych, takich jak bruzdy czy blizny. Zabieg ten może być przeprowadzony z wykorzystaniem urządzenia Bloomea, które bazuje na innowacyjnej technologii Trio MML. Łączy ona w sobie mikrowibracje wysokiej częstotliwości, makroeksfoliację oraz luminoterapię.

Zestawienie ze sobą tych funkcjonalności stosowane jest zarówno w konwencjonalnej kosmetologii, jak i specjalistycznym leczeniu. Mechaniczny resurfacing poprawia napięcie skóry, nawilża ją oraz dotlenia, dzięki czemu korzystnie wpływa na poprawę sylwetki. Obszary zabiegowe obejmują m.in. biust, brzuch, ramiona czy uda. Zabieg ten bardzo dobrze radzi sobie z rozstępami każdego typu, w tym bliznowymi, siatkowymi czy wieloletnimi. Za jego pomocą możliwa jest też redukcja zmarszczek.

Laser hybrydowy

Laser hybrydowy znajduje zastosowanie w modelowaniu sylwetki poprzez bezbolesną redukcję wielu niedoskonałości. Zabieg z jego wykorzystaniem zalecany jest do usuwania nadmiernego owłosienia, leczenia rumienia czy termalizacji trądziku. W przypadku przeprowadzenia procedury urządzeniem The Epi Lab, uzyskać można szybkie i dobre efekty nawet na skórze opalonej. Zabieg ten jest bezpieczny dla każdego fototypu skóry i może być realizowany przez cały rok.

Na uwagę zasługuje też specjalny system, który chroni przed oparzeniami. Laser hybrydowy znajduje zastosowanie również w przypadku urządzenia Neocare Sinapsi. Zabieg ten opiera się na wprowadzaniu do skóry właściwej specjalnego preparatu Fillerjalux, zapewniającego odpowiednie odżywienie i zagęszczenie. Procedura ogranicza widoczność rozstępów dzięki unikalnej formule substancji aktywnych.

Unikalne połączenie wielu technologii

Do wyjątkowo skutecznych metod modelowania sylwetki należy realizacja zabiegów, które bazują na połączeniu wielu różnych rozwiązań technologicznych. Za szczególnie efektywne uznawane są systemy pozwalające na jednoczesne usuwanie punktów tłuszczowych oraz ujędrnianie skóry. Do tego rodzaju urządzeń medycznych należy Eximia Titanium, czyli jeden ze sprzętów dystrybuowanych przez firmę BiNatural.

System ten opiera się na kilku różnych technologiach – laseroterapii, eksfoliacji o działaniu chemiczno-mechanicznym, endomasażu, polu magnetycznym oraz iniekcji fosfatydylocholiny. Ich korelacja pozwala na efektywne modelowanie sylwetki, w tym poprzez lifting oraz mezoterapię bezigłową. Za pośrednictwem tego zabiegu możliwa jest także redukcja cellulitu – zarówno włóknistego, jak i cyrkulacyjnego.

Odbudowa komórkowa

Sposobem na bezinwazyjne i skuteczne modelowanie sylwetki jest też zabieg odbudowy komórkowej, przeprowadzany w procesie detoksykacji. Zabieg ten zrealizować można za pomocą systemu Iyashi Dome. W jego przebiegu aktywowana jest specjalna proteina życia, która zahamowuje rozwój wolnych rodników oraz ogranicza niekorzystny wpływ procesów egzogennych i endogennych w obszarze zewnętrznym oraz na poziomie tkanek głębokich. Procedura ta regeneruje mięśnie i przeciwdziała starzeniu się skóry, co wywiera bardzo korzystny wpływ na ogólny wygląd sylwetki i odmładza organizm.

Zabieg z wykorzystaniem urządzenia Iyashi Dome opiera się na zaawansowanej technologi FIR, która opracowana została przez organizację NASA i rząd Japonii. Odbudowa komórkowa stanowi obecnie jeden z najbardziej bezpiecznych sposobów na wymodelowanie ciała.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej