Strona główna » Męskie legginsy – jak wybierać, o czym pamiętać, na co szczególnie zwracać uwagę?

Męskie legginsy – jak wybierać, o czym pamiętać, na co szczególnie zwracać uwagę?

przez Redakcja
Legginsy do biegania

Odpowiednie przygotowanie do odbycia treningu fizycznego to połowa sukcesu. Najważniejszym etapem przygotowań jest oczywiście skompletowanie odpowiedniego odzienia, które będzie zabezpieczać nasz organizm przed przegrzaniem/zziębnięciem oraz chronić skórę przed otarciami. Poniżej rozwiniemy temat męskiej odzieży na nogi – kładąc nacisk na męskie legginsy. W ostatnich latach, legginsy stały się jednym z najchętniej wybieranych typów ubioru sportowego na czas treningu.

Legginsy do biegania (i nie tylko) – najważniejsze sprawy przed zakupem

Legginsy są wykorzystywane m.in. przez amatorów biegania, chodzenia z kijkami (nordic walking), a także treningu na siłowni. Dzięki nim, w czasie odbywania treningu będziemy czuć się komfortowo, a nasz organizm będzie zabezpieczony przed działaniem czynników zewnętrznych.

Dlaczego w ogóle korzysta się z legginsów? W przeciwieństwie do spodenek, legginsy przylegają dość szczelnie do powierzchni nóg. Dzięki temu, aktywnie wentylują ich powierzchnię oraz odprowadzają wilgoć. Ponadto, dbają o nasze bezpieczeństwo termiczne – pomagają odprowadzić nadmiar ciepła wytwarzanego w czasie treningu.

Męskie legginsy – najważniejsze kryteria w czasie zakupu

Zacznijmy od sprawy podstawowej – czyli rodzaju aktywności fizycznej, podczas której korzystać będziemy z legginsów. Inne wybierzemy do biegania, inne na siłownie, inne na trening fitness.

Legginsy do biegania powinny ściśle przylegać do powierzchni skóry, powodując nawet delikatny (oczywiście – bez przesady) ucisk. W ten sposób, nasza skóra będzie aktywnie wentylowana, a nadmiar potu mogący doprowadzić do jej podrażnienia będzie odprowadzany. Warto więc upewnić się, czy materiał legginsów do biegania jest termoaktywny, odpowiednio elastyczny i „oddycha”.

Ponadto, do biegania polecamy wybrać legginsy ze specjalnymi szwami, zwane też bezszwowymi. Jest to ubiór wytrzymały, a także niezwykle wygodny w czasie codziennego wysiłku. Pomocne mogą okazać się także jony srebra – zwłaszcza w czasie dłuższych oraz bardziej intensywnych treningów. Jony srebra będą przeciwdziałać rozwijaniu się bakterii w strukturze wilgotnego materiału.

Na zajęcia fitness, na siłownię i inne formy aktywności fizycznej – polecamy wybór bardziej luźny legginsów, które nie będą krępować ruchów, a jednocześnie będą zabezpieczać powierzchnię naszej skóry przed uszkodzeniami.

Materiał, długość i inne ważne sprawy w czasie zakupu legginsów

Męska odzież treningowa powinna być zawsze wybierana po dokładnym zapoznaniu się z jej parametrami. Istotne są m.in. materiał wykorzystany w produkcji oraz rozmiar. W przypadku legginsów – znajdziemy przede wszystkim tkaniny syntetyczne, wchłaniające minimum wilgoci, przeznaczone do wysiłku o różnym stopniu intensywności. Legginsy bawełniane o wiele gorzej radzą sobie z pełnieniem najważniejszych funkcji. Ponadto, ważna jest gęstość włókien – określana jako den. Wartość den wskazuje m.in. w jakim stopniu dane legginsy są prześwitujące. Modele najbardziej kryjące mają współczynnik na poziomie 100.

Legginsy można także podzielić według ich długości – oznaczającej nie tylko rozmiar, ale też długość samych nogawek. Można więc wyróżnić przede wszystkim modele z nogawkami przed i za kolano. Ponadto, niektóre modele legginsów mogą być wyposażone w kieszenie lub inne dodatkowe elementy – pomocne w przechowywaniu sprzętów używanych w czasie treningu.

fot. materiały prasowe

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej