Strona główna » Czy dieta wegetariańska może być pełnowartościowa? Przyjmijcie wyzwanie i zostańcie wege na miesiąc…różnice zauważycie i poczujecie

Czy dieta wegetariańska może być pełnowartościowa? Przyjmijcie wyzwanie i zostańcie wege na miesiąc…różnice zauważycie i poczujecie

przez Redakcja
dieta wegetariańska

Wiele mówi się o tym jak ważna jest zbilansowana dieta dla naszego organizmu i zdrowia. Ale bądźmy szczerzy wciąż wiele osób raczej nie odżywia się zdrowo. Ponadto wśród różnych rodzajów diet narosło sporo mitów. Nie inaczej jest w przypadku diety wegetariańskiej, która jeszcze kilkanaście lat temu nie była traktowana poważnie, a wręcz przeciwnie, wegetarian uznawano za osoby, które jedzą tylko sałatę. Ale tak naprawdę dieta wege jest bardzo zdrowia, kluczem do sukcesu jest tutaj właściwe zbilansowanie. Zatem jeżeli zastanawiacie się, czy może być pełnowartościowa, to odpowiedź brzmi: TAK. Warto więc podjąć wyzwanie i zostać wege na miesiąc. Różnice zobaczycie i poczujecie bardzo szybko. Poznajcie więc zalety stosowania takiej diety. Przedstawimy Wam także kilka rad, dzięki którym zbilansowanie jej będzie banalnie proste.

Zbilansowana dieta = zdrowa dieta 

Według badań naukowych, choćby przeprowadzonych przez naukowców z Harvard Medical School, jasno wynika, że dieta wege jest zdrowa i co ważne zmniejsza ryzyko zachorowania na niektóre nowotwory, choćby jelita grubego, ale zmniejsza też prawdopodobieństwo wystąpienia cukrzycy czy miażdżycy. Co także istotne, ludzie są predysponowani do takiej diety, wszak w przeciwieństwie np. do psów czy kotów jesteśmy wszystkożerni, a nie mięsożerni, stąd taka dieta może być dla nas wskazana. Oczywiście jak w przypadku każdej diety ważne jest zbilansowanie, co oznacza, że trzeba jeść przeróżne produkty, ale to samo dotyczy zwykłej diety, w końcu i ona musi być zbilansowana, aby była zdrowa. Choć powinniście wiedzieć, że zbilansowanie diety niewegetariańskiej jest trudniejsze niż diety wege. Ponadto sporo produktów wege jest zdecydowanie zdrowszych niż te pochodzenia zwierzęcego. Na pewne lepsze jest choćby mleko migdałowe niż krowie, podobnie rzecz wygląda z zawartością żelaza, bo warto wiedzieć, że taka zwykła niepozorna czerwona fasola ma w 100 gramach, aż 5,1 mg żelaza, podczas gdy kurczak zaledwie 1,3 mg. Różnice są więc duże.

Czy trudno jest przygotowywać wegetariańskie dania?

Oczywiście odpowiedź na to pytanie brzmi: nie. Nie trzeba nawet mieć specjalnych umiejętności. Warto jednak znać przepisy, ale można oddać się także improwizacji. Podobnie zresztą jak w przypadku diety z dodatkiem mięsa. Niemniej zdecydowanie przygotowywanie dań wege jest łatwiejsze, ale jeżeli Wam się nie chce, to zawsze możecie ułatwić sobie życie, decydując się na zakup cateringu wegetariańskiego.


Smaczna czy niesmaczna? Oto jest pytanie i my znamy odpowiedź na nie! 

Każdy kto mówi, że dieta wege jest niesmaczna widocznie tak naprawdę nie zasmakował żadnego dania, co oznacza, że należy do dużej grupy osób, które są zdania, że choć nie mają o czymś pojęcia, to dla zasady się wypowiedzą. Prawda jest taka, że potrawy wegetariańskie są smaczne, a nawet pyszne. Dzięki temu, że są różnorodne macie możliwość spróbowania różnych kombinacji smakowych. W żadnym przypadku dania nie są też jednolite, w przeciwieństwie do tego, gdy je się tylko mięso z ziemniakami. Wachlarz smaków, multum przypraw i fakt, że w daniu nie ma produktów pochodzenia zwierzęcego sprawia, że trudno przejść obok nich obojętnie. Posmakujcie, a się przekonacie.

Korzyści płynące z diety wege

Korzyści płynących z diety wege jest dużo, bardzo dużo. Nie tylko będziecie mieć więcej energii, ale też poprawi się stan Waszej skóry. Wasze włosy wreszcie będą błyszczące i miękkie, a przy tym sylwetka się zmieni, gdyż stanie się bardziej smukła. Wegetarianie później się też starzeją. Oczywiście pewnie dla niektórych ważny będzie aspekt mody, bo dieta wege jest na czasie i coraz więcej gwiazd czy to estrady czy kina się na nią decyduje. Różnice poczujecie też w portfelu, bo wbrew wielu teoriom dieta roślinna nie jest droga.

Bardzo ważnym argumentem dlaczego warto przejść na dietę wegetariańską jest aspekt humanitarny. Zwierzęta hodowane na rzeź nie tylko są brutalnie zabijane, ale też przed śmiercią cierpią z powodu fatalnych warunków, w których żyją. Warto więc pomyśleć o dobru naszych braci mniejszych. Można zatem na początku zdecydować się na próbę na catering wegetariański. Nie bez znaczenia jest też to, iż będąc wege chroni się także przyrodę.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej